Activități generale de curățenie a clădirilor
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 11:25
Despre PROF CLEAN ALEX S.R.L.
PROF CLEAN ALEX S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Bălăceanca Com. Cernica, judetul ILFOV, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități generale de curățenie a clădirilor" (cod CAEN 8121), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, PROF CLEAN ALEX S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 287.788 RON, in crestere fata de anul precedent (+12.5%). Profitul net inregistrat a fost de 203.111 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 59.060 RON in 2020 la 287.788 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 287.788 RON
- Venituri totale
- 287.788 RON
- Cheltuieli totale
- 82.231 RON
- Profit brut
- 205.557 RON
- Profit net
- 203.111 RON
- Marja profit net
- 70,58%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 822.236 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 800 RON
- Casa & conturi bănci
- 821.436 RON
- Capital propriu
- 816.017 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, ILFOV, Sat Bălăceanca Com. Cernica, Str. Libertăţii nr. 15, 77036
- Detalii
- Lot 2, Tarla 38, Parcelele 1180 și 1181, Cam. 3
- Cod postal
- 77036
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 30.04.2020
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2020 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 287.788 RON
- Rezultat net
- 203.111 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 287.788 RON | 255.716 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 287.788 RON | 255.716 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 82.231 RON | 86.748 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 205.557 RON | 168.968 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 203.111 RON | 166.795 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 822.236 RON | 625.991 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 822.236 RON | 625.991 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 800 RON | 2.900 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 821.436 RON | 623.091 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 6.382 RON | 7.945 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 816.017 RON | 618.069 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 24,7 %Profit net / active totale
- ROE
- 24,9 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 128,84 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 99,2 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 287.788 +12,5% față de anul precedent | 287.788 | 82.231 | 205.557 +21,7% față de anul precedent | 203.111 +21,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 255.716 -12,1% față de anul precedent | 255.716 | 86.748 | 168.968 -22,7% față de anul precedent | 166.795 -22,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 291.044 -0,1% față de anul precedent | 291.044 | 72.602 | 218.442 -1,0% față de anul precedent | 215.967 -1,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 291.231 +393,1% față de anul precedent | 291.237 | 70.611 | 220.626 +445,7% față de anul precedent | 218.063 +447,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 59.060 | 59.060 | 18.629 | 40.431 | 39.840 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 822.236 | 822.236 | 0 | 800 | 821.436 |
| 2023 | 0 | 625.991 | 625.991 | 0 | 2.900 | 623.091 |
| 2022 | 0 | 457.847 | 457.847 | 0 | 700 | 457.147 |
| 2021 | 0 | 239.050 | 239.050 | 0 | 263 | 238.787 |
| 2020 | 332 | 42.513 | 42.845 | 0 | 800 | 41.713 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.382 -19,7% față de anul precedent | 816.017 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2023 | 7.945 +63,9% față de anul precedent | 618.069 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2022 | 4.849 +142,6% față de anul precedent | 453.018 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 1.999 -32,9% față de anul precedent | 237.051 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2020 | 2.980 | 40.040 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
6 repere. O singură cronologie.
Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 287.788 RON. Profit: 203.111 RON
Cifra de afaceri: 287.788 RON. Profit: 203.111 RON
- Cifra de afaceri
- 287.788 RON +12.54% față de anul precedent
- Profit net
- 203.111 RON +21.77% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 6.382 RON -19.67% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 255.716 RON. Profit: 166.795 RON
Cifra de afaceri: 255.716 RON. Profit: 166.795 RON
- Cifra de afaceri
- 255.716 RON -12.14% față de anul precedent
- Profit net
- 166.795 RON -22.77% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 7.945 RON +63.85% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 291.044 RON. Profit: 215.967 RON
Cifra de afaceri: 291.044 RON. Profit: 215.967 RON
- Cifra de afaceri
- 291.044 RON -0.06% față de anul precedent
- Profit net
- 215.967 RON -0.96% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 4.849 RON +142.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 291.231 RON. Profit: 218.063 RON
Cifra de afaceri: 291.231 RON. Profit: 218.063 RON
- Cifra de afaceri
- 291.231 RON +393.11% față de anul precedent
- Profit net
- 218.063 RON +447.35% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 1.999 RON -32.92% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 59.060 RON. Profit: 39.840 RON
Cifra de afaceri: 59.060 RON. Profit: 39.840 RON
- Cifra de afaceri
- 59.060 RON
- Profit net
- 39.840 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 2.980 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPROF CLEAN ALEX S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8121 in Sat Bălăceanca Com. Cernica (ILFOV)
PROF CLEAN ALEX S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8121 in Sat Bălăceanca Com. Cernica (ILFOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 8121, Ilfov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8121, Ilfov
Alte firme din Ilfov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul PROF CLEAN ALEX S.R.L.?
CUI-ul PROF CLEAN ALEX S.R.L. este 42473772.
Unde este sediul PROF CLEAN ALEX S.R.L.?
PROF CLEAN ALEX S.R.L. are sediul in Romania, ILFOV, Sat Bălăceanca Com. Cernica, Str. Libertăţii nr. 15, 77036, Sat Bălăceanca Com. Cernica, judetul ILFOV.
Cand a fost infiintata PROF CLEAN ALEX S.R.L.?
PROF CLEAN ALEX S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a PROF CLEAN ALEX S.R.L. in 2024?
In 2024, PROF CLEAN ALEX S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 287.788 RON.
Cati angajati are PROF CLEAN ALEX S.R.L.?
PROF CLEAN ALEX S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are PROF CLEAN ALEX S.R.L.?
PROF CLEAN ALEX S.R.L. are codul CAEN principal 8121 (Activități generale de curățenie a clădirilor).
Ce profit a inregistrat PROF CLEAN ALEX S.R.L. in 2024?
PROF CLEAN ALEX S.R.L. a inregistrat un profit net de 203.111 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.