Activ Plătitor TVA

COSDEN SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 42078277
CIF: RO42078277
Reg. Com.: J35/18/2020
CAEN: 6311
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 8 ianuarie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 20:31

Despre COSDEN SOLUTIONS S.R.L.

COSDEN SOLUTIONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Chişoda Com. Giroc, judetul TIMIŞ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6311). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, COSDEN SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 387.911 RON, in scadere fata de anul precedent (-15.1%). Profitul net inregistrat a fost de 260.525 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 130.881 RON in 2020 la 387.911 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
387.911 RON
Venituri totale
393.274 RON
Cheltuieli totale
126.932 RON
Profit brut
266.342 RON
Profit net
260.525 RON
Marja profit net
67,16%
Active imobilizate
31.047 RON
Active circulante
235.849 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
33.322 RON
Casa & conturi bănci
202.527 RON
Capital propriu
260.765 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc, Str. Primăverii nr. 41/1, 307221
Detalii adresaCAMERA 2
Telefon0766423773

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc, Str. Primăverii nr. 41/1, 307221
Cod poștal: 307221
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc, Str. Primăverii nr. 41/1, 307221
Detalii
CAMERA 2
Cod postal
307221
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Strain
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 08.01.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 octombrie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
387.911 RON
Rezultat net
260.525 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 387.911 RON 456.622 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 393.274 RON 490.256 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 126.932 RON 78.526 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 266.342 RON 411.730 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 260.525 RON 407.028 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 31.047 RON 56.793 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 235.849 RON 355.942 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 266.896 RON 412.735 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 33.322 RON 57.804 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 202.527 RON 298.138 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 6.131 RON 5.467 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 260.765 RON 407.268 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active266.896RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

2,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale266.896 RON
Datorii totale6.131 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
97,6 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
38,47 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
97,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 387.911 -15,1% față de anul precedent 393.274 126.932 266.342 -35,3% față de anul precedent 260.525 -36,0% față de anul precedent 0 0
2023 456.622 +59,1% față de anul precedent 490.256 78.526 411.730 +53,1% față de anul precedent 407.028 +56,2% față de anul precedent 0 0
2022 287.070 289.252 20.258 268.994 260.554 0 0
2021 0 -100,0% față de anul precedent 1.979 2.914 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 935 979
2020 130.881 131.557 17.246 114.311 110.526 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 31.047 235.849 266.896 0 33.322 202.527
2023 56.793 355.942 412.735 0 57.804 298.138
2022 33.315 232.651 265.966 0 171.847 60.804
2021 0 57.652 57.652 0 630 57.022
2020 0 112.555 112.555 0 39 112.516

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 6.131 +12,2% față de anul precedent 260.765 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 5.467 +5,7% față de anul precedent 407.268 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 5.172 260.794 Neraportat 1
2021 0 -100,0% față de anul precedent 57.652 Neraportat 0
2020 1.829 110.726 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 387.911 RON. Profit: 260.525 RON

Cifra de afaceri: 387.911 RON. Profit: 260.525 RON

Cifra de afaceri
387.911 RON -15.05% față de anul precedent
Profit net
260.525 RON -35.99% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
6.131 RON +12.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 456.622 RON. Profit: 407.028 RON

Cifra de afaceri: 456.622 RON. Profit: 407.028 RON

Cifra de afaceri
456.622 RON +59.06% față de anul precedent
Profit net
407.028 RON +56.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
5.467 RON +5.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 287.070 RON. Profit: 260.554 RON

Cifra de afaceri: 287.070 RON. Profit: 260.554 RON

Cifra de afaceri
287.070 RON
Profit net
260.554 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
5.172 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
979 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON -100% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 130.881 RON. Profit: 110.526 RON

Cifra de afaceri: 130.881 RON. Profit: 110.526 RON

Cifra de afaceri
130.881 RON
Profit net
110.526 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.829 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCOSDEN SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6311 in Sat Chişoda Com. Giroc (TIMIŞ)

COSDEN SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6311 in Sat Chişoda Com. Giroc (TIMIŞ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6311, Timiş

OCD PROCESSING S.R.L.
CUI: 39512707CAEN: 6311
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2018-06-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
512.406 RON
Profit
103.620 RON
Angajati
3
SONIK IT SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 40700518CAEN: 6311
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2019-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
380.029 RON
Profit
29.887 RON
Angajati
1
WEB TRACK STAR S.R.L.
CUI: 44513725CAEN: 6311
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2021-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
512.535 RON
Profit
472.521 RON
Angajati
1
THE LOLLIPOP S.R.L.
CUI: 43895627CAEN: 6311
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2021-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
364.136 RON
Profit
218.966 RON
Angajati
1
MOTO DATA S.R.L.
CUI: 48569761CAEN: 6311
Activ
TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc2023-08-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.876.274 RON
Profit
146.368 RON
Angajati
10
AVD MARTIN S.R.L.
CUI: 28183684CAEN: 6311
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2011-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
280.391 RON
Profit
236.597 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6311, Timiş

DUFUS INC S.R.L.
CUI: 41930221CAEN: 6311
Activ
TIMIŞ, Sat Ghiroda Com. Ghiroda2019-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.240 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
STREAMWAY S.R.L.
CUI: 41506359CAEN: 6311
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2019-08-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
111.139 RON
Profit
537 RON
Angajati
1

Alte firme din Timiş

BAKOȘ TIBOR S.R.L.
CUI: 42079345CAEN: 4754
Activ
TIMIŞ, Sat Roviniţa Mare Com. Denta2020-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.312 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BLACK BOX CRAFT S.R.L.
CUI: 42070389CAEN: 7311
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-01-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.000 RON
Profit
11.074 RON
Angajati
0
MATHIAS - ALEX S.R.L.
CUI: 42089004CAEN: 4120
Activ
TIMIŞ, Sat Cherestur Com. Beba Veche2020-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
56.428 RON
Profit
6.110 RON
Angajati
1
KICK DOWN GAS GARAGE S.R.L.
CUI: 42011056CAEN: 9531
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2019-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.842.546 RON
Profit
149.750 RON
Angajati
4
ECO COLECT DEU RECYCLING S.R.L.
CUI: 42181700CAEN: 4712
Activ
TIMIŞ, Sat Şag Com. Şag2020-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.162.288 RON
Profit
33.273 RON
Angajati
10
GREEN LIGHT ONE S.R.L.
CUI: 42773435CAEN: 7311
Activ
TIMIŞ, Sat Utvin Com. Sânmihaiu Român2020-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.503.892 RON
Profit
969.394 RON
Angajati
2
ANNONA TIM DESIGN S.R.L.
CUI: 34233892CAEN: 1413
Activ
TIMIŞ, Sat Dudeştii Noi Com. Dudeştii Noi2015-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
216.150 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul COSDEN SOLUTIONS S.R.L.?

CUI-ul COSDEN SOLUTIONS S.R.L. este 42078277.

Unde este sediul COSDEN SOLUTIONS S.R.L.?

COSDEN SOLUTIONS S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc, Str. Primăverii nr. 41/1, 307221, Sat Chişoda Com. Giroc, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata COSDEN SOLUTIONS S.R.L.?

COSDEN SOLUTIONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a COSDEN SOLUTIONS S.R.L. in 2024?

In 2024, COSDEN SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 387.911 RON.

Cati angajati are COSDEN SOLUTIONS S.R.L.?

COSDEN SOLUTIONS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are COSDEN SOLUTIONS S.R.L.?

COSDEN SOLUTIONS S.R.L. are codul CAEN principal 6311.

Ce profit a inregistrat COSDEN SOLUTIONS S.R.L. in 2024?

COSDEN SOLUTIONS S.R.L. a inregistrat un profit net de 260.525 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.