Activ Plătitor TVA

NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L.

CUI: 42386897
CIF: RO42386897
Reg. Com.: J2020000230104
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 10 martie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 19:23

Despre NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L.

NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Stănceşti Com. Vadu Paşii, judetul BUZĂU, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 337.375 RON, in crestere fata de anul precedent (+15.4%). Profitul net inregistrat a fost de 91.208 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 167.433 RON in 2020 la 337.375 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
337.375 RON
Venituri totale
337.375 RON
Cheltuieli totale
240.795 RON
Profit brut
96.580 RON
Profit net
91.208 RON
Marja profit net
27,03%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
126.776 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
57.819 RON
Casa & conturi bănci
68.957 RON
Capital propriu
96.626 RON

Contact

AdresaRomania, BUZĂU, Sat Stănceşti Com. Vadu Paşii, Str. Nae Croitoru nr. 48, 127656

Adresă sediu social

Romania, BUZĂU, Sat Stănceşti Com. Vadu Paşii, Str. Nae Croitoru nr. 48, 127656
Cod poștal: 127656
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BUZĂU, Sat Stănceşti Com. Vadu Paşii, Str. Nae Croitoru nr. 48, 127656
Cod postal
127656
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 10.03.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
16 martie 2020

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
337.375 RON
Rezultat net
91.208 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 337.375 RON 292.289 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 337.375 RON 292.289 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 240.795 RON 237.786 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 96.580 RON 54.503 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 91.208 RON 51.580 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 126.776 RON 65.638 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 126.776 RON 65.638 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 57.819 RON 11.510 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 68.957 RON 54.128 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 30.150 RON 13.481 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 96.626 RON 52.157 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active126.776RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

23,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale126.776 RON
Datorii totale30.150 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
71,9 %Profit net / active totale
ROE
94,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,20 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
76,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 337.375 +15,4% față de anul precedent 337.375 240.795 96.580 +77,2% față de anul precedent 91.208 +76,8% față de anul precedent 0 0
2023 292.289 -4,9% față de anul precedent 292.289 237.786 54.503 +2,7% față de anul precedent 51.580 +3,1% față de anul precedent 0 0
2022 307.189 +42,1% față de anul precedent 307.189 254.095 53.094 -22,7% față de anul precedent 50.022 -21,1% față de anul precedent 0 0
2021 216.241 +29,2% față de anul precedent 216.245 147.542 68.703 +0,6% față de anul precedent 63.400 -0,3% față de anul precedent 0 0
2020 167.433 167.465 99.187 68.278 63.584 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 126.776 126.776 0 57.819 68.957
2023 0 65.638 65.638 0 11.510 54.128
2022 0 89.268 89.268 0 70.058 19.210
2021 0 142.641 142.641 0 15.637 127.004
2020 0 76.281 76.281 0 17.169 59.112

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 30.150 +123,7% față de anul precedent 96.626 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 13.481 -65,4% față de anul precedent 52.157 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 39.006 +152,4% față de anul precedent 50.262 Neraportat 1
2021 15.457 +23,7% față de anul precedent 127.184 Neraportat 0
2020 12.497 63.784 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 337.375 RON. Profit: 91.208 RON

Cifra de afaceri: 337.375 RON. Profit: 91.208 RON

Cifra de afaceri
337.375 RON +15.43% față de anul precedent
Profit net
91.208 RON +76.83% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
30.150 RON +123.65% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 292.289 RON. Profit: 51.580 RON

Cifra de afaceri: 292.289 RON. Profit: 51.580 RON

Cifra de afaceri
292.289 RON -4.85% față de anul precedent
Profit net
51.580 RON +3.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
13.481 RON -65.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 307.189 RON. Profit: 50.022 RON

Cifra de afaceri: 307.189 RON. Profit: 50.022 RON

Cifra de afaceri
307.189 RON +42.06% față de anul precedent
Profit net
50.022 RON -21.1% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
39.006 RON +152.35% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 216.241 RON. Profit: 63.400 RON

Cifra de afaceri: 216.241 RON. Profit: 63.400 RON

Cifra de afaceri
216.241 RON +29.15% față de anul precedent
Profit net
63.400 RON -0.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
15.457 RON +23.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 167.433 RON. Profit: 63.584 RON

Cifra de afaceri: 167.433 RON. Profit: 63.584 RON

Cifra de afaceri
167.433 RON
Profit net
63.584 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
12.497 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataNEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Stănceşti Com. Vadu Paşii (BUZĂU)

NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Stănceşti Com. Vadu Paşii (BUZĂU)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Buzău

JULIA & DRG TRANS S.R.L.
CUI: 46246616CAEN: 4941
Activ
BUZĂU, Mun. Buzău2022-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
336.094 RON
Profit
80.078 RON
Angajati
1
AUTOMOBILE MERI TRACT SRL
CUI: 35418465CAEN: 4941
Activ
BUZĂU, Mun. Buzău2016-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
339.579 RON
Profit
14.187 RON
Angajati
2
VANIANTO RUS TRANS S.R.L.
CUI: 42868853CAEN: 4941
Activ
BUZĂU, Sat Bâscenii de Sus Com. Calvini2020-08-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
331.760 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
JULIA & GEO GLOBAL SRL
CUI: 18317762CAEN: 4941
Activ
BUZĂU, Sat Albeşti Com. Smeeni2006-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
355.385 RON
Profit
90.697 RON
Angajati
2
MARYCAR INTERCARGO S.R.L.
CUI: 42681862CAEN: 4941
Activ
BUZĂU, Sat Lunca Priporului Orş. Nehoiu2020-06-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
312.921 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Buzău

MIHAI GEO STAR S.R.L.
CUI: 42400029CAEN: 4941
Activ
BUZĂU, Sat Muşcel Orş. Pătârlagele2020-03-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AXL SYNERGY SPEDITION S.R.L.
CUI: 42406455CAEN: 4941
Activ
BUZĂU, Sat Lunca Jariştei Com. Siriu2020-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
226.674 RON
Profit
35.358 RON
Angajati
1

Alte firme din Buzău

THE PURPLE SQUIRREL S.R.L.
CUI: 42393134CAEN: 7810
Activ
BUZĂU, Mun. Buzău2020-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
22.990 RON
Profit
6.940 RON
Angajati
0
MARVI WOOD HOUSE S.R.L.
CUI: 42358471CAEN: 1610
Activ
BUZĂU, Sat Stâlpu Com. Stâlpu2020-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
152.023 RON
Profit
84.450 RON
Angajati
1
BRESLE&MEŞTEŞUGARI S.R.L.
CUI: 42574467CAEN: 7500
Activ
BUZĂU, Sat Arcanu Com. Scutelnici2020-06-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
92.955 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ADECOMOB DESIGN AMD S.R.L.
CUI: 40321875CAEN: 3100
Activ
BUZĂU, Sat Căpăţâneşti Com. Mărăcineni2018-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
139.672 RON
Profit
112 RON
Angajati
1
AUTO LIONS TEAM S.R.L.
CUI: 44312667CAEN: 4532
Activ
BUZĂU, Orş. Nehoiu2021-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
394.023 RON
Profit
40.637 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L.?

CUI-ul NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. este 42386897.

Unde este sediul NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L.?

NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. are sediul in Romania, BUZĂU, Sat Stănceşti Com. Vadu Paşii, Str. Nae Croitoru nr. 48, 127656, Sat Stănceşti Com. Vadu Paşii, judetul BUZĂU.

Cand a fost infiintata NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L.?

NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. in 2024?

In 2024, NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 337.375 RON.

Cati angajati are NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L.?

NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L.?

NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. in 2024?

NEDELCU NICOCRI EXPRESS S.R.L. a inregistrat un profit net de 91.208 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.