Activ Plătitor TVAe‑Factură

NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L.

CUI: 42303220
CIF: RO42303220
Reg. Com.: J18/183/2020
CAEN: 4120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 februarie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 09:59

Despre NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L.

NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Loc. Vârţ Orş. Rovinari, judetul GORJ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 302.521 RON, in scadere fata de anul precedent (-46.7%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 109.702 RON in 2020 la 302.521 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din aprilie 2026.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
302.521 RON
Venituri totale
309.271 RON
Cheltuieli totale
401.319 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
2.955 RON
Active circulante
137.711 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
134.547 RON
Casa & conturi bănci
3.164 RON
Capital propriu
-87.326 RON

Contact

AdresaRomania, GORJ, Loc. Vârţ Orş. Rovinari, 215400
Detalii adresacamera 1

Adresă sediu social

Romania, GORJ, Loc. Vârţ Orş. Rovinari, 215400
Cod poștal: 215400
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, GORJ, Loc. Vârţ Orş. Rovinari, 215400
Detalii
camera 1
Cod postal
215400
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.02.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Rovinari
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 aprilie 2026)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
302.521 RON
Rezultat net
-97.473 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 302.521 RON 567.385 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 309.271 RON 635.421 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 401.319 RON 518.142 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 117.279 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 111.606 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 92.048 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 97.473 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 2.955 RON 3.728 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 137.711 RON 203.316 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 140.666 RON 207.044 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 134.547 RON 155.577 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 3.164 RON 47.739 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 227.992 RON 85.291 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -87.326 RON 121.753 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 8 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active140.666RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

162,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale140.666 RON
Datorii totale227.992 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,60 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-62,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 302.521 -46,7% față de anul precedent 309.271 401.319 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 92.048 97.473
2023 567.385 +30,6% față de anul precedent 635.421 518.142 117.279 -26,8% față de anul precedent 111.606 -28,4% față de anul precedent 0 0
2022 434.559 +258,8% față de anul precedent 470.452 310.143 160.309 +310,6% față de anul precedent 155.964 +312,0% față de anul precedent 0 0
2021 121.100 +10,4% față de anul precedent 121.207 82.167 39.040 +1.123,4% față de anul precedent 37.853 +1.707,7% față de anul precedent 0 0
2020 109.702 109.702 106.511 3.191 2.094 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 2.955 137.711 140.666 0 134.547 3.164
2023 3.728 203.316 207.044 0 155.577 47.739
2022 122 221.714 221.836 0 328 221.386
2021 122 52.741 52.863 0 0 52.741
2020 122 10.276 10.398 0 0 10.276

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 227.992 +167,3% față de anul precedent -87.326 Neraportat 5 -37,5% față de anul precedent
2023 85.291 +53,1% față de anul precedent 121.753 Neraportat 8 0,0% față de anul precedent
2022 55.725 +338,2% față de anul precedent 166.111 Neraportat 8 +300,0% față de anul precedent
2021 12.716 +56,9% față de anul precedent 40.147 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2020 8.104 2.294 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

75din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 302.521 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 302.521 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
302.521 RON -46.68% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
97.473 RON
Angajati
5 -37.5% față de anul precedent
Datorii
227.992 RON +167.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 567.385 RON. Profit: 111.606 RON

Cifra de afaceri: 567.385 RON. Profit: 111.606 RON

Cifra de afaceri
567.385 RON +30.57% față de anul precedent
Profit net
111.606 RON -28.44% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 0% față de anul precedent
Datorii
85.291 RON +53.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 434.559 RON. Profit: 155.964 RON

Cifra de afaceri: 434.559 RON. Profit: 155.964 RON

Cifra de afaceri
434.559 RON +258.84% față de anul precedent
Profit net
155.964 RON +312.03% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 +300% față de anul precedent
Datorii
55.725 RON +338.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 121.100 RON. Profit: 37.853 RON

Cifra de afaceri: 121.100 RON. Profit: 37.853 RON

Cifra de afaceri
121.100 RON +10.39% față de anul precedent
Profit net
37.853 RON +1707.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
12.716 RON +56.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 109.702 RON. Profit: 2.094 RON

Cifra de afaceri: 109.702 RON. Profit: 2.094 RON

Cifra de afaceri
109.702 RON
Profit net
2.094 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
8.104 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataNARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Loc. Vârţ Orş. Rovinari (GORJ)

NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Loc. Vârţ Orş. Rovinari (GORJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4120, Gorj

CÎLŢAN FUTUR CONS S.R.L.
CUI: 46712260CAEN: 4120
Activ
GORJ, Sat Padeş Com. Padeş2022-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
305.750 RON
Profit
140.620 RON
Angajati
1
KASY&RYA CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 43993528CAEN: 4120
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2021-03-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
302.020 RON
Profit
87.058 RON
Angajati
2
GIDPAVIM CONSTRUZZIONE SRL
CUI: 29823102CAEN: 4120
Activ
GORJ, Sat Dolceşti Com. Săuleşti2012-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
318.615 RON
Profit
226.796 RON
Angajati
1
GRAND GROUP CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47554894CAEN: 4120
Activ
GORJ, Sat Bustuchin Com. Bustuchin2023-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.500 RON
Profit
3.579 RON
Angajati
7
STEFELEN CONSTRUCT 2023 S.R.L.
CUI: 48100942CAEN: 4120
Activ
GORJ, Sat Hurezani Com. Hurezani2023-05-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
404.960 RON
Profit
278.112 RON
Angajati
1
PDYCONSTRUCTPOP S.R.L.
CUI: 45493553CAEN: 4120
Activ
GORJ, Sat Berceşti Orş. Novaci2022-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
263.000 RON
Profit
25.484 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Gorj

VEZURE CONSTRUCT 2020 S.R.L.
CUI: 42219252CAEN: 4120
Activ
GORJ, Sat Pinoasa Com. Câlnic2020-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
126.860 RON
Profit
6.908 RON
Angajati
2

Alte firme din Gorj

BMNEVESOF TRANS S.R.L.
CUI: 42285620CAEN: 4941
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2020-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
883.910 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
TRALINADOR TEHNIC 2014 S.R.L.
CUI: 42316409CAEN: 8009
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2020-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
244.115 RON
Profit
55.071 RON
Angajati
0
JONMILOMON92BEAUTY S.R.L.
CUI: 42087062CAEN: 4619
Activ
GORJ, Sat Ohaba Jiu Com. Bolboşi2020-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
124.768 RON
Profit
11.011 RON
Angajati
0
OTIEMA FISHING S.R.L.
CUI: 42506560CAEN: 0322
Activ
GORJ, Orş. Tismana2020-05-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.147 RON
Profit
1.996 RON
Angajati
0
BRODERTEX PRINT S.R.L.
CUI: 40339465CAEN: 1330
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2018-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.230 RON
Profit
0 RON
Angajati
8
TAISIA FLOWERS DECOR S.R.L.
CUI: 44406931CAEN: 9329
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2021-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.940 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. este 42303220.

Unde este sediul NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L.?

NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, GORJ, Loc. Vârţ Orş. Rovinari, 215400, Loc. Vârţ Orş. Rovinari, judetul GORJ.

Cand a fost infiintata NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L.?

NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 302.521 RON.

Cati angajati are NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L.?

NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L.?

NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4120.

Ce profit a inregistrat NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. in 2024?

NARCIVAS KOVCONSTRUCT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 97.473 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.