Activ

CASA DIN VAMĂ S.R.L.

CUI: 42354445
CIF: 42354445
Reg. Com.: J2020000654137
CAEN: 5520
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 3 martie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 18:26

Despre CASA DIN VAMĂ S.R.L.

CASA DIN VAMĂ S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Vama Veche Com. Limanu, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată" (cod CAEN 5520), in sectorul hoteluri si restaurante. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CASA DIN VAMĂ S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 153.119 RON, in scadere fata de anul precedent (-10.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 60.639 RON in 2020 la 153.119 RON in 2024.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
153.119 RON
Venituri totale
153.119 RON
Cheltuieli totale
184.154 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
63.970 RON
Active circulante
78.969 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
78.969 RON
Capital propriu
82.680 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Sat Vama Veche Com. Limanu, Str. Nichita Stănescu nr. 2, 907163
Detalii adresaPARTER. APARTAMENT
Telefon0744317397

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Sat Vama Veche Com. Limanu, Str. Nichita Stănescu nr. 2, 907163
Cod poștal: 907163
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Sat Vama Veche Com. Limanu, Str. Nichita Stănescu nr. 2, 907163
Detalii
PARTER. APARTAMENT
Cod postal
907163
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 03.03.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mangalia
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
153.119 RON
Rezultat net
-35.629 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 153.119 RON 170.126 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 153.119 RON 170.126 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 184.154 RON 121.214 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 48.912 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 47.211 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 31.035 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 35.629 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 63.970 RON 65.453 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 78.969 RON 111.340 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 142.939 RON 176.793 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 2.914 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 2 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 78.969 RON 108.424 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 60.259 RON 58.484 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 82.680 RON 118.309 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active142.939RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

42,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale142.939 RON
Datorii totale60.259 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,31 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
57,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 153.119 -10,0% față de anul precedent 153.119 184.154 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 31.035 35.629
2023 170.126 +61,0% față de anul precedent 170.126 121.214 48.912 +79,2% față de anul precedent 47.211 +95,7% față de anul precedent 0 0
2022 105.646 +20,4% față de anul precedent 105.646 78.352 27.294 +84,9% față de anul precedent 24.125 +98,9% față de anul precedent 0 0
2021 87.729 +44,7% față de anul precedent 87.729 72.968 14.761 -59,3% față de anul precedent 12.129 -65,0% față de anul precedent 0 0
2020 60.639 60.655 24.353 36.302 34.644 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 63.970 78.969 142.939 0 0 78.969
2023 65.453 111.340 176.793 2.914 2 108.424
2022 76.022 46.466 122.488 7.031 2 39.433
2021 28.546 48.501 77.047 68 0 48.433
2020 684 41.909 42.593 0 0 41.909

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 60.259 +3,0% față de anul precedent 82.680 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 58.484 +13,8% față de anul precedent 118.309 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 51.390 +70,9% față de anul precedent 71.098 Neraportat 1
2021 30.074 +288,1% față de anul precedent 46.973 Neraportat 0
2020 7.749 34.844 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

51din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare6 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
RTRALUCA-IRINA TALOŞ-LAZĂRadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 13475/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 153.119 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 153.119 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
153.119 RON -10% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
35.629 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
60.259 RON +3.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 170.126 RON. Profit: 47.211 RON

Cifra de afaceri: 170.126 RON. Profit: 47.211 RON

Cifra de afaceri
170.126 RON +61.03% față de anul precedent
Profit net
47.211 RON +95.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
58.484 RON +13.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 105.646 RON. Profit: 24.125 RON

Cifra de afaceri: 105.646 RON. Profit: 24.125 RON

Cifra de afaceri
105.646 RON +20.42% față de anul precedent
Profit net
24.125 RON +98.9% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
51.390 RON +70.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 87.729 RON. Profit: 12.129 RON

Cifra de afaceri: 87.729 RON. Profit: 12.129 RON

Cifra de afaceri
87.729 RON +44.67% față de anul precedent
Profit net
12.129 RON -64.99% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
30.074 RON +288.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 60.639 RON. Profit: 34.644 RON

Cifra de afaceri: 60.639 RON. Profit: 34.644 RON

Cifra de afaceri
60.639 RON
Profit net
34.644 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
7.749 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCASA DIN VAMĂ S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5520 in Sat Vama Veche Com. Limanu (CONSTANŢA)

CASA DIN VAMĂ S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5520 in Sat Vama Veche Com. Limanu (CONSTANŢA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

08.042026Mentiune · Buletin 13475/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
CASA DIN VAMĂ S.R.L.
CUI
42354445
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
08.04.2026
Registrul Comerțului
J13/654/2020
EUID
ROONRC.J13/654/2020
Sediu
Jud. Constanţa, Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Strada NICHITA STĂNESCU, Nr. 2,
Județ
Constanţa
Număr încheiere
294557
Data încheierii
08.04.2026
Număr dosar
1259283
Data dosarului
23.03.2026
Tribunal
Constanta
Registrator
Ana Luminiţa Ioniţă

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1259283 din 23.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 13475/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5520, Constanţa

LIBERTY CLASS SRL
CUI: 35296228CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Mun. Mangalia2015-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
153.144 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ADEMAR HOLIDAY S.R.L.
CUI: 44116300CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Loc. Eforie Sud Orş. Eforie2021-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
153.014 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALIN TURISM LITORAL S.R.L.
CUI: 48351561CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Sat Vama Veche Com. Limanu2023-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
153.319 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NCC DIGITAL HOUSE S.R.L.
CUI: 41414670CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Loc. Eforie Nord Orş. Eforie2019-07-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
153.005 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CRIDA TURISM SRL
CUI: 35944230CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2016-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
158.046 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AFRODITA STUDIOS ELA S.R.L.
CUI: 46098943CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Mun. Mangalia2022-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
149.093 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5520, Constanţa

NECULIAN CADALI S.R.L.
CUI: 42333698CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Loc. Eforie Nord Orş. Eforie2020-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
92.056 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DELIA PRINCESS S.R.L.
CUI: 42354453CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Loc. Eforie Nord Orş. Eforie2020-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.303 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BEBU M.TOTAL S.R.L.
CUI: 42326569CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Sat Schitu Com. Costineşti2020-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
115.610 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AUTENTIC EURO INVESTMENT S.R.L.
CUI: 42362901CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Sat Costineşti Com. Costineşti2020-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
125.168 RON
Profit
8.498 RON
Angajati
1

Alte firme din Constanţa

CASIANA CAMPING S.R.L.
CUI: 42354429CAEN: 5530
Activ
CONSTANŢA, Sat 2 Mai Com. Limanu2020-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
41.620 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
HUMANS DNA S.R.L.
CUI: 42343071CAEN: 5829
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2020-03-02
fara e-Factura
L & L PUBLICITATE S.R.L.
CUI: 42362855CAEN: 1812
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2020-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
134.369 RON
Profit
61.568 RON
Angajati
1
KANGEN CENTER DOBROGEA S.R.L.
CUI: 42284498CAEN: 4619
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2020-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
421.494 RON
Profit
6.071 RON
Angajati
0
ZAINIS DESIGN S.R.L.
CUI: 42419277CAEN: 9329
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-03-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
38.794 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
IRISOL PREMIUM S.R.L.
CUI: 41492300CAEN: 4673
Activ
CONSTANŢA, Sat Cuza Vodă Com. Cuza Vodă2019-08-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.597 RON
Profit
445 RON
Angajati
0
DESIGNBYMONDAY S.R.L.
CUI: 43149171CAEN: 6210
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
289.521 RON
Profit
240.443 RON
Angajati
0
FNG EVALUATION SRL
CUI: 31702412CAEN: 7020
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2013-05-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
627.713 RON
Profit
452.530 RON
Angajati
2
BEST TYRE CONSTANTA S.R.L.
CUI: 49854235CAEN: 4520
Activ
CONSTANŢA, Sat Lumina Com. Lumina2024-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.270 RON
Profit
421 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CASA DIN VAMĂ S.R.L.?

CUI-ul CASA DIN VAMĂ S.R.L. este 42354445.

Unde este sediul CASA DIN VAMĂ S.R.L.?

CASA DIN VAMĂ S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Sat Vama Veche Com. Limanu, Str. Nichita Stănescu nr. 2, 907163, Sat Vama Veche Com. Limanu, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata CASA DIN VAMĂ S.R.L.?

CASA DIN VAMĂ S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CASA DIN VAMĂ S.R.L. in 2024?

In 2024, CASA DIN VAMĂ S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 153.119 RON.

Cati angajati are CASA DIN VAMĂ S.R.L.?

CASA DIN VAMĂ S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are CASA DIN VAMĂ S.R.L.?

CASA DIN VAMĂ S.R.L. are codul CAEN principal 5520 (Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată).

Ce profit a inregistrat CASA DIN VAMĂ S.R.L. in 2024?

CASA DIN VAMĂ S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 35.629 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.