Activ Plătitor TVAe‑Factură

VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L.

CUI: 42209305
CIF: RO42209305
Reg. Com.: J2024000035369
CAEN: 5320
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 5 februarie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Alte activităţi poştale şi de curier

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 01:22

Despre VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L.

VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Stejaru Com. Stejaru, judetul TULCEA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activităţi poştale şi de curier" (cod CAEN 5320), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.831.571 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+184.2%). Profitul net inregistrat a fost de 946.124 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 18, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 166.874 RON in 2020 la 3.831.571 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
3.831.571 RON
Venituri totale
3.831.579 RON
Cheltuieli totale
2.756.407 RON
Profit brut
1.075.172 RON
Profit net
946.124 RON
Marja profit net
24,69%
Active imobilizate
347.007 RON
Active circulante
1.319.500 RON
Stocuri
26.443 RON
Creanțe
1.271.179 RON
Casa & conturi bănci
21.878 RON
Capital propriu
951.365 RON

Contact

AdresaRomania, TULCEA, Sat Stejaru Com. Stejaru, Str. 4 nr. 19, 827215
Telefon0756330177

Adresă sediu social

Romania, TULCEA, Sat Stejaru Com. Stejaru, Str. 4 nr. 19, 827215
Cod poștal: 827215
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TULCEA, Sat Stejaru Com. Stejaru, Str. 4 nr. 19, 827215
Cod postal
827215
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Transfer sediu fiscal (sosire) din 17.01.2024
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Comunală Baia
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
3.831.571 RON
Rezultat net
946.124 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 3.831.571 RON 1.348.059 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 3.831.579 RON 1.349.307 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.756.407 RON 990.227 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.075.172 RON 359.080 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 946.124 RON 346.081 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 347.007 RON 15.349 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.319.500 RON 558.671 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.666.507 RON 574.020 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 26.443 RON 397 RON
CreanțeSume de încasat 1.271.179 RON 450.199 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 21.878 RON 108.075 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 715.142 RON 227.739 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 951.365 RON 346.281 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 18 persoane 7 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.666.507RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

42,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.666.507 RON
Datorii totale715.142 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
56,8 %Profit net / active totale
ROE
99,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,85 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
57,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 3.831.571 +184,2% față de anul precedent 3.831.579 2.756.407 1.075.172 +199,4% față de anul precedent 946.124 +173,4% față de anul precedent 0 0
2023 1.348.059 +179,7% față de anul precedent 1.349.307 990.227 359.080 +929,4% față de anul precedent 346.081 +1.038,4% față de anul precedent 0 0
2022 481.997 +9,5% față de anul precedent 482.550 447.667 34.883 -26,9% față de anul precedent 30.402 -29,8% față de anul precedent 0 0
2021 440.372 +163,9% față de anul precedent 440.790 393.068 47.722 43.314 0 0
2020 166.874 166.874 183.194 0 0 16.320 17.750

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 347.007 1.319.500 1.666.507 26.443 1.271.179 21.878
2023 15.349 558.671 574.020 397 450.199 108.075
2022 0 73.814 73.814 3.061 1.180 69.573
2021 0 42.126 42.126 4.754 0 37.372
2020 180 10.980 11.160 30 23 10.927

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 715.142 +214,0% față de anul precedent 951.365 Neraportat 18 +157,1% față de anul precedent
2023 227.739 +888,8% față de anul precedent 346.281 Neraportat 7 +75,0% față de anul precedent
2022 23.032 +40,4% față de anul precedent 50.782 Neraportat 4 -20,0% față de anul precedent
2021 16.407 -42,9% față de anul precedent 25.719 Neraportat 5 +150,0% față de anul precedent
2020 28.710 -17.550 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

11din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare6 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 3.831.571 RON. Profit: 946.124 RON

Cifra de afaceri: 3.831.571 RON. Profit: 946.124 RON

Cifra de afaceri
3.831.571 RON +184.23% față de anul precedent
Profit net
946.124 RON +173.38% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
18 +157.14% față de anul precedent
Datorii
715.142 RON +214.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.348.059 RON. Profit: 346.081 RON

Cifra de afaceri: 1.348.059 RON. Profit: 346.081 RON

Cifra de afaceri
1.348.059 RON +179.68% față de anul precedent
Profit net
346.081 RON +1038.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 +75% față de anul precedent
Datorii
227.739 RON +888.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 481.997 RON. Profit: 30.402 RON

Cifra de afaceri: 481.997 RON. Profit: 30.402 RON

Cifra de afaceri
481.997 RON +9.45% față de anul precedent
Profit net
30.402 RON -29.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 -20% față de anul precedent
Datorii
23.032 RON +40.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 440.372 RON. Profit: 43.314 RON

Cifra de afaceri: 440.372 RON. Profit: 43.314 RON

Cifra de afaceri
440.372 RON +163.89% față de anul precedent
Profit net
43.314 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +150% față de anul precedent
Datorii
16.407 RON -42.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 166.874 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 166.874 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
166.874 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
17.750 RON
Angajati
2
Datorii
28.710 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5320 in Sat Stejaru Com. Stejaru (TULCEA)

VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5320 in Sat Stejaru Com. Stejaru (TULCEA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5320, Tulcea

LUMI DISTRIBUTION SRL
CUI: 15582705CAEN: 5320
Activ
TULCEA, Mun. Tulcea2003-07-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.042.102 RON
Profit
261.859 RON
Angajati
40
A & C EXPEDITION S.R.L.
CUI: 38674280CAEN: 5320
Activ
TULCEA, Mun. Tulcea2018-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.598.460 RON
Profit
591.449 RON
Angajati
23
EVASIN LOGISTIC S.R.L.
CUI: 48513493CAEN: 5320
Activ
TULCEA, Mun. Tulcea2023-07-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.103.865 RON
Profit
44.390 RON
Angajati
23
SANTORINI CURIER S.R.L.
CUI: 45161457CAEN: 5320
Activ
TULCEA, Mun. Tulcea2021-11-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
532.449 RON
Profit
72.860 RON
Angajati
6

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5320, Tulcea

ANDI WORLDWIDE S.R.L.
CUI: 41879390CAEN: 5320
Activ
TULCEA, Orş. Măcin2019-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
214.235 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Alte firme din Tulcea

EUROEST PLUS IMOBILIARE S.R.L.
CUI: 42178390CAEN: 4100
Activ
TULCEA, Sat Cataloi Com. Frecăţei2020-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.957.598 RON
Profit
1.208.322 RON
Angajati
2
DUAL TOP EST S.R.L.
CUI: 41782613CAEN: 4933
Activ
TULCEA, Mun. Tulcea2019-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
149.819 RON
Profit
19.634 RON
Angajati
2
CITOCOR S.R.L.
CUI: 42599380CAEN: 8690
Activ
TULCEA, Mun. Tulcea2020-06-10
fara e-Factura
NAGARRRA LEINAD S.R.L.
CUI: 46325078CAEN: 4933
Activ
TULCEA, Mun. Tulcea2022-06-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.592 RON
Profit
3.662 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L.?

CUI-ul VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. este 42209305.

Unde este sediul VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L.?

VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. are sediul in Romania, TULCEA, Sat Stejaru Com. Stejaru, Str. 4 nr. 19, 827215, Sat Stejaru Com. Stejaru, judetul TULCEA.

Cand a fost infiintata VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L.?

VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. in 2024?

In 2024, VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.831.571 RON.

Cati angajati are VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L.?

VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. a raportat un numar mediu de 18 salariati in 2024.

Ce activitate are VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L.?

VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. are codul CAEN principal 5320 (Alte activităţi poştale şi de curier).

Ce profit a inregistrat VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. in 2024?

VISTO CARGO TRANSPORT S.R.L. a inregistrat un profit net de 946.124 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.