Activ Plătitor TVA

INOVIUS ONLINE S.R.L.

CUI: 42360285
CIF: RO42360285
Reg. Com.: J2020003280405
CAEN: 4751
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 4 martie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al textilelor

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 11:32

Despre INOVIUS ONLINE S.R.L.

INOVIUS ONLINE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al textilelor" (cod CAEN 4751), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, INOVIUS ONLINE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.945.024 RON, in scadere fata de anul precedent (-17.4%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 659.435 RON in 2020 la 2.945.024 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.945.024 RON
Venituri totale
2.972.962 RON
Cheltuieli totale
3.135.596 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
243.971 RON
Active circulante
673.998 RON
Stocuri
232.079 RON
Creanțe
297.991 RON
Casa & conturi bănci
143.928 RON
Capital propriu
-561.653 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Aleea Ion Agârbiceanu nr. 3-11, 32737
Detalii adresaCAMERA 1

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Aleea Ion Agârbiceanu nr. 3-11, 32737
Cod poștal: 32737
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Aleea Ion Agârbiceanu nr. 3-11, 32737
Detalii
CAMERA 1
Cod postal
32737
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.03.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.945.024 RON
Rezultat net
-162.634 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.945.024 RON 3.564.696 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.972.962 RON 3.592.954 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 3.135.596 RON 3.904.021 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 162.634 RON 311.067 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 162.634 RON 333.344 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 243.971 RON 30.723 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 673.998 RON 818.798 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 917.969 RON 849.521 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 232.079 RON 213.569 RON
CreanțeSume de încasat 297.991 RON 565.894 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 143.928 RON 39.335 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.335.064 RON 1.004.806 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -561.653 RON -399.527 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 4 persoane 6 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active917.969RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

145,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale917.969 RON
Datorii totale1.335.064 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,50 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-61,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.945.024 -17,4% față de anul precedent 2.972.962 3.135.596 0 0 162.634 162.634
2023 3.564.696 +45,6% față de anul precedent 3.592.954 3.904.021 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 311.067 333.344
2022 2.448.569 +130,9% față de anul precedent 2.710.473 2.588.349 122.124 95.018 0 0
2021 1.060.571 +60,8% față de anul precedent 1.060.751 1.143.266 0 0 82.515 93.121
2020 659.435 659.435 720.776 0 0 61.341 67.652

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 243.971 673.998 917.969 232.079 297.991 143.928
2023 30.723 818.798 849.521 213.569 565.894 39.335
2022 2.660 363.835 366.495 79.573 108.739 175.523
2021 131.741 182.642 314.383 39.983 99.745 42.914
2020 96 187.116 187.212 71.936 65.283 49.897

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.335.064 +32,9% față de anul precedent -561.653 Neraportat 4 -33,3% față de anul precedent
2023 1.004.806 +131,6% față de anul precedent -399.527 Neraportat 6 +100,0% față de anul precedent
2022 433.895 -9,7% față de anul precedent -65.555 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2021 480.372 +88,5% față de anul precedent -160.573 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2020 254.821 -67.452 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

80din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.945.024 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.945.024 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.945.024 RON -17.38% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
162.634 RON
Angajati
4 -33.33% față de anul precedent
Datorii
1.335.064 RON +32.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 3.564.696 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 3.564.696 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
3.564.696 RON +45.58% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
333.344 RON
Angajati
6 +100% față de anul precedent
Datorii
1.004.806 RON +131.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.448.569 RON. Profit: 95.018 RON

Cifra de afaceri: 2.448.569 RON. Profit: 95.018 RON

Cifra de afaceri
2.448.569 RON +130.87% față de anul precedent
Profit net
95.018 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
433.895 RON -9.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.060.571 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.060.571 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.060.571 RON +60.83% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
93.121 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
480.372 RON +88.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 659.435 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 659.435 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
659.435 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
67.652 RON
Angajati
1
Datorii
254.821 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataINOVIUS ONLINE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4751 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

INOVIUS ONLINE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4751 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4751, Municipiul Bucureşti

EMERALD 2000 GROUP IMPEX SRL
CUI: 11353849CAEN: 4751
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti1999-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.118.251 RON
Profit
734.374 RON
Angajati
10
VIO & NELY SRL
CUI: 18748820CAEN: 4751
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2006-06-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.849.803 RON
Profit
58.942 RON
Angajati
7
DECORA DESIGN SRL
CUI: 15885601CAEN: 4751
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2003-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.369.632 RON
Profit
879.919 RON
Angajati
11
COM LAUR - ALEX SRL
CUI: 1634CAEN: 4751
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti1992-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.619.917 RON
Profit
54.686 RON
Angajati
7
CUMPARAMISIM CONCEPT S.R.L.
CUI: 45708563CAEN: 4751
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2022-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.445.919 RON
Profit
491.296 RON
Angajati
27
LIRA D.I.P. GROUP SRL
CUI: 18045943CAEN: 4751
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2005-10-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.298.446 RON
Profit
67.926 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4751, Municipiul Bucureşti

BLUGIFIZZE S.R.L.
CUI: 41706179CAEN: 4751
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
323.625 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
VAV TEX LEATHER S.R.L.
CUI: 41667142CAEN: 4751
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2019-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
376.651 RON
Profit
28.579 RON
Angajati
1
VICH MARUBEN GROUP S.R.L.
CUI: 42411451CAEN: 4751
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
280.332 RON
Profit
66.496 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

ADA CONCEPT FLOW S.R.L.
CUI: 42359310CAEN: 2829
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2020-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
42.940 RON
Profit
7.629 RON
Angajati
0
LEADSPACE S.R.L.
CUI: 42363150CAEN: 8559
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-03-04
fara e-Factura
BLUE OCEAN APPS S.R.L.
CUI: 42359183CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2020-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
333.562 RON
Profit
268.181 RON
Angajati
1
MIH ART MUSIC S.R.L.
CUI: 42363621CAEN: 9002
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2020-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
281.512 RON
Profit
58.704 RON
Angajati
1
RALNIS INVEST S.R.L.
CUI: 42344751CAEN: 6831
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
140.451 RON
Profit
80 RON
Angajati
2
ARENA CONCEPT VISION S.R.L.
CUI: 42377490CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2020-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
114.556 RON
Profit
8.864 RON
Angajati
0
REBECALVS S.R.L.
CUI: 42177696CAEN: 9012
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
135.088 RON
Profit
64.663 RON
Angajati
1
ASTOSEMAS MP S.R.L.
CUI: 42556878CAEN: 4751
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-05-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
103.239 RON
Profit
20.567 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul INOVIUS ONLINE S.R.L.?

CUI-ul INOVIUS ONLINE S.R.L. este 42360285.

Unde este sediul INOVIUS ONLINE S.R.L.?

INOVIUS ONLINE S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Aleea Ion Agârbiceanu nr. 3-11, 32737, Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata INOVIUS ONLINE S.R.L.?

INOVIUS ONLINE S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a INOVIUS ONLINE S.R.L. in 2024?

In 2024, INOVIUS ONLINE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.945.024 RON.

Cati angajati are INOVIUS ONLINE S.R.L.?

INOVIUS ONLINE S.R.L. a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.

Ce activitate are INOVIUS ONLINE S.R.L.?

INOVIUS ONLINE S.R.L. are codul CAEN principal 4751 (Comerţ cu amănuntul al textilelor).

Ce profit a inregistrat INOVIUS ONLINE S.R.L. in 2024?

INOVIUS ONLINE S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 162.634 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.