Activ Plătitor TVA

AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L.

CUI: 42467908
CIF: RO42467908
Reg. Com.: J12/1204/2020
CAEN: 4511
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 28 aprilie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 07:44

Despre AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L.

AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activeaza in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul (cod CAEN 4511). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 4.449.611 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+89.7%). Profitul net inregistrat a fost de 155.658 RON (in crestere).

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
4.449.611 RON
Venituri totale
4.453.464 RON
Cheltuieli totale
4.272.750 RON
Profit brut
180.714 RON
Profit net
155.658 RON
Marja profit net
3,50%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
1.388.443 RON
Stocuri
1.337.951 RON
Creanțe
228 RON
Casa & conturi bănci
50.264 RON
Capital propriu
280.907 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Alexandru Vlahuţă nr. 7, 400310
Telefon0740025977

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Alexandru Vlahuţă nr. 7, 400310
Cod poștal: 400310
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Alexandru Vlahuţă nr. 7, 400310
Cod postal
400310
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 28.04.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 septembrie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
4.449.611 RON
Rezultat net
155.658 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 4.449.611 RON 2.345.589 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 4.453.464 RON 2.359.472 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 4.272.750 RON 2.235.830 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 180.714 RON 123.642 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 155.658 RON 106.826 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.388.443 RON 1.222.000 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.388.443 RON 1.222.000 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.337.951 RON 1.047.546 RON
CreanțeSume de încasat 228 RON 9.237 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 50.264 RON 165.217 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.107.536 RON 1.096.751 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 280.907 RON 125.249 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.388.443RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

79,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.388.443 RON
Datorii totale1.107.536 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
11,2 %Profit net / active totale
ROE
55,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,25 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
20,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 4.449.611 +89,7% față de anul precedent 4.453.464 4.272.750 180.714 +46,2% față de anul precedent 155.658 +45,7% față de anul precedent 0 0
2023 2.345.589 +73,5% față de anul precedent 2.359.472 2.235.830 123.642 +93,1% față de anul precedent 106.826 +355,2% față de anul precedent 0 0
2022 1.352.044 1.362.022 1.297.991 64.031 23.469 0 0
2021 0 4 2.568 0 0 2.564 2.564
2020 0 0 2.683 0 0 2.683 2.683

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 1.388.443 1.388.443 1.337.951 228 50.264
2023 0 1.222.000 1.222.000 1.047.546 9.237 165.217
2022 0 168.771 168.771 168.771 0 0
2021 20 265 285 0 0 265
2020 81 200 281 0 0 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.107.536 +1,0% față de anul precedent 280.907 Neraportat 0
2023 1.096.751 +629,5% față de anul precedent 125.249 Neraportat 0
2022 150.348 +2.719,7% față de anul precedent 18.423 Neraportat 0
2021 5.332 +92,9% față de anul precedent -5.047 Neraportat 0
2020 2.764 -2.483 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

32din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 4.449.611 RON. Profit: 155.658 RON

Cifra de afaceri: 4.449.611 RON. Profit: 155.658 RON

Cifra de afaceri
4.449.611 RON +89.7% față de anul precedent
Profit net
155.658 RON +45.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.107.536 RON +0.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.345.589 RON. Profit: 106.826 RON

Cifra de afaceri: 2.345.589 RON. Profit: 106.826 RON

Cifra de afaceri
2.345.589 RON +73.48% față de anul precedent
Profit net
106.826 RON +355.18% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.096.751 RON +629.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.352.044 RON. Profit: 23.469 RON

Cifra de afaceri: 1.352.044 RON. Profit: 23.469 RON

Cifra de afaceri
1.352.044 RON
Profit net
23.469 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
150.348 RON +2719.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.564 RON
Angajati
0
Datorii
5.332 RON +92.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.683 RON
Angajati
0
Datorii
2.764 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4511 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4511 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4511, Cluj

SERVICE AUTOMOBILE TURDA SA
CUI: 9484362CAEN: 4511
Activ
CLUJ, Mun. Turda1997-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.916.474 RON
Profit
1.537.333 RON
Angajati
11
ROYALMAG SERV SRL
CUI: 37365111CAEN: 4511
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.009.591 RON
Profit
16.597 RON
Angajati
1
NEMES CAR S.R.L.
CUI: 35947989CAEN: 4511
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2016-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.626.829 RON
Profit
316.273 RON
Angajati
1
AUTO HOUSE PREMIUM RXA S.R.L.
CUI: 43202755CAEN: 4511
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2020-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.952.976 RON
Profit
213.487 RON
Angajati
1
TURIN AUTO RULATE S.R.L.
CUI: 45608947CAEN: 4511
Activ
CLUJ, Sat Baciu Com. Baciu2022-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.294.363 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4511, Cluj

TOMAS AUTO MOTOR S.R.L.
CUI: 42184090CAEN: 4511
Activ
CLUJ, Sat Dezmir Com. Apahida2020-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
149.785 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EXPERT AUTO RULATE S.R.L.
CUI: 42584037CAEN: 4511
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
866.847 RON
Profit
10.578 RON
Angajati
1
TOP AUTOGIRO S.R.L.
CUI: 42871964CAEN: 4511
Activ
CLUJ, Sat Someşu Rece Com. Gilău2020-08-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.174.551 RON
Profit
5.058 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

BCCBGROUP S.R.L.
CUI: 42466228CAEN: 7311
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2020-04-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.818 RON
Profit
17.847 RON
Angajati
0
ACTABLE TECH S.R.L.
CUI: 42468555CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-04-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
THE TOP SPEAKERS S.R.L.
CUI: 42462234CAEN: 8559
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-04-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
710.745 RON
Profit
205.492 RON
Angajati
1
NEW NIRAM DISTRIBUTIE S.R.L.
CUI: 42475846CAEN: 4791
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2020-05-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.959.807 RON
Profit
830.903 RON
Angajati
1
MADRI SHINE MOB S.R.L.
CUI: 42402976CAEN: 3109
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2020-03-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
194.110 RON
Profit
17.337 RON
Angajati
0
NAIRDA GOLD S.R.L.
CUI: 42535514CAEN: 5320
Activ
CLUJ, Sat Apahida Com. Apahida2020-05-25
fara e-Factura
FOOD STYLING DESIGN S.R.L.
CUI: 41908046CAEN: 7414
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
284.188 RON
Profit
201.527 RON
Angajati
1
URSU DE PĂDURE S.R.L.
CUI: 43050584CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Sat Moara de Pădure Com. Băişoara2020-09-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
44.710 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ZMEURA BIO SRL
CUI: 37382490CAEN: 1032
Activ
CLUJ, Sat Râşca Com. Râşca2017-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
107.380 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
HAWK INTERIOR S.R.L.
CUI: 46897177CAEN: 4334
Activ
CLUJ, Mun. Gherla2022-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
108.848 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L.?

CUI-ul AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L. este 42467908.

Unde este sediul AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L.?

AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Alexandru Vlahuţă nr. 7, 400310, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L.?

AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L. in 2024?

In 2024, AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 4.449.611 RON.

Ce activitate are AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L.?

AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L. are codul CAEN principal 4511.

Ce profit a inregistrat AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L. in 2024?

AUTO HYBRIDE TRANSILVANIA S.R.L. a inregistrat un profit net de 155.658 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.