Activ

MEGA FARM MACHINERY S.R.L.

CUI: 42523730
CIF: 42523730
Reg. Com.: J2020001090132
CAEN: 0111
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 mai 2020 · 6 ani
Distribuie:

Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 11:36

Despre MEGA FARM MACHINERY S.R.L.

MEGA FARM MACHINERY S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase" (cod CAEN 0111), in sectorul agricultura, silvicultura si pescuit. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MEGA FARM MACHINERY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 270.000 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-3.6%). Profitul net inregistrat a fost de 42.195 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Datoriile raportate (383.989 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
270.000 RON
Venituri totale
270.203 RON
Cheltuieli totale
219.457 RON
Profit brut
50.746 RON
Profit net
42.195 RON
Marja profit net
15,63%
Active imobilizate
479.167 RON
Active circulante
198.462 RON
Stocuri
88.000 RON
Creanțe
110.128 RON
Casa & conturi bănci
334 RON
Capital propriu
293.640 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Luminişului nr. 27
Detalii adresaCAM. 1
Telefon0748077004

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Luminişului nr. 27
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Luminişului nr. 27
Detalii
CAM. 1
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.05.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
270.000 RON
Rezultat net
42.195 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 270.000 RON 280.000 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 270.203 RON 280.000 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 219.457 RON 30.735 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 50.746 RON 249.265 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 42.195 RON 214.157 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 479.167 RON 641.667 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 198.462 RON 271.007 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 677.629 RON 912.674 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 88.000 RON 88.000 RON
CreanțeSume de încasat 110.128 RON 180.070 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 334 RON 2.937 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 383.989 RON 661.228 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 293.640 RON 251.446 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active677.629RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

56,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale677.629 RON
Datorii totale383.989 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
6,2 %Profit net / active totale
ROE
14,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,52 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
43,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 270.000 -3,6% față de anul precedent 270.203 219.457 50.746 -79,6% față de anul precedent 42.195 -80,3% față de anul precedent 0 0
2023 280.000 +194,7% față de anul precedent 280.000 30.735 249.265 +203,1% față de anul precedent 214.157 +163,5% față de anul precedent 0 0
2022 95.000 95.009 12.776 82.233 81.283 0 0
2021 0 0 30.402 0 0 30.402 30.402
2020 0 0 13.792 0 0 13.792 13.792

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 479.167 198.462 677.629 88.000 110.128 334
2023 641.667 271.007 912.674 88.000 180.070 2.937
2022 0 93.001 93.001 88.000 0 5.001
2021 0 260 260 0 0 260
2020 467 1.293 1.760 0 1.105 188

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 383.989 -41,9% față de anul precedent 293.640 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 661.228 +1.086,9% față de anul precedent 251.446 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 55.712 +25,9% față de anul precedent 37.289 Neraportat 1
2021 44.254 +188,3% față de anul precedent -43.994 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2020 15.352 -13.592 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

32din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare12 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 270.000 RON. Profit: 42.195 RON

Cifra de afaceri: 270.000 RON. Profit: 42.195 RON

Cifra de afaceri
270.000 RON -3.57% față de anul precedent
Profit net
42.195 RON -80.3% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
383.989 RON -41.93% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 280.000 RON. Profit: 214.157 RON

Cifra de afaceri: 280.000 RON. Profit: 214.157 RON

Cifra de afaceri
280.000 RON +194.74% față de anul precedent
Profit net
214.157 RON +163.47% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
661.228 RON +1086.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 95.000 RON. Profit: 81.283 RON

Cifra de afaceri: 95.000 RON. Profit: 81.283 RON

Cifra de afaceri
95.000 RON
Profit net
81.283 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
55.712 RON +25.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
30.402 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
44.254 RON +188.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
13.792 RON
Angajati
1
Datorii
15.352 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMEGA FARM MACHINERY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0111 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

MEGA FARM MACHINERY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0111 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 0111, Constanţa

TIB-ANA PROMPT SRL
CUI: 26130802CAEN: 0111
Activ
CONSTANŢA, Sat Comana Com. Comana2009-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
270.204 RON
Profit
1.705.154 RON
Angajati
0
ALEX CEREALE S.R.L.
CUI: 38699250CAEN: 0111
Activ
CONSTANŢA, Com. Băneasa2018-01-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
269.476 RON
Profit
38.142 RON
Angajati
1
NEW VISION CONSTRUCT SRL
CUI: 16635816CAEN: 0111
Activ
CONSTANŢA, Loc. Eforie Nord Orş. Eforie2004-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
272.084 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AGRO FDF-FGA S.R.L.
CUI: 39829510CAEN: 0111
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2018-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
268.933 RON
Profit
30.747 RON
Angajati
1
GABAND AGRO S.R.L.
CUI: 47472832CAEN: 0111
Activ
CONSTANŢA, Sat Nisipari Com. Castelu2023-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
309.582 RON
Profit
202.207 RON
Angajati
1
PEISAJ 2002 SRL
CUI: 14471946CAEN: 0111
Activ
CONSTANŢA, Orş. Techirghiol2002-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
246.537 RON
Profit
24.203 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0111, Constanţa

AGROACTIV TERRA S.R.L.
CUI: 42895661CAEN: 0111
Activ
CONSTANŢA, Sat Peştera Com. Peştera2020-08-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
328.890 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ANDRA INTERAGRO S.R.L.
CUI: 42350389CAEN: 0111
Activ
CONSTANŢA, Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian2020-03-03
fara e-Factura
ANDU ALEX UTIL S.R.L.
CUI: 43028560CAEN: 0111
Activ
CONSTANŢA, Sat Mircea Vodă Com. Mircea Vodă2020-09-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.157.032 RON
Profit
361.489 RON
Angajati
1

Alte firme din Constanţa

AGINSAM SUPER S.R.L.
CUI: 42519942CAEN: 5590
Activ
CONSTANŢA, Sat Mircea Vodă Com. Mircea Vodă2020-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.707 RON
Profit
107.478 RON
Angajati
1
GABDONG BUSINESS S.R.L.
CUI: 42514350CAEN: 7020
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
672.406 RON
Profit
84.413 RON
Angajati
3
SOURDOUGH PAN S.R.L.
CUI: 42442679CAEN: 1071
Activ
CONSTANŢA, Sat Lumina Com. Lumina2020-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
349.362 RON
Profit
5.616 RON
Angajati
3
MEGALOS BAND S.R.L.
CUI: 42599950CAEN: 9020
Activ
CONSTANŢA, Orş. Techirghiol2020-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.300 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MASTER CLEAN SYSTEM S.R.L.
CUI: 41694031CAEN: 4690
Activ
CONSTANŢA, Sat Corbu Com. Corbu2019-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
751.827 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
GREEN ENERGY DELAMARINA S.R.L.
CUI: 43338103CAEN: 3512
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
248.446 RON
Profit
188.191 RON
Angajati
0
AGROMARCOS FRUCT SRL
CUI: 32199301CAEN: 4799
Activ
CONSTANŢA, Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian2013-09-03
fara e-Factura
LA DORU INVEST S.R.L.
CUI: 49995323CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Orş. Hârşova2024-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
125 RON
Profit
18 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MEGA FARM MACHINERY S.R.L.?

CUI-ul MEGA FARM MACHINERY S.R.L. este 42523730.

Unde este sediul MEGA FARM MACHINERY S.R.L.?

MEGA FARM MACHINERY S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Str. Luminişului nr. 27, Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata MEGA FARM MACHINERY S.R.L.?

MEGA FARM MACHINERY S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MEGA FARM MACHINERY S.R.L. in 2024?

In 2024, MEGA FARM MACHINERY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 270.000 RON.

Cati angajati are MEGA FARM MACHINERY S.R.L.?

MEGA FARM MACHINERY S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are MEGA FARM MACHINERY S.R.L.?

MEGA FARM MACHINERY S.R.L. are codul CAEN principal 0111 (Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase).

Ce profit a inregistrat MEGA FARM MACHINERY S.R.L. in 2024?

MEGA FARM MACHINERY S.R.L. a inregistrat un profit net de 42.195 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.