Activ

RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L.

CUI: 42143693
CIF: 42143693
Reg. Com.: J2020000067180
CAEN: 4727
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 ianuarie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 22:53

Despre RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L.

RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Dobriţa Com. Runcu, judetul GORJ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare" (cod CAEN 4727), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 54.521 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-1.5%). Profitul net inregistrat a fost de 1.757 RON (in scadere). Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a scazut de la 63.230 RON in 2020 la 54.521 RON in 2024.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
54.521 RON
Venituri totale
54.521 RON
Cheltuieli totale
52.429 RON
Profit brut
2.092 RON
Profit net
1.757 RON
Marja profit net
3,22%
Active imobilizate
122 RON
Active circulante
19.119 RON
Stocuri
6.379 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
12.740 RON
Capital propriu
1.392 RON

Contact

AdresaRomania, GORJ, Sat Dobriţa Com. Runcu, 217393

Adresă sediu social

Romania, GORJ, Sat Dobriţa Com. Runcu, 217393
Cod poștal: 217393
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, GORJ, Sat Dobriţa Com. Runcu, 217393
Cod postal
217393
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.01.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
54.521 RON
Rezultat net
1.757 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 54.521 RON 55.326 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 54.521 RON 55.326 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 52.429 RON 52.049 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 2.092 RON 3.277 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.757 RON 2.737 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 122 RON 122 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 19.119 RON 16.993 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 19.241 RON 17.115 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 6.379 RON 4.387 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 12.740 RON 12.606 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 17.849 RON 17.480 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.392 RON -365 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active19.241RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

92,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale19.241 RON
Datorii totale17.849 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
9,1 %Profit net / active totale
ROE
126,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,07 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
7,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 54.521 -1,5% față de anul precedent 54.521 52.429 2.092 -36,2% față de anul precedent 1.757 -35,8% față de anul precedent 0 0
2023 55.326 -6,4% față de anul precedent 55.326 52.049 3.277 -23,2% față de anul precedent 2.737 +9,7% față de anul precedent 0 0
2022 59.082 -10,5% față de anul precedent 59.082 54.815 4.267 2.495 0 0
2021 66.042 +4,5% față de anul precedent 66.042 74.061 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 8.019 9.591
2020 63.230 63.230 58.030 5.200 3.794 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 122 19.119 19.241 6.379 0 12.740
2023 122 16.993 17.115 4.387 0 12.606
2022 122 15.613 15.735 8.158 71 7.384
2021 122 13.190 13.312 11.275 58 1.857
2020 122 15.044 15.166 12.884 280 1.880

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 17.849 +2,1% față de anul precedent 1.392 Neraportat 0
2023 17.480 -7,2% față de anul precedent -365 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 18.837 -0,4% față de anul precedent -3.102 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 18.909 +69,3% față de anul precedent -5.597 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 11.172 3.994 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

44din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare19 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
ESELENA SĂVULESCUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 31410/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 54.521 RON. Profit: 1.757 RON

Cifra de afaceri: 54.521 RON. Profit: 1.757 RON

Cifra de afaceri
54.521 RON -1.46% față de anul precedent
Profit net
1.757 RON -35.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
17.849 RON +2.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 55.326 RON. Profit: 2.737 RON

Cifra de afaceri: 55.326 RON. Profit: 2.737 RON

Cifra de afaceri
55.326 RON -6.36% față de anul precedent
Profit net
2.737 RON +9.7% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
17.480 RON -7.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 59.082 RON. Profit: 2.495 RON

Cifra de afaceri: 59.082 RON. Profit: 2.495 RON

Cifra de afaceri
59.082 RON -10.54% față de anul precedent
Profit net
2.495 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
18.837 RON -0.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 66.042 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 66.042 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
66.042 RON +4.45% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
9.591 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
18.909 RON +69.25% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 63.230 RON. Profit: 3.794 RON

Cifra de afaceri: 63.230 RON. Profit: 3.794 RON

Cifra de afaceri
63.230 RON
Profit net
3.794 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
11.172 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4727 in Sat Dobriţa Com. Runcu (GORJ)

RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4727 in Sat Dobriţa Com. Runcu (GORJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

21.082026Mentiune · Buletin 31410/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 27173 din data: 11.08.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L.
CUI
42143693
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
21.08.2026
Registrul Comerțului
J18/67/2020
EUID
ROONRC.J18/67/2020
Sediu
Sat Dobriţa, Comuna Runcu, Jud. Gorj, Nr. 271
Județ
Gorj
Număr încheiere
662153
Data încheierii
21.08.2026
Număr dosar
3151177
Data dosarului
11.08.2026
Tribunal
Gorj
Registrator
Maria Cornelia Maglasu

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3151177 din 11.08.2026
  • Decizie asociat unic nr. 1 din 11.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 31410/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4727, Gorj

TEORAVPHARMA S.R.L.
CUI: 49502255CAEN: 4727
Activ
GORJ, Loc. Bârseşti Mun. Târgu Jiu2024-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
168.910 RON
Profit
6.618 RON
Angajati
1
ALLUKSITOR SRL
CUI: 31739799CAEN: 4727
Activ
GORJ, Sat Bucureasa Com. Dăneşti2013-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
182.855 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VYLAV PROD COM SRL
CUI: 8276118CAEN: 4727
Activ
GORJ, Orş. Târgu Cărbuneşti1996-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.303.031 RON
Profit
196.884 RON
Angajati
12

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4727, Gorj

CAFEMANIA S.R.L.
CUI: 41767222CAEN: 4727
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2019-10-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
880.754 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
SVEA FARM SRL
CUI: 37344828CAEN: 4727
Activ
GORJ, Sat Tămăşeşti Com. Băleşti2017-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
874.088 RON
Profit
77.613 RON
Angajati
2

Alte firme din Gorj

AGP NARDFLAVIO MARKET S.R.L.
CUI: 42144877CAEN: 4711
Activ
GORJ, Sat Pociovaliştea Orş. Novaci2020-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
378.514 RON
Profit
285 RON
Angajati
1
ALDAVCOSLEDIA S.R.L.
CUI: 42134598CAEN: 4775
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2020-01-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
256.301 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PASARIN GRUPPO S.R.L.
CUI: 42159959CAEN: 4690
Activ
GORJ, Orş. Rovinari2020-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.641 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MIDOVEMOTOVET S.R.L.
CUI: 41888143CAEN: 7500
Activ
GORJ, Sat Bărbăteşti Com. Bărbăteşti2019-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
152.032 RON
Profit
19.892 RON
Angajati
2
DR. COSMULESCU S.R.L.
CUI: 42366440CAEN: 8622
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2020-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
105.915 RON
Profit
46.676 RON
Angajati
1
AESIR DEVELOPMENT SPACE S.R.L.
CUI: 44266897CAEN: 6201
Activ
GORJ, Sat Turcineşti Com. Turcineşti2021-05-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
595.345 RON
Profit
517.799 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L.?

CUI-ul RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L. este 42143693.

Unde este sediul RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L.?

RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L. are sediul in Romania, GORJ, Sat Dobriţa Com. Runcu, 217393, Sat Dobriţa Com. Runcu, judetul GORJ.

Cand a fost infiintata RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L.?

RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L. in 2024?

In 2024, RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 54.521 RON.

Ce activitate are RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L.?

RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L. are codul CAEN principal 4727 (Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare).

Ce profit a inregistrat RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L. in 2024?

RSE SĂVUMAGIC PLANT S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.757 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.