Activ

RMS NORD INVENT S.R.L.

CUI: 42059240
CIF: 42059240
Reg. Com.: J28/1285/2019
CAEN: 0113
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 24 decembrie 2019 · 6 ani
Distribuie:

Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 10:46

Despre RMS NORD INVENT S.R.L.

RMS NORD INVENT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Strejeşti Com. Strejeşti, judetul OLT, infiintata in 2019 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor" (cod CAEN 0113), in sectorul agricultura, silvicultura si pescuit. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RMS NORD INVENT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 307 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-98.3%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 23.307 RON in 2020 la 307 RON in 2024. Datoriile raportate (11.150 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
307 RON
Venituri totale
4.069 RON
Cheltuieli totale
13.899 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
2.000 RON
Active circulante
23.191 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
18.015 RON
Casa & conturi bănci
5.176 RON
Capital propriu
14.041 RON

Contact

AdresaRomania, OLT, Sat Strejeşti Com. Strejeşti, Str. Libertăţii nr. 253, 237440

Adresă sediu social

Romania, OLT, Sat Strejeşti Com. Strejeşti, Str. Libertăţii nr. 253, 237440
Cod poștal: 237440
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, OLT, Sat Strejeşti Com. Strejeşti, Str. Libertăţii nr. 253, 237440
Cod postal
237440
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 24.12.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
307 RON
Rezultat net
-9.830 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 307 RON 18.606 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 4.069 RON 17.106 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 13.899 RON 20 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 17.086 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 14.657 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 9.830 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 9.830 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 2.000 RON 2.000 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 23.191 RON 43.243 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 25.191 RON 45.243 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 18.015 RON 32.147 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 5.176 RON 11.096 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 11.150 RON 21.373 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 14.041 RON 23.870 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active25.191RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

44,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale25.191 RON
Datorii totale11.150 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,08 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
55,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 307 -98,4% față de anul precedent 4.069 13.899 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 9.830 9.830
2023 18.606 +312,9% față de anul precedent 17.106 20 17.086 +2.629,4% față de anul precedent 14.657 +2.241,4% față de anul precedent 0 0
2022 4.506 -56,3% față de anul precedent 2.789 2.163 626 -75,3% față de anul precedent 626 -73,3% față de anul precedent 0 0
2021 10.310 -55,8% față de anul precedent 13.737 11.207 2.530 -51,7% față de anul precedent 2.348 -55,2% față de anul precedent 0 0
2020 23.307 23.307 18.068 5.239 5.239 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 2.000 23.191 25.191 0 18.015 5.176
2023 2.000 43.243 45.243 0 32.147 11.096
2022 2.000 26.157 28.157 1.500 18.000 6.657
2021 2.000 26.378 28.378 3.217 18.000 5.161
2020 0 20.879 20.879 0 19.132 1.747

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 11.150 -47,8% față de anul precedent 14.041 Neraportat 0
2023 21.373 +12,8% față de anul precedent 23.870 Neraportat 0
2022 18.944 -4,3% față de anul precedent 9.213 Neraportat 0
2021 19.791 +35,2% față de anul precedent 8.587 Neraportat 0
2020 14.640 6.239 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

52din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare7 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 307 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 307 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
307 RON -98.35% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
9.830 RON
Angajati
0
Datorii
11.150 RON -47.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 18.606 RON. Profit: 14.657 RON

Cifra de afaceri: 18.606 RON. Profit: 14.657 RON

Cifra de afaceri
18.606 RON +312.92% față de anul precedent
Profit net
14.657 RON +2241.37% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
21.373 RON +12.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.506 RON. Profit: 626 RON

Cifra de afaceri: 4.506 RON. Profit: 626 RON

Cifra de afaceri
4.506 RON -56.29% față de anul precedent
Profit net
626 RON -73.34% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
18.944 RON -4.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 10.310 RON. Profit: 2.348 RON

Cifra de afaceri: 10.310 RON. Profit: 2.348 RON

Cifra de afaceri
10.310 RON -55.76% față de anul precedent
Profit net
2.348 RON -55.18% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
19.791 RON +35.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 23.307 RON. Profit: 5.239 RON

Cifra de afaceri: 23.307 RON. Profit: 5.239 RON

Cifra de afaceri
23.307 RON
Profit net
5.239 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
14.640 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRMS NORD INVENT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0113 in Sat Strejeşti Com. Strejeşti (OLT)

RMS NORD INVENT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0113 in Sat Strejeşti Com. Strejeşti (OLT)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 0113, Olt

TANIACRIS S.R.L.
CUI: 39301289CAEN: 0113
Activ
OLT, Sat Studina Com. Studina2018-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
700 RON
Profit
700 RON
Angajati
0
GT MATRICALIA S.R.L.
CUI: 42219350CAEN: 0113
Activ
OLT, Sat Strejeştii de Sus Com. Strejeşti2020-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
99 RON
Profit
856 RON
Angajati
0
MKY MIHAI PROSERV SRL
CUI: 28445408CAEN: 0113
Activ
OLT, Sat Izbiceni Com. Izbiceni2011-05-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.479 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DORMARC OVIROTMAR SRL
CUI: 34621940CAEN: 0113
Activ
OLT, Sat Rotunda Com. Rotunda2015-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
124.252 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0113, Olt

KINOKO LAND S.R.L.
CUI: 42081426CAEN: 0113
Activ
OLT, Sat Strejeşti Com. Strejeşti2020-01-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.213.155 RON
Profit
349.889 RON
Angajati
2

Alte firme din Olt

ERIC-NICO-VIOMAR S.R.L.
CUI: 42069082CAEN: 4711
Activ
OLT, Sat Mărunţei Com. Mărunţei2020-01-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.264.679 RON
Profit
30.172 RON
Angajati
2
KONTAKT EOW BYO S.R.L.
CUI: 42011021CAEN: 7210
Activ
OLT, Sat Valea Mare Com. Valea Mare2019-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
STRECHE MAR CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 42104430CAEN: 4120
Activ
OLT, Sat Slătioara Com. Slătioara2020-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
2.467 RON
Angajati
0
CIOTEREAG S.R.L.
CUI: 41708900CAEN: 0111
Activ
OLT, Sat Bărbălăi Com. Tătuleşti2019-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
504.533 RON
Profit
49.377 RON
Angajati
2
YRY COSTY BUILD S.R.L.
CUI: 42331352CAEN: 4120
Activ
OLT, Sat Buşca Com. Mihăeşti2020-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
40.000 RON
Profit
33.923 RON
Angajati
0
ELLEN RAISA MARIA S.R.L.
CUI: 39703790CAEN: 4711
Activ
OLT, Mun. Caracal2018-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.691.262 RON
Profit
473.842 RON
Angajati
3
MADELIA FACTORY STORE S.R.L.
CUI: 44669202CAEN: 1413
Activ
OLT, Orş. Scorniceşti2021-07-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
206.222 RON
Profit
4.590 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RMS NORD INVENT S.R.L.?

CUI-ul RMS NORD INVENT S.R.L. este 42059240.

Unde este sediul RMS NORD INVENT S.R.L.?

RMS NORD INVENT S.R.L. are sediul in Romania, OLT, Sat Strejeşti Com. Strejeşti, Str. Libertăţii nr. 253, 237440, Sat Strejeşti Com. Strejeşti, judetul OLT.

Cand a fost infiintata RMS NORD INVENT S.R.L.?

RMS NORD INVENT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RMS NORD INVENT S.R.L. in 2024?

In 2024, RMS NORD INVENT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 307 RON.

Ce activitate are RMS NORD INVENT S.R.L.?

RMS NORD INVENT S.R.L. are codul CAEN principal 0113 (Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor).

Ce profit a inregistrat RMS NORD INVENT S.R.L. in 2024?

RMS NORD INVENT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 9.830 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.