Activ e‑Factură

PROMER COMMUNICATIONS S.R.L.

CUI: 42140646
CIF: 42140646
Reg. Com.: J2020000162221
CAEN: 7311
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 ianuarie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Activități ale agențiilor de publicitate

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 10:46

Despre PROMER COMMUNICATIONS S.R.L.

PROMER COMMUNICATIONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale agențiilor de publicitate" (cod CAEN 7311), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, PROMER COMMUNICATIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 125.403 RON, in scadere fata de anul precedent (-8.4%). Profitul net inregistrat a fost de 21.706 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 60.037 RON in 2020 la 125.403 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
125.403 RON
Venituri totale
125.403 RON
Cheltuieli totale
97.899 RON
Profit brut
27.504 RON
Profit net
21.706 RON
Marja profit net
17,31%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
158.980 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
57.773 RON
Casa & conturi bănci
101.207 RON
Capital propriu
89.427 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Bradului nr. 5
Detalii adresaClădirea C5
Telefon0756613673

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Bradului nr. 5
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Bradului nr. 5
Detalii
Clădirea C5
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.01.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
125.403 RON
Rezultat net
21.706 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 125.403 RON 136.930 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 125.403 RON 136.930 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 97.899 RON 82.329 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 27.504 RON 54.601 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 21.706 RON 53.503 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 158.980 RON 139.959 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 158.980 RON 139.959 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 57.773 RON 50.554 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 101.207 RON 89.405 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 69.553 RON 52.238 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 89.427 RON 87.721 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active158.980RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

43,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale158.980 RON
Datorii totale69.553 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
13,7 %Profit net / active totale
ROE
24,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,29 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
56,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 125.403 -8,4% față de anul precedent 125.403 97.899 27.504 -49,6% față de anul precedent 21.706 -59,4% față de anul precedent 0 0
2023 136.930 +85,7% față de anul precedent 136.930 82.329 54.601 +54,9% față de anul precedent 53.503 +57,6% față de anul precedent 0 0
2022 73.758 +24,8% față de anul precedent 73.758 38.502 35.256 +36,3% față de anul precedent 33.939 +39,4% față de anul precedent 0 0
2021 59.083 -1,6% față de anul precedent 59.472 33.603 25.869 +234,4% față de anul precedent 24.345 +307,7% față de anul precedent 0 0
2020 60.037 60.037 52.300 7.737 5.972 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 158.980 158.980 0 57.773 101.207
2023 0 139.959 139.959 0 50.554 89.405
2022 0 86.175 86.175 0 49.264 36.911
2021 0 26.691 26.691 0 3.124 23.567
2020 0 40.621 40.621 0 25.549 15.072

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 69.553 +33,2% față de anul precedent 89.427 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 52.238 +0,5% față de anul precedent 87.721 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 51.957 +4.325,6% față de anul precedent 34.218 Neraportat 1
2021 1.174 -96,6% față de anul precedent 25.517 Neraportat 0
2020 34.449 6.172 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

17din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare7 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 11642/2026prelungire valabilitate acte sediu social, capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

prelungire valabilitate acte sediu social, capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 125.403 RON. Profit: 21.706 RON

Cifra de afaceri: 125.403 RON. Profit: 21.706 RON

Cifra de afaceri
125.403 RON -8.42% față de anul precedent
Profit net
21.706 RON -59.43% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
69.553 RON +33.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 136.930 RON. Profit: 53.503 RON

Cifra de afaceri: 136.930 RON. Profit: 53.503 RON

Cifra de afaceri
136.930 RON +85.65% față de anul precedent
Profit net
53.503 RON +57.64% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
52.238 RON +0.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 73.758 RON. Profit: 33.939 RON

Cifra de afaceri: 73.758 RON. Profit: 33.939 RON

Cifra de afaceri
73.758 RON +24.84% față de anul precedent
Profit net
33.939 RON +39.41% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
51.957 RON +4325.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 59.083 RON. Profit: 24.345 RON

Cifra de afaceri: 59.083 RON. Profit: 24.345 RON

Cifra de afaceri
59.083 RON -1.59% față de anul precedent
Profit net
24.345 RON +307.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.174 RON -96.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 60.037 RON. Profit: 5.972 RON

Cifra de afaceri: 60.037 RON. Profit: 5.972 RON

Cifra de afaceri
60.037 RON
Profit net
5.972 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
34.449 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPROMER COMMUNICATIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7311 in Mun. Iaşi (IAŞI)

PROMER COMMUNICATIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7311 in Mun. Iaşi (IAŞI)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

26.032026Mentiune · Buletin 11642/2026prelungire valabilitate acte sediu social, capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

prelungire valabilitate acte sediu social; capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului constitutiv actualizat din data: 16.03.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
PROMER COMMUNICATIONS S.R.L.
CUI
42140646
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
26.03.2026
Registrul Comerțului
J22/162/2020
EUID
ROONRC.J22/162/2020
Sediu
Jud. Iaşi, Municipiul Iaşi, Strada BRADULUI, Nr. 5, Clădirea C5
Județ
Iaşi
Număr încheiere
248961
Data încheierii
25.03.2026
Număr dosar
1193606
Data dosarului
18.03.2026
Tribunal
Iasi
Registrator
Roxana Vornicu

Subiecte

prelungire valabilitate acte sediu social, capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 1193606 din 18.03.2026
  • Act adiţional nr. 1 din 16.01.2026 la contract de comodat din 23.08.2021, Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/ desfăşurare a activităţii nr. 1193606 din 18.03.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/ desfăşurare a activităţii nr. 1193606 din 18.03.2026
  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 16.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 11642/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7311, Iaşi

BLUE SKY AVIATION S.R.L.
CUI: 40277990CAEN: 7311
Activ
IAŞI, Sat Mogoşeşti Com. Mogoşeşti2018-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
126.350 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PENCILPARTY S.R.L.
CUI: 46205357CAEN: 7311
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
123.102 RON
Profit
76.294 RON
Angajati
0
TELE MEDIA PRODUCTION SRL
CUI: 34924332CAEN: 7311
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2015-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
122.830 RON
Profit
49.171 RON
Angajati
0
CRAFT SOURCE S.R.L.
CUI: 43655462CAEN: 7311
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2021-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.296 RON
Profit
61.342 RON
Angajati
0
IS HAPPY S.R.L.
CUI: 48440316CAEN: 7311
Activ
IAŞI, Sat Dancu Com. Holboca2023-07-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
110.326 RON
Profit
361 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7311, Iaşi

SILENT MEDIA GROUP S.R.L.
CUI: 42010409CAEN: 7311
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
172.802 RON
Profit
106.910 RON
Angajati
0
VEZE ADVERTS S.R.L.
CUI: 42204529CAEN: 7311
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2020-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.148.413 RON
Profit
835.083 RON
Angajati
1
RAY MARKETING S.R.L.
CUI: 41960508CAEN: 7311
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.933 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DID AD REM S.R.L.
CUI: 42217855CAEN: 7311
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2020-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.931 RON
Profit
30.476 RON
Angajati
0

Alte firme din Iaşi

RZ VISION MAKER S.R.L.
CUI: 42140638CAEN: 8230
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2020-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
264.952 RON
Profit
10.705 RON
Angajati
1
EQUESTER DOMENII S.R.L.
CUI: 42140654CAEN: 0143
Activ
IAŞI, Sat Voineşti Com. Voineşti2020-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
707.742 RON
Profit
2.974 RON
Angajati
5
SOFT4TOMORROW S.R.L.
CUI: 42128600CAEN: 6201
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2020-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.478.315 RON
Profit
1.622.714 RON
Angajati
2
ANVIALAN SV S.R.L.
CUI: 42145201CAEN: 6811
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2020-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
1.387.003 RON
Angajati
1
XANDOO ARCHITECTURE S.R.L.
CUI: 42055265CAEN: 7111
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-12-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
85.090 RON
Profit
4.871 RON
Angajati
1
SOFIMAR IMPERIAL S.R.L.
CUI: 42226527CAEN: 4673
Activ
IAŞI, Sat Şcheia Com. Şcheia2020-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
235.217 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
NARATEC CONSULTANTA S.R.L.
CUI: 42959110CAEN: 7020
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2020-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.000 RON
Profit
7.152 RON
Angajati
0
DAILY STUDIO SRL
CUI: 29900205CAEN: 7413
Activ
IAŞI, Sat Strunga Com. Strunga2012-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PROMER COMMUNICATIONS S.R.L.?

CUI-ul PROMER COMMUNICATIONS S.R.L. este 42140646.

Unde este sediul PROMER COMMUNICATIONS S.R.L.?

PROMER COMMUNICATIONS S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Bradului nr. 5, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata PROMER COMMUNICATIONS S.R.L.?

PROMER COMMUNICATIONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PROMER COMMUNICATIONS S.R.L. in 2024?

In 2024, PROMER COMMUNICATIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 125.403 RON.

Cati angajati are PROMER COMMUNICATIONS S.R.L.?

PROMER COMMUNICATIONS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are PROMER COMMUNICATIONS S.R.L.?

PROMER COMMUNICATIONS S.R.L. are codul CAEN principal 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate).

Ce profit a inregistrat PROMER COMMUNICATIONS S.R.L. in 2024?

PROMER COMMUNICATIONS S.R.L. a inregistrat un profit net de 21.706 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.