Activ Plătitor TVAe‑Factură

VICALI INVEST S.R.L.

CUI: 42370092
CIF: RO42370092
Reg. Com.: J2020001128235
CAEN: 4781
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 5 martie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 08:32

Despre VICALI INVEST S.R.L.

VICALI INVEST S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Buftea, judetul ILFOV, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor" (cod CAEN 4781), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, VICALI INVEST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 274.574 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+208.0%). Profitul net inregistrat a fost de 21.419 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut de la 234.516 RON in 2020 la 274.574 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
274.574 RON
Venituri totale
274.574 RON
Cheltuieli totale
249.068 RON
Profit brut
25.506 RON
Profit net
21.419 RON
Marja profit net
7,80%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
101.512 RON
Stocuri
43.654 RON
Creanțe
21.881 RON
Casa & conturi bănci
35.977 RON
Capital propriu
96.704 RON

Contact

AdresaRomania, ILFOV, Orş. Buftea, Str. Norului nr. 8, 70000
Detalii adresacamera 1

Adresă sediu social

Romania, ILFOV, Orş. Buftea, Str. Norului nr. 8, 70000
Cod poștal: 70000
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ILFOV, Orş. Buftea, Str. Norului nr. 8, 70000
Detalii
camera 1
Cod postal
70000
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 05.03.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)
TVA la incasare
1 septembrie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
274.574 RON
Rezultat net
21.419 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 274.574 RON 89.140 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 274.574 RON 89.140 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 249.068 RON 84.218 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 25.506 RON 4.922 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 21.419 RON 4.174 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 101.512 RON 241.932 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 101.512 RON 241.932 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 43.654 RON 167.743 RON
CreanțeSume de încasat 21.881 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 35.977 RON 74.189 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 4.808 RON 131.147 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 96.704 RON 110.785 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active101.512RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

4,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale101.512 RON
Datorii totale4.808 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
21,1 %Profit net / active totale
ROE
22,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
21,11 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
95,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 274.574 +208,0% față de anul precedent 274.574 249.068 25.506 +418,2% față de anul precedent 21.419 +413,2% față de anul precedent 0 0
2023 89.140 89.140 84.218 4.922 4.174 0 0
2022 0 0 420 0 0 420 420
2021 0 -100,0% față de anul precedent 0 420 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 420 420
2020 234.516 234.516 120.229 114.287 107.252 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 101.512 101.512 43.654 21.881 35.977
2023 0 241.932 241.932 167.743 0 74.189
2022 0 107.272 107.272 0 0 107.272
2021 0 216.173 216.173 0 -11 216.184
2020 0 216.593 216.593 0 -10 216.603

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 4.808 -96,3% față de anul precedent 96.704 Neraportat 0
2023 131.147 +19.770,8% față de anul precedent 110.785 Neraportat 0
2022 660 -99,4% față de anul precedent 106.612 Neraportat 0
2021 109.141 0,0% față de anul precedent 107.032 Neraportat 0
2020 109.141 107.452 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 274.574 RON. Profit: 21.419 RON

Cifra de afaceri: 274.574 RON. Profit: 21.419 RON

Cifra de afaceri
274.574 RON +208.03% față de anul precedent
Profit net
21.419 RON +413.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.808 RON -96.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 89.140 RON. Profit: 4.174 RON

Cifra de afaceri: 89.140 RON. Profit: 4.174 RON

Cifra de afaceri
89.140 RON
Profit net
4.174 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
131.147 RON +19770.76% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
420 RON
Angajati
0
Datorii
660 RON -99.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
420 RON
Angajati
0
Datorii
109.141 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 234.516 RON. Profit: 107.252 RON

Cifra de afaceri: 234.516 RON. Profit: 107.252 RON

Cifra de afaceri
234.516 RON
Profit net
107.252 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
109.141 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVICALI INVEST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4781 in Orş. Buftea (ILFOV)

VICALI INVEST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4781 in Orş. Buftea (ILFOV)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4781, Ilfov

AUTO SANMARKET S.R.L.
CUI: 41618700CAEN: 4781
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2019-09-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
268.795 RON
Profit
2.026 RON
Angajati
0
MG BURGER RALU S.R.L.
CUI: 40191805CAEN: 4781
Activ
ILFOV, Orş. Chitila2018-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
281.209 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
HYPER EXPRESS S.R.L.
CUI: 44458493CAEN: 4781
Activ
ILFOV, Sat Chiajna Com. Chiajna2021-06-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
265.869 RON
Profit
18.127 RON
Angajati
1
ALL KIND CONSULTING SRL
CUI: 26093062CAEN: 4781
Activ
ILFOV, Orş. Buftea2009-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.728 RON
Profit
47.516 RON
Angajati
1
DELTA MARKET S.R.L.
CUI: 41342868CAEN: 4781
Activ
ILFOV, Sat Măgurele Orş. Măgurele2019-07-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
233.416 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4781, Ilfov

ERY.CARS.RO S.R.L.
CUI: 42126609CAEN: 4781
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2020-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.795.810 RON
Profit
42.572 RON
Angajati
0
PRODUCTIVITY PROFILE S.R.L.
CUI: 42549684CAEN: 4781
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2020-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
246.238 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
SMG AUTO LEASING S.R.L.
CUI: 42104368CAEN: 4781
Activ
ILFOV, Sat Bragadiru Orş. Bragadiru2020-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
28.935.266 RON
Profit
771.595 RON
Angajati
3
UNIMOG ROMANIA S.R.L.
CUI: 42740373CAEN: 4781
Activ
ILFOV, Sat 1 Decembrie Com. 1 Decembrie2020-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.432.131 RON
Profit
2.875.131 RON
Angajati
2

Alte firme din Ilfov

AMI DENT CREATIV S.R.L.
CUI: 42370106CAEN: 3250
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2020-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
288.365 RON
Profit
94.257 RON
Angajati
2
KANDELS LUXURY BRANDS S.R.L.
CUI: 42364236CAEN: 3299
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2020-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.638 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
INOX EXPERT QUALITY S.R.L.
CUI: 42404918CAEN: 2599
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2020-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
291.574 RON
Profit
7.704 RON
Angajati
1
ACIMODA S.R.L.
CUI: 42842446CAEN: 4771
Activ
ILFOV, Com. Chiajna2020-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
80.764.164 RON
Profit
4.592.499 RON
Angajati
214
TACHE TRANS COURIER SRL
CUI: 36677956CAEN: 5320
Activ
ILFOV, Sat Bălăceanca Com. Cernica2016-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
280.012 RON
Profit
1.336 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VICALI INVEST S.R.L.?

CUI-ul VICALI INVEST S.R.L. este 42370092.

Unde este sediul VICALI INVEST S.R.L.?

VICALI INVEST S.R.L. are sediul in Romania, ILFOV, Orş. Buftea, Str. Norului nr. 8, 70000, Orş. Buftea, judetul ILFOV.

Cand a fost infiintata VICALI INVEST S.R.L.?

VICALI INVEST S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VICALI INVEST S.R.L. in 2024?

In 2024, VICALI INVEST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 274.574 RON.

Ce activitate are VICALI INVEST S.R.L.?

VICALI INVEST S.R.L. are codul CAEN principal 4781 (Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor).

Ce profit a inregistrat VICALI INVEST S.R.L. in 2024?

VICALI INVEST S.R.L. a inregistrat un profit net de 21.419 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.