Activ

LASHART ALECSA S.R.L.

CUI: 42216981
CIF: 42216981
Reg. Com.: J32/200/2020
CAEN: 9602
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 6 februarie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 11:08

Despre LASHART ALECSA S.R.L.

LASHART ALECSA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, judetul SIBIU, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activeaza in sectorul activitati de spectacole, culturale si recreative (cod CAEN 9602). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LASHART ALECSA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 53.260 RON, in scadere fata de anul precedent (-7.7%). Profitul net inregistrat a fost de 6.436 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 6.830 RON in 2020 la 53.260 RON in 2024. Datoriile raportate (84.620 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
53.260 RON
Venituri totale
55.887 RON
Cheltuieli totale
48.148 RON
Profit brut
7.739 RON
Profit net
6.436 RON
Marja profit net
12,08%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
26.667 RON
Stocuri
6.919 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
19.748 RON
Capital propriu
-57.953 RON

Contact

AdresaRomania, SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, Str. Doamna Stanca nr. 87, 557260
Telefon0764816081

Adresă sediu social

Romania, SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, Str. Doamna Stanca nr. 87, 557260
Cod poștal: 557260
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, Str. Doamna Stanca nr. 87, 557260
Cod postal
557260
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 05.02.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
53.260 RON
Rezultat net
6.436 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 53.260 RON 57.700 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 55.887 RON 57.700 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 48.148 RON 53.467 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 7.739 RON 4.233 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 6.436 RON 3.116 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 26.667 RON 11.017 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 26.667 RON 11.017 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 6.919 RON 1.760 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 500 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 19.748 RON 8.757 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 84.620 RON 75.406 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -57.953 RON -64.389 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active26.667RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

317,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale26.667 RON
Datorii totale84.620 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
24,1 %Profit net / active totale
ROE
-11,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,32 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-217,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 53.260 -7,7% față de anul precedent 55.887 48.148 7.739 +82,8% față de anul precedent 6.436 +106,6% față de anul precedent 0 0
2023 57.700 +244,7% față de anul precedent 57.700 53.467 4.233 3.116 0 0
2022 16.740 -18,6% față de anul precedent 16.855 45.121 0 0 28.266 29.085
2021 20.560 +201,0% față de anul precedent 20.946 41.683 0 0 20.737 20.986
2020 6.830 7.356 23.269 0 0 15.913 16.264

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 26.667 26.667 6.919 0 19.748
2023 0 11.017 11.017 1.760 500 8.757
2022 0 14.109 14.109 13.425 0 684
2021 0 5.234 5.234 4.561 0 673
2020 24 4.679 4.703 4.430 0 249

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 84.620 +12,2% față de anul precedent -57.953 Neraportat 0
2023 75.406 -6,0% față de anul precedent -64.389 Neraportat 0
2022 80.244 +89,8% față de anul precedent -66.135 Neraportat 0
2021 42.284 +103,6% față de anul precedent -37.050 Neraportat 0
2020 20.767 -16.064 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

45din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 53.260 RON. Profit: 6.436 RON

Cifra de afaceri: 53.260 RON. Profit: 6.436 RON

Cifra de afaceri
53.260 RON -7.69% față de anul precedent
Profit net
6.436 RON +106.55% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
84.620 RON +12.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 57.700 RON. Profit: 3.116 RON

Cifra de afaceri: 57.700 RON. Profit: 3.116 RON

Cifra de afaceri
57.700 RON +244.68% față de anul precedent
Profit net
3.116 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
75.406 RON -6.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 16.740 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 16.740 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
16.740 RON -18.58% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
29.085 RON
Angajati
0
Datorii
80.244 RON +89.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 20.560 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 20.560 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
20.560 RON +201.02% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
20.986 RON
Angajati
0
Datorii
42.284 RON +103.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 6.830 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 6.830 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
6.830 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
16.264 RON
Angajati
0
Datorii
20.767 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLASHART ALECSA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9602 in Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr (SIBIU)

LASHART ALECSA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9602 in Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr (SIBIU)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 9602, Sibiu

A&A VIS ÎMPLINIT S.R.L.
CUI: 36741609CAEN: 9602
Activ
SIBIU, Sat Cârţa Com. Cârţa2016-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.263 RON
Profit
14.235 RON
Angajati
0
BEAUTY CORNER ZONE S.R.L.
CUI: 47434375CAEN: 9602
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2023-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.175 RON
Profit
1.642 RON
Angajati
1
MUJO VISION S.R.L.
CUI: 37571227CAEN: 9602
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2017-05-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.316 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MOHINI FASHION S.R.L.
CUI: 33851674CAEN: 9602
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2014-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
97.482 RON
Profit
8.431 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 9602, Sibiu

RELAX BARBER BY ANTONE S.R.L.
CUI: 42201026CAEN: 9602
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2020-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.480 RON
Profit
5.307 RON
Angajati
0
HIGH JOKERS S.R.L.
CUI: 42246753CAEN: 9602
Activ
SIBIU, Orş. Avrig2020-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
105.860 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MAKEUP STUDIO & MORE S.R.L.
CUI: 42147911CAEN: 9602
Activ
SIBIU, Mun. Mediaş2020-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
118.776 RON
Profit
3.593 RON
Angajati
1
MY ADDICTION S.R.L.
CUI: 42254373CAEN: 9602
Activ
SIBIU, Orş. Cisnădie2020-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.750 RON
Profit
6.679 RON
Angajati
0

Alte firme din Sibiu

DENDOM IMOB S.R.L.
CUI: 42216965CAEN: 4110
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2020-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
254.958 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MANI IARCONSTRUCT S.R.L.
CUI: 42225076CAEN: 4100
Activ
SIBIU, Sat Arpaşu de Jos Com. Arpaşu de Jos2020-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
619.569 RON
Profit
37.495 RON
Angajati
5
NEPHROLEN S.R.L.
CUI: 42209712CAEN: 8622
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2020-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
70.605 RON
Profit
58.971 RON
Angajati
0
FERABBIT S.R.L.
CUI: 42232219CAEN: 0149
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2020-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
203.068 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ARAL INVEST SIB S.R.L.
CUI: 40851251CAEN: 4730
Activ
SIBIU, Sat Tilişca Com. Tilişca2019-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.010.732 RON
Profit
98.567 RON
Angajati
13
GEPRO CONT SRL
CUI: 15453794CAEN: 6920
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2003-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
293.076 RON
Profit
146.000 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LASHART ALECSA S.R.L.?

CUI-ul LASHART ALECSA S.R.L. este 42216981.

Unde este sediul LASHART ALECSA S.R.L.?

LASHART ALECSA S.R.L. are sediul in Romania, SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, Str. Doamna Stanca nr. 87, 557260, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, judetul SIBIU.

Cand a fost infiintata LASHART ALECSA S.R.L.?

LASHART ALECSA S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LASHART ALECSA S.R.L. in 2024?

In 2024, LASHART ALECSA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 53.260 RON.

Ce activitate are LASHART ALECSA S.R.L.?

LASHART ALECSA S.R.L. are codul CAEN principal 9602.

Ce profit a inregistrat LASHART ALECSA S.R.L. in 2024?

LASHART ALECSA S.R.L. a inregistrat un profit net de 6.436 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.