Activ

FLORIN CONNECT S.R.L.

CUI: 42167943
CIF: 42167943
Reg. Com.: J12/264/2020
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 28 ianuarie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 00:43

Despre FLORIN CONNECT S.R.L.

FLORIN CONNECT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, FLORIN CONNECT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 171.015 RON, in crestere fata de anul precedent (+13.2%). Profitul net inregistrat a fost de 87.769 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 98.443 RON in 2020 la 171.015 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
171.015 RON
Venituri totale
176.415 RON
Cheltuieli totale
86.917 RON
Profit brut
89.498 RON
Profit net
87.769 RON
Marja profit net
51,32%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
93.297 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
33.685 RON
Casa & conturi bănci
59.612 RON
Capital propriu
88.009 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Baciului nr. 47, 400277

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Baciului nr. 47, 400277
Cod poștal: 400277
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Baciului nr. 47, 400277
Cod postal
400277
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 28.01.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
171.015 RON
Rezultat net
87.769 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 171.015 RON 151.037 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 176.415 RON 154.637 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 86.917 RON 108.646 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 89.498 RON 45.991 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 87.769 RON 44.475 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 8.365 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 93.297 RON 45.258 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 93.297 RON 53.623 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 33.685 RON 22.435 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 59.612 RON 22.823 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 5.422 RON 8.908 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 88.009 RON 44.715 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active93.297RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

5,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale93.297 RON
Datorii totale5.422 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
94,1 %Profit net / active totale
ROE
99,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
17,21 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
94,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 171.015 +13,2% față de anul precedent 176.415 86.917 89.498 +94,6% față de anul precedent 87.769 +97,3% față de anul precedent 0 0
2023 151.037 +4,3% față de anul precedent 154.637 108.646 45.991 -40,5% față de anul precedent 44.475 -39,7% față de anul precedent 0 0
2022 144.839 +23,0% față de anul precedent 144.839 67.608 77.231 -7,8% față de anul precedent 73.776 -8,5% față de anul precedent 0 0
2021 117.766 +19,6% față de anul precedent 117.766 34.016 83.750 +27,9% față de anul precedent 80.642 +28,5% față de anul precedent 0 0
2020 98.443 98.443 32.957 65.486 62.739 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 93.297 93.297 0 33.685 59.612
2023 8.365 45.258 53.623 0 22.435 22.823
2022 28.441 67.106 95.547 0 24.934 42.172
2021 48.518 142.365 190.883 0 130.881 11.484
2020 68.638 66.024 134.662 0 12.312 53.712

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 5.422 -39,1% față de anul precedent 88.009 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 8.908 -61,1% față de anul precedent 44.715 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 22.900 -51,6% față de anul precedent 72.647 Neraportat 1
2021 47.302 -34,1% față de anul precedent 143.581 Neraportat 0
2020 71.723 62.939 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 171.015 RON. Profit: 87.769 RON

Cifra de afaceri: 171.015 RON. Profit: 87.769 RON

Cifra de afaceri
171.015 RON +13.23% față de anul precedent
Profit net
87.769 RON +97.34% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
5.422 RON -39.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 151.037 RON. Profit: 44.475 RON

Cifra de afaceri: 151.037 RON. Profit: 44.475 RON

Cifra de afaceri
151.037 RON +4.28% față de anul precedent
Profit net
44.475 RON -39.72% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
8.908 RON -61.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 144.839 RON. Profit: 73.776 RON

Cifra de afaceri: 144.839 RON. Profit: 73.776 RON

Cifra de afaceri
144.839 RON +22.99% față de anul precedent
Profit net
73.776 RON -8.51% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
22.900 RON -51.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 117.766 RON. Profit: 80.642 RON

Cifra de afaceri: 117.766 RON. Profit: 80.642 RON

Cifra de afaceri
117.766 RON +19.63% față de anul precedent
Profit net
80.642 RON +28.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
47.302 RON -34.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 98.443 RON. Profit: 62.739 RON

Cifra de afaceri: 98.443 RON. Profit: 62.739 RON

Cifra de afaceri
98.443 RON
Profit net
62.739 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
71.723 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataFLORIN CONNECT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

FLORIN CONNECT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Cluj

SOL & VAN TRUCKS SRL
CUI: 36646453CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Viişoara Com. Viişoara2016-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
171.119 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
TRANSBUCUR SRL
CUI: 10565460CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca1998-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
170.910 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
FILI CARGO INVEST SRL
CUI: 35705225CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Sânnicoară Com. Apahida2016-02-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
171.380 RON
Profit
49.681 RON
Angajati
1
SDM INTERN CARGO S.R.L.
CUI: 43506746CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Vâlcele Com. Feleacu2020-12-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
169.893 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ANTAL TRUCK SPEED S.R.L.
CUI: 48052977CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Arghişu Com. Aghireşu2023-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
175.481 RON
Profit
35.651 RON
Angajati
0
CHIOTRANS TEAM S.R.L.
CUI: 41439110CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Săcălaia Com. Fizeşu Gherlii2019-07-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
165.765 RON
Profit
2.302 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Cluj

MDO LOGISTIC S.R.L.
CUI: 42175180CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2020-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
366.689 RON
Profit
96.614 RON
Angajati
1
ROBI-ANI EXPRESS S.R.L.
CUI: 42184065CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Apahida Com. Apahida2020-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
641.348 RON
Profit
15.539 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

TERRA PARTS & MACHINERY S.R.L.
CUI: 42167927CAEN: 4532
Activ
CLUJ, Sat Dezmir Com. Apahida2020-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.363.421 RON
Profit
57.664 RON
Angajati
3
TEA AND SYMPATHY S.R.L.
CUI: 42167951CAEN: 5630
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
707.610 RON
Profit
11.125 RON
Angajati
6
LOGICRUBY S.R.L.
CUI: 42159967CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
413.150 RON
Profit
337.216 RON
Angajati
1
FANTASY FURNITURE S.R.L.
CUI: 42175237CAEN: 3109
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
267.487 RON
Profit
36.034 RON
Angajati
1
ACTUALIZED PLANTS S.R.L.
CUI: 42108343CAEN: 0128
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
80.611 RON
Profit
142.907 RON
Angajati
2
ALLOUTCODE S.R.L.
CUI: 41588154CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
138.823 RON
Profit
79.361 RON
Angajati
1
FIDI ALPIN S.R.L.
CUI: 42725896CAEN: 4399
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
281.595 RON
Profit
83.510 RON
Angajati
2
VISMED CARDIO SRL
CUI: 37070293CAEN: 8622
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-02-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
94.460 RON
Profit
31.530 RON
Angajati
0
BOLDEVAR CONSULTING S.R.L.
CUI: 46670912CAEN: 6201
Activ
CLUJ, Sat Baciu Com. Baciu2022-08-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
340.274 RON
Profit
258.835 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul FLORIN CONNECT S.R.L.?

CUI-ul FLORIN CONNECT S.R.L. este 42167943.

Unde este sediul FLORIN CONNECT S.R.L.?

FLORIN CONNECT S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Baciului nr. 47, 400277, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata FLORIN CONNECT S.R.L.?

FLORIN CONNECT S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a FLORIN CONNECT S.R.L. in 2024?

In 2024, FLORIN CONNECT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 171.015 RON.

Cati angajati are FLORIN CONNECT S.R.L.?

FLORIN CONNECT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are FLORIN CONNECT S.R.L.?

FLORIN CONNECT S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat FLORIN CONNECT S.R.L. in 2024?

FLORIN CONNECT S.R.L. a inregistrat un profit net de 87.769 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.