Activ Plătitor TVAe‑Factură

BILUM BRAND S.R.L.

CUI: 42240939
CIF: RO42240939
Reg. Com.: J2020001893403
CAEN: 5611
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 11 februarie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 11:04

Despre BILUM BRAND S.R.L.

BILUM BRAND S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Restaurante" (cod CAEN 5611), in sectorul hoteluri si restaurante. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BILUM BRAND S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 9.326.927 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-0.3%). Profitul net inregistrat a fost de 627.078 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 31, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 3.493.823 RON in 2020 la 9.326.927 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
9.326.927 RON
Venituri totale
9.332.032 RON
Cheltuieli totale
8.595.715 RON
Profit brut
736.317 RON
Profit net
627.078 RON
Marja profit net
6,72%
Active imobilizate
827.623 RON
Active circulante
2.030.345 RON
Stocuri
101.927 RON
Creanțe
646.710 RON
Casa & conturi bănci
1.281.708 RON
Capital propriu
1.827.269 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Şos. Nordului nr. 7-9
Detalii adresaRESTAURANT STADIO PARK. CAMERA NR.23

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Şos. Nordului nr. 7-9
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Şos. Nordului nr. 7-9
Detalii
RESTAURANT STADIO PARK. CAMERA NR.23
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 11.02.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
9.326.927 RON
Rezultat net
627.078 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 9.326.927 RON 9.353.554 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 9.332.032 RON 9.386.415 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 8.595.715 RON 8.845.139 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 736.317 RON 541.276 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 627.078 RON 451.246 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 827.623 RON 1.200.751 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 2.030.345 RON 993.345 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 2.857.968 RON 2.194.096 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 101.927 RON 59.459 RON
CreanțeSume de încasat 646.710 RON 649.000 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.281.708 RON 284.886 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.030.699 RON 913.905 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.827.269 RON 1.280.191 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 31 persoane 24 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active2.857.968RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

36,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale2.857.968 RON
Datorii totale1.030.699 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
21,9 %Profit net / active totale
ROE
34,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,97 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
63,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 9.326.927 -0,3% față de anul precedent 9.332.032 8.595.715 736.317 +36,0% față de anul precedent 627.078 +39,0% față de anul precedent 0 0
2023 9.353.554 +10,1% față de anul precedent 9.386.415 8.845.139 541.276 -9,9% față de anul precedent 451.246 -21,2% față de anul precedent 0 0
2022 8.497.539 +43,8% față de anul precedent 8.537.438 7.936.415 601.023 -60,9% față de anul precedent 572.603 -61,5% față de anul precedent 0 0
2021 5.911.499 +69,2% față de anul precedent 5.911.819 4.376.732 1.535.087 +773,4% față de anul precedent 1.485.788 +922,6% față de anul precedent 0 0
2020 3.493.823 3.524.551 3.348.798 175.753 145.290 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 827.623 2.030.345 2.857.968 101.927 646.710 1.281.708
2023 1.200.751 993.345 2.194.096 59.459 649.000 284.886
2022 1.598.185 1.895.843 3.494.028 93.742 751.778 1.050.323
2021 1.171.480 937.799 2.109.279 56.340 320.633 560.826
2020 342.338 486.481 828.819 2.484 187.397 296.600

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.030.699 +12,8% față de anul precedent 1.827.269 Neraportat 31 +29,2% față de anul precedent
2023 913.905 -29,2% față de anul precedent 1.280.191 Neraportat 24 -11,1% față de anul precedent
2022 1.290.127 +169,9% față de anul precedent 2.203.901 Neraportat 27 +35,0% față de anul precedent
2021 477.981 -30,1% față de anul precedent 1.631.298 Neraportat 20 -42,9% față de anul precedent
2020 683.329 145.490 Neraportat 35

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

23din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare3 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 23100/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date, adăugare asociaţi persoane juridice

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date, adăugare asociaţi persoane juridice

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 9.326.927 RON. Profit: 627.078 RON

Cifra de afaceri: 9.326.927 RON. Profit: 627.078 RON

Cifra de afaceri
9.326.927 RON -0.28% față de anul precedent
Profit net
627.078 RON +38.97% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
31 +29.17% față de anul precedent
Datorii
1.030.699 RON +12.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 9.353.554 RON. Profit: 451.246 RON

Cifra de afaceri: 9.353.554 RON. Profit: 451.246 RON

Cifra de afaceri
9.353.554 RON +10.07% față de anul precedent
Profit net
451.246 RON -21.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
24 -11.11% față de anul precedent
Datorii
913.905 RON -29.16% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 8.497.539 RON. Profit: 572.603 RON

Cifra de afaceri: 8.497.539 RON. Profit: 572.603 RON

Cifra de afaceri
8.497.539 RON +43.75% față de anul precedent
Profit net
572.603 RON -61.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
27 +35% față de anul precedent
Datorii
1.290.127 RON +169.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 5.911.499 RON. Profit: 1.485.788 RON

Cifra de afaceri: 5.911.499 RON. Profit: 1.485.788 RON

Cifra de afaceri
5.911.499 RON +69.2% față de anul precedent
Profit net
1.485.788 RON +922.64% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
20 -42.86% față de anul precedent
Datorii
477.981 RON -30.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 3.493.823 RON. Profit: 145.290 RON

Cifra de afaceri: 3.493.823 RON. Profit: 145.290 RON

Cifra de afaceri
3.493.823 RON
Profit net
145.290 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
35
Datorii
683.329 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBILUM BRAND S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5611 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

BILUM BRAND S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5611 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

17.062026Mentiune · Buletin 23100/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date, adăugare asociaţi persoane juridice

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date, adăugare asociaţi persoane juridice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 27.05.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
BILUM BRAND S.R.L.
CUI
42240939
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
17.06.2026
Registrul Comerțului
J2020001893403
EUID
ROONRC.J2020001893403
Sediu
Bucureşti Sectorul 1, Şoseaua NORDULUI, Nr. 7-9, RESTAURANT STADIO PARK,
Județ
București
Număr încheiere
486617
Data încheierii
16.06.2026
Număr dosar
2301300
Data dosarului
08.06.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Mariana Bunda

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date, adăugare asociaţi persoane juridice

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 1 din 27.05.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2395830 din 15.06.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 23100/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5611, Municipiul Bucureşti

Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.617.011 RON
Profit
39.016 RON
Angajati
37
COMPLEX HERASTRAU SA
CUI: 7399430CAEN: 5610
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti1995-06-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.306.909 RON
Profit
50.554 RON
Angajati
52
ROMMIL PROD COM IMPEX S.R.L.
CUI: 3016761CAEN: 5610
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti1993-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.479.065 RON
Profit
0 RON
Angajati
61
SUSHI TERRA LAKE S.R.L.
CUI: 42391494CAEN: 5611
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2020-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.057.380 RON
Profit
2.100.094 RON
Angajati
31

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5611, Municipiul Bucureşti

BLOGH TEAM S.R.L.
CUI: 42238459CAEN: 5610
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2020-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.355 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
JOYALI FOOD S.R.L.
CUI: 42163860CAEN: 5610
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2020-01-28
fara e-Factura
ABC CLASSIC FOOD S.R.L.
CUI: 42312679CAEN: 5610
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2020-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
355.826 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

VERONESSE SHOES S.R.L.
CUI: 42240920CAEN: 1520
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
456.947 RON
Profit
118.477 RON
Angajati
3
SELECT STYLE BER S.R.L.
CUI: 42245626CAEN: 9602
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2020-02-12
fara e-Factura
SKY CREATIVE S.R.L.
CUI: 42225971CAEN: 9602
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.676 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DUOSAT ELECTRIC S.R.L.
CUI: 42262228CAEN: 4321
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2020-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
247.501 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
GM LIFE FOOD S.R.L.
CUI: 42067162CAEN: 5611
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-12-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.505.273 RON
Profit
582.593 RON
Angajati
22
VANSPOMARY S.R.L.
CUI: 42417616CAEN: 9319
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-03-17
fara e-Factura
MOPI MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 43753045CAEN: 7022
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2021-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.838 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BILUM BRAND S.R.L.?

CUI-ul BILUM BRAND S.R.L. este 42240939.

Unde este sediul BILUM BRAND S.R.L.?

BILUM BRAND S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Şos. Nordului nr. 7-9, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata BILUM BRAND S.R.L.?

BILUM BRAND S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BILUM BRAND S.R.L. in 2024?

In 2024, BILUM BRAND S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 9.326.927 RON.

Cati angajati are BILUM BRAND S.R.L.?

BILUM BRAND S.R.L. a raportat un numar mediu de 31 salariati in 2024.

Ce activitate are BILUM BRAND S.R.L.?

BILUM BRAND S.R.L. are codul CAEN principal 5611 (Restaurante).

Ce profit a inregistrat BILUM BRAND S.R.L. in 2024?

BILUM BRAND S.R.L. a inregistrat un profit net de 627.078 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.