Activități ale agențiilor de publicitate
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 18:52
Despre AFFLUENCE DESIGN S.R.L.
AFFLUENCE DESIGN S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale agențiilor de publicitate" (cod CAEN 7311), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, AFFLUENCE DESIGN S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 61.124 RON, in scadere fata de anul precedent (-11.8%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 2.700 RON in 2020 la 61.124 RON in 2024.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 61.124 RON
- Venituri totale
- 61.125 RON
- Cheltuieli totale
- 65.912 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 7.483 RON
- Active circulante
- 6.202 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 1.453 RON
- Casa & conturi bănci
- 4.749 RON
- Capital propriu
- 15.244 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Şos. Colentina nr. 16, 21177
- Cod postal
- 21177
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Reluare activitate din 28.10.2022
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 februarie 2024)
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 13 aprilie 2022
- Data reactivare
- 5 februarie 2024
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2020 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 61.124 RON
- Rezultat net
- -5.516 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 61.124 RON | 69.328 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 61.125 RON | 69.579 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 65.912 RON | 40.370 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 29.209 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 23.730 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 4.787 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 5.516 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 7.483 RON | 12.417 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 6.202 RON | 20.705 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 13.685 RON | 33.122 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.453 RON | 1.479 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 4.749 RON | 19.226 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 261 RON | 7.737 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 15.244 RON | 26.195 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 23,76 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 111,4 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 61.124 -11,8% față de anul precedent | 61.125 | 65.912 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 4.787 | 5.516 |
| 2023 | 69.328 +4.587,5% față de anul precedent | 69.579 | 40.370 | 29.209 | 23.730 | 0 | 0 |
| 2022 | 1.479 -93,4% față de anul precedent | 1.479 | 8.705 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 7.226 | 7.263 |
| 2021 | 22.500 +733,3% față de anul precedent | 22.500 | 13.618 | 8.882 +571,9% față de anul precedent | 8.287 +567,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 2.700 | 2.700 | 1.378 | 1.322 | 1.241 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 7.483 | 6.202 | 13.685 | 0 | 1.453 | 4.749 |
| 2023 | 12.417 | 20.705 | 33.122 | 0 | 1.479 | 19.226 |
| 2022 | 0 | 2.796 | 2.796 | 0 | 0 | 2.796 |
| 2021 | 7.211 | 17.554 | 24.765 | 0 | 0 | 17.554 |
| 2020 | 14.422 | 2.096 | 16.518 | 0 | 0 | 2.096 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 261 -96,6% față de anul precedent | 15.244 | Neraportat | 1 |
| 2023 | 7.737 +2.237,5% față de anul precedent | 26.195 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 331 -97,8% față de anul precedent | 2.465 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 15.037 -0,3% față de anul precedent | 9.728 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 15.077 | 1.441 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| DDDIANA-ELENA DRAGHICI | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCDizolvare — Buletin 5744/2026dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
Deschide înregistrarea completă2024 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 61.124 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 61.124 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 61.124 RON -11.83% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 5.516 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 261 RON -96.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 69.328 RON. Profit: 23.730 RON
Cifra de afaceri: 69.328 RON. Profit: 23.730 RON
- Cifra de afaceri
- 69.328 RON +4587.49% față de anul precedent
- Profit net
- 23.730 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 7.737 RON +2237.46% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.479 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 1.479 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 1.479 RON -93.43% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 7.263 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 331 RON -97.8% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 22.500 RON. Profit: 8.287 RON
Cifra de afaceri: 22.500 RON. Profit: 8.287 RON
- Cifra de afaceri
- 22.500 RON +733.33% față de anul precedent
- Profit net
- 8.287 RON +567.77% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 15.037 RON -0.27% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 2.700 RON. Profit: 1.241 RON
Cifra de afaceri: 2.700 RON. Profit: 1.241 RON
- Cifra de afaceri
- 2.700 RON
- Profit net
- 1.241 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 15.077 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAFFLUENCE DESIGN S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7311 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
AFFLUENCE DESIGN S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7311 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
13.022026Dizolvare · Buletin 5744/2026dizolvare_si_lichidare
- Companie
- AFFLUENCE DESIGN S.R.L.
- CUI
- 42427032
- Tip în sursă
- Dissolution
- Data buletinului
- 13.02.2026
- Registrul Comerțului
- J2020004138408
- EUID
- ROONRC.J2020004138408
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 2, Şoseaua COLENTINA, Nr. 16, Bl. B2, Etaj 5, Ap. 43
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 120564
- Data încheierii
- 12.02.2026
- Număr dosar
- 516367
- Data dosarului
- 04.02.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Emilia Ciocea
- Tip dizolvare
- dizolvare_si_lichidare
- Temei legal
- art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 7311, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7311, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul AFFLUENCE DESIGN S.R.L.?
CUI-ul AFFLUENCE DESIGN S.R.L. este 42427032.
Unde este sediul AFFLUENCE DESIGN S.R.L.?
AFFLUENCE DESIGN S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Şos. Colentina nr. 16, 21177, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata AFFLUENCE DESIGN S.R.L.?
AFFLUENCE DESIGN S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a AFFLUENCE DESIGN S.R.L. in 2024?
In 2024, AFFLUENCE DESIGN S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 61.124 RON.
Cati angajati are AFFLUENCE DESIGN S.R.L.?
AFFLUENCE DESIGN S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are AFFLUENCE DESIGN S.R.L.?
AFFLUENCE DESIGN S.R.L. are codul CAEN principal 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate).
Ce profit a inregistrat AFFLUENCE DESIGN S.R.L. in 2024?
AFFLUENCE DESIGN S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 5.516 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.