Activ Plătitor TVA

VINTUR ENGINEERING S.R.L.

CUI: 42453775
CIF: RO42453775
Reg. Com.: J2020004551407
CAEN: 7499
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 aprilie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:03

Despre VINTUR ENGINEERING S.R.L.

VINTUR ENGINEERING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Deva, judetul HUNEDOARA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a." (cod CAEN 7499), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, VINTUR ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 330.635 RON, in scadere fata de anul precedent (-9.3%). Profitul net inregistrat a fost de 235.522 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 159.000 RON in 2020 la 330.635 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
330.635 RON
Venituri totale
330.635 RON
Cheltuieli totale
91.485 RON
Profit brut
239.150 RON
Profit net
235.522 RON
Marja profit net
71,23%
Active imobilizate
69.098 RON
Active circulante
306.945 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
295.764 RON
Casa & conturi bănci
11.181 RON
Capital propriu
313.427 RON

Contact

AdresaRomania, HUNEDOARA, Mun. Deva, Bld. 22 Decembrie nr. 68, 12092
Detalii adresademisol

Adresă sediu social

Romania, HUNEDOARA, Mun. Deva, Bld. 22 Decembrie nr. 68, 12092
Cod poștal: 12092
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, HUNEDOARA, Mun. Deva, Bld. 22 Decembrie nr. 68, 12092
Detalii
demisol
Cod postal
12092
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Transfer sediu fiscal (sosire) din 03.06.2026
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2023 - 14 august 2025

Stare inactivitate

Data inactivare
14 august 2025
Data reactivare
3 decembrie 2025

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
330.635 RON
Rezultat net
235.522 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 330.635 RON 364.445 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 330.635 RON 364.445 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 91.485 RON 60.177 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 239.150 RON 304.268 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 235.522 RON 300.696 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 69.098 RON 3.555 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 306.945 RON 319.958 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 376.043 RON 323.513 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 295.764 RON 318.687 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 11.181 RON 1.271 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 67.213 RON 24.377 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 313.427 RON 300.936 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active376.043RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

17,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale376.043 RON
Datorii totale67.213 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
62,6 %Profit net / active totale
ROE
75,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,57 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
83,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 330.635 -9,3% față de anul precedent 330.635 91.485 239.150 -21,4% față de anul precedent 235.522 -21,7% față de anul precedent 0 0
2023 364.445 +11,7% față de anul precedent 364.445 60.177 304.268 -0,5% față de anul precedent 300.696 +1,1% față de anul precedent 0 0
2022 326.250 +17,4% față de anul precedent 326.250 20.458 305.792 +16,3% față de anul precedent 297.375 +16,7% față de anul precedent 0 0
2021 278.000 +74,8% față de anul precedent 278.000 15.059 262.941 +75,9% față de anul precedent 254.768 +75,7% față de anul precedent 0 0
2020 159.000 159.000 9.550 149.450 145.020 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 69.098 306.945 376.043 0 295.764 11.181
2023 3.555 319.958 323.513 0 318.687 1.271
2022 0 300.025 300.025 0 265.440 34.585
2021 0 257.036 257.036 0 224.193 32.843
2020 0 147.278 147.278 0 126.165 21.113

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 67.213 +175,7% față de anul precedent 313.427 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 24.377 +516,8% față de anul precedent 300.936 Neraportat 1
2022 3.952 +23,8% față de anul precedent 297.615 Neraportat 0
2021 3.192 +55,1% față de anul precedent 255.008 Neraportat 0
2020 2.058 145.220 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
WMWOJCIECH MOŻDŻEŃadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

12 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
12 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 30924/2026schimbare denumire firmă, capital social, participare străină la capital, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

schimbare denumire firmă, capital social, participare străină la capital, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 21762/2026schimbare sediu social in alt judet

schimbare sediu social in alt judet

Deschide înregistrarea completă

2025 3 repere

Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 330.635 RON. Profit: 235.522 RON

Cifra de afaceri: 330.635 RON. Profit: 235.522 RON

Cifra de afaceri
330.635 RON -9.28% față de anul precedent
Profit net
235.522 RON -21.67% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
67.213 RON +175.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 364.445 RON. Profit: 300.696 RON

Cifra de afaceri: 364.445 RON. Profit: 300.696 RON

Cifra de afaceri
364.445 RON +11.71% față de anul precedent
Profit net
300.696 RON +1.12% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
24.377 RON +516.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 326.250 RON. Profit: 297.375 RON

Cifra de afaceri: 326.250 RON. Profit: 297.375 RON

Cifra de afaceri
326.250 RON +17.36% față de anul precedent
Profit net
297.375 RON +16.72% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.952 RON +23.81% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 278.000 RON. Profit: 254.768 RON

Cifra de afaceri: 278.000 RON. Profit: 254.768 RON

Cifra de afaceri
278.000 RON +74.84% față de anul precedent
Profit net
254.768 RON +75.68% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.192 RON +55.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 159.000 RON. Profit: 145.020 RON

Cifra de afaceri: 159.000 RON. Profit: 145.020 RON

Cifra de afaceri
159.000 RON
Profit net
145.020 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.058 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVINTUR ENGINEERING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7499 in Mun. Deva (HUNEDOARA)

VINTUR ENGINEERING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7499 in Mun. Deva (HUNEDOARA)

12 din 12 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

18.082026Mentiune · Buletin 30924/2026schimbare denumire firmă, capital social, participare străină la capital, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

schimbare denumire firmă; capital social; participare străină la capital; retragere, adăugare asociaţi persoane fizice; Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 30.06.2026înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
WM TRENCHLESS SOLUTIONS S.R.L.
CUI
42453775
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
18.08.2026
Registrul Comerțului
J2020004551407
EUID
ROONRC.J2020004551407
Sediu
Municipiul Deva, Jud. Hunedoara, Bulevardul 22 Decembrie, Nr. 68, demisol, Bl. 2, Ap. 20
Județ
Hunedoara
Număr încheiere
647577
Data încheierii
17.08.2026
Număr dosar
2920829
Data dosarului
23.07.2026
Tribunal
Hunedoara
Registrator
Camelia-Maria Pop

Subiecte

schimbare denumire firmă, capital social, participare străină la capital, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2920829 din 23.07.2026
  • Decizie asociat unic nr. 2 din 30.06.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 30924/2026 (PDF)
08.062026Mentiune · Buletin 21762/2026schimbare sediu social in alt judet

schimbare sediu social in alt judet; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 27.05.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
WM TRENCHLESS SOLUTIONS S.R.L.
CUI
42453775
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
08.06.2026
Registrul Comerțului
J2020004551407
EUID
ROONRC.J2020004551407
Sediu
Bucureşti Sectorul 1, Strada av. Popişteanu, Nr. 54A, EXPO BUSINESS PARK, CLADIREA 2,
Județ
București
Număr încheiere
461210
Data încheierii
08.06.2026
Număr dosar
2241907
Data dosarului
03.06.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Petru Hotea

Subiecte

schimbare sediu social in alt judet

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2241907 din 03.06.2026
  • Decizie asociat unic nr. 1 din 27.05.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 21762/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7499, Hunedoara

RAISA STYLE SRL
CUI: 15946075CAEN: 7499
Activ
HUNEDOARA, Mun. Deva2003-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
374.824 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MANITRANS SERV SRL
CUI: 16942802CAEN: 7499
Activ
HUNEDOARA, Mun. Orăştie2004-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
306.826 RON
Profit
46.202 RON
Angajati
3
DINAMIC PROTECTION SRL
CUI: 25162997CAEN: 7499
Activ
HUNEDOARA, Mun. Deva2009-02-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
383.557 RON
Profit
179.717 RON
Angajati
1
GETICA PROFESSIONAL SRL
CUI: 23282563CAEN: 7499
Activ
HUNEDOARA, Orş. Călan2008-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.116 RON
Profit
93.226 RON
Angajati
2
RODO INSTAL COM S.R.L.
CUI: 32850310CAEN: 7499
Activ
HUNEDOARA, Mun. Deva2014-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
127.503 RON
Profit
23.772 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7499, Hunedoara

DE BRUG PD S.R.L.
CUI: 41471200CAEN: 7499
Activ
HUNEDOARA, Mun. Vulcan2019-08-01
fara e-Factura
PRISSMATIC S.R.L.
CUI: 44789209CAEN: 7499
Activ
HUNEDOARA, Sat Bunila Com. Bunila2021-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.500 RON
Profit
808 RON
Angajati
0
SOMM WINE PRO S.R.L.
CUI: 41353891CAEN: 7499
Activ
HUNEDOARA, Mun. Deva2019-07-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.555 RON
Profit
40.443 RON
Angajati
1
TOMA ADMINCONS S.R.L.
CUI: 45402946CAEN: 7499
Activ
HUNEDOARA, Mun. Hunedoara2021-12-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.439.805 RON
Profit
93.451 RON
Angajati
11

Alte firme din Hunedoara

EM ADVENTURE CONCEPT S.R.L.
CUI: 42242476CAEN: 6622
Activ
HUNEDOARA, Mun. Vulcan2020-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
28.650 RON
Profit
1.816 RON
Angajati
0
B.A.R. STREET FOOD S.R.L.
CUI: 42645959CAEN: 5520
Activ
HUNEDOARA, Sat Topliţa Com. Topliţa2020-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.303 RON
Profit
35.012 RON
Angajati
1
DOCTOR ANDREI DENTOCARE S.R.L.
CUI: 40511780CAEN: 8623
Activ
HUNEDOARA, Mun. Petroşani2019-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
362.925 RON
Profit
185.524 RON
Angajati
1
ROXMAR TURISM ALPIN S.R.L.
CUI: 44349240CAEN: 5590
Activ
HUNEDOARA, Orş. Haţeg2021-05-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
138.966 RON
Profit
3.421 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VINTUR ENGINEERING S.R.L.?

CUI-ul VINTUR ENGINEERING S.R.L. este 42453775.

Unde este sediul VINTUR ENGINEERING S.R.L.?

VINTUR ENGINEERING S.R.L. are sediul in Romania, HUNEDOARA, Mun. Deva, Bld. 22 Decembrie nr. 68, 12092, Mun. Deva, judetul HUNEDOARA.

Cand a fost infiintata VINTUR ENGINEERING S.R.L.?

VINTUR ENGINEERING S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VINTUR ENGINEERING S.R.L. in 2024?

In 2024, VINTUR ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 330.635 RON.

Cati angajati are VINTUR ENGINEERING S.R.L.?

VINTUR ENGINEERING S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are VINTUR ENGINEERING S.R.L.?

VINTUR ENGINEERING S.R.L. are codul CAEN principal 7499 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.).

Ce profit a inregistrat VINTUR ENGINEERING S.R.L. in 2024?

VINTUR ENGINEERING S.R.L. a inregistrat un profit net de 235.522 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.