Activ e‑Factură

GITAXCONTBILL S.R.L.

CUI: 42441649
CIF: 42441649
Reg. Com.: J18/281/2020
CAEN: 6920
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 6 aprilie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 16:32

Despre GITAXCONTBILL S.R.L.

GITAXCONTBILL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Andreeşti Com. Vladimir, judetul GORJ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal" (cod CAEN 6920), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GITAXCONTBILL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 125.886 RON, in crestere fata de anul precedent (+35.5%). Profitul net inregistrat a fost de 49.004 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 45.953 RON in 2020 la 125.886 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
125.886 RON
Venituri totale
125.886 RON
Cheltuieli totale
75.649 RON
Profit brut
50.237 RON
Profit net
49.004 RON
Marja profit net
38,93%
Active imobilizate
232 RON
Active circulante
63.054 RON
Stocuri
7.220 RON
Creanțe
31.500 RON
Casa & conturi bănci
24.334 RON
Capital propriu
49.979 RON

Contact

AdresaRomania, GORJ, Sat Andreeşti Com. Vladimir, 217551
Detalii adresacamera 1

Adresă sediu social

Romania, GORJ, Sat Andreeşti Com. Vladimir, 217551
Cod poștal: 217551
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, GORJ, Sat Andreeşti Com. Vladimir, 217551
Detalii
camera 1
Cod postal
217551
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 06.04.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Târgu Cărbuneşti
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 aprilie 2022)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
125.886 RON
Rezultat net
49.004 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 125.886 RON 92.884 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 125.886 RON 92.885 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 75.649 RON 82.270 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 50.237 RON 10.615 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 49.004 RON 9.727 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 232 RON 895 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 63.054 RON 40.610 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 63.286 RON 41.505 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 7.220 RON 6.405 RON
CreanțeSume de încasat 31.500 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 24.334 RON 34.205 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 13.307 RON 3.510 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 49.979 RON 37.995 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active63.286RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

21,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale63.286 RON
Datorii totale13.307 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
77,4 %Profit net / active totale
ROE
98,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,74 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
79,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 125.886 +35,5% față de anul precedent 125.886 75.649 50.237 +373,3% față de anul precedent 49.004 +403,8% față de anul precedent 0 0
2023 92.884 -29,4% față de anul precedent 92.885 82.270 10.615 -87,4% față de anul precedent 9.727 -88,3% față de anul precedent 0 0
2022 131.472 +24,0% față de anul precedent 133.618 49.499 84.119 +93,2% față de anul precedent 82.878 +98,1% față de anul precedent 0 0
2021 105.991 +130,7% față de anul precedent 106.100 62.563 43.537 +24,9% față de anul precedent 41.846 +24,8% față de anul precedent 0 0
2020 45.953 45.955 11.094 34.861 33.544 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 232 63.054 63.286 7.220 31.500 24.334
2023 895 40.610 41.505 6.405 0 34.205
2022 2.199 94.865 97.064 3.776 60.395 30.694
2021 3.814 55.635 59.449 7.028 0 48.607
2020 852 34.284 35.136 550 0 33.734

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 13.307 +279,1% față de anul precedent 49.979 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 3.510 -60,1% față de anul precedent 37.995 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 8.796 +116,7% față de anul precedent 88.268 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 4.059 +155,0% față de anul precedent 55.390 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 1.592 33.544 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 125.886 RON. Profit: 49.004 RON

Cifra de afaceri: 125.886 RON. Profit: 49.004 RON

Cifra de afaceri
125.886 RON +35.53% față de anul precedent
Profit net
49.004 RON +403.79% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
13.307 RON +279.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 92.884 RON. Profit: 9.727 RON

Cifra de afaceri: 92.884 RON. Profit: 9.727 RON

Cifra de afaceri
92.884 RON -29.35% față de anul precedent
Profit net
9.727 RON -88.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.510 RON -60.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 131.472 RON. Profit: 82.878 RON

Cifra de afaceri: 131.472 RON. Profit: 82.878 RON

Cifra de afaceri
131.472 RON +24.04% față de anul precedent
Profit net
82.878 RON +98.05% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
8.796 RON +116.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 105.991 RON. Profit: 41.846 RON

Cifra de afaceri: 105.991 RON. Profit: 41.846 RON

Cifra de afaceri
105.991 RON +130.65% față de anul precedent
Profit net
41.846 RON +24.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
4.059 RON +154.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 45.953 RON. Profit: 33.544 RON

Cifra de afaceri: 45.953 RON. Profit: 33.544 RON

Cifra de afaceri
45.953 RON
Profit net
33.544 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
1.592 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGITAXCONTBILL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Sat Andreeşti Com. Vladimir (GORJ)

GITAXCONTBILL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Sat Andreeşti Com. Vladimir (GORJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6920, Gorj

DAVELY EXPCONTAB SRL
CUI: 37211511CAEN: 6920
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2017-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
127.300 RON
Profit
60.281 RON
Angajati
1
GC SAVA EXPERT CONTABIL SRL
CUI: 35644330CAEN: 6920
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2016-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
122.200 RON
Profit
38.201 RON
Angajati
1
SASS SRL
CUI: 3641000CAEN: 6920
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu1993-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
127.360 RON
Profit
22.935 RON
Angajati
1
CRISMARCONT SRL
CUI: 22618585CAEN: 6920
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2007-10-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
118.600 RON
Profit
29.568 RON
Angajati
0
CONTEXPERT SM S.R.L.
CUI: 15423823CAEN: 6920
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2003-05-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.987 RON
Profit
44.018 RON
Angajati
2
GV RENADAR CONTA S.R.L.
CUI: 39487247CAEN: 6920
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2018-06-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
103.920 RON
Profit
40.603 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6920, Gorj

LUPJITCONS S.R.L.
CUI: 42272345CAEN: 6920
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2020-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.250 RON
Profit
32.129 RON
Angajati
1
FINANCIAR ACCOUNTANT S.R.L.
CUI: 43156381CAEN: 6920
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2020-10-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.525 RON
Profit
36.113 RON
Angajati
4
LOGOFETESCU EXPERT S.R.L.
CUI: 41712391CAEN: 6920
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2019-10-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.430 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ICC LOREXPERT S.R.L.
CUI: 43504630CAEN: 6920
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2020-12-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
48.640 RON
Profit
1.413 RON
Angajati
0

Alte firme din Gorj

MIELA ANAIS S.R.L.
CUI: 42440910CAEN: 6622
Activ
GORJ, Sat Bălceşti Com. Bengeşti-Ciocadia2020-04-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
471.876 RON
Profit
3.173 RON
Angajati
8
VEL BELADMIN FOOD S.R.L.
CUI: 42442857CAEN: 8299
Activ
GORJ, Orş. Turceni2020-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.331.555 RON
Profit
135.177 RON
Angajati
22
TBY BEBYNELAALYN S.R.L.
CUI: 42418158CAEN: 4520
Activ
GORJ, Sat Ciupercenii de Olteţ Com. Alimpeşti2020-03-17
fara e-Factura
ADDAN ZRM TRANS S.R.L.
CUI: 42448663CAEN: 4941
Activ
GORJ, Sat Olari Com. Plopşoru2020-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.450 RON
Profit
4.767 RON
Angajati
0
PABLOPRIVATEANDRE S.R.L.
CUI: 42219244CAEN: 9329
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2020-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.600 RON
Profit
1.504 RON
Angajati
0
DERAYDESERV S.R.L.
CUI: 40452625CAEN: 7120
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2019-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
873.616 RON
Profit
65.686 RON
Angajati
6
SOLODAVCOS TRANS S.R.L.
CUI: 44546820CAEN: 4941
Activ
GORJ, Sat Ciupercenii de Olteţ Com. Alimpeşti2021-07-06
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GITAXCONTBILL S.R.L.?

CUI-ul GITAXCONTBILL S.R.L. este 42441649.

Unde este sediul GITAXCONTBILL S.R.L.?

GITAXCONTBILL S.R.L. are sediul in Romania, GORJ, Sat Andreeşti Com. Vladimir, 217551, Sat Andreeşti Com. Vladimir, judetul GORJ.

Cand a fost infiintata GITAXCONTBILL S.R.L.?

GITAXCONTBILL S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GITAXCONTBILL S.R.L. in 2024?

In 2024, GITAXCONTBILL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 125.886 RON.

Cati angajati are GITAXCONTBILL S.R.L.?

GITAXCONTBILL S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are GITAXCONTBILL S.R.L.?

GITAXCONTBILL S.R.L. are codul CAEN principal 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal).

Ce profit a inregistrat GITAXCONTBILL S.R.L. in 2024?

GITAXCONTBILL S.R.L. a inregistrat un profit net de 49.004 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.