Activ Plătitor TVA

ALCANI CRAVNICK S.R.L.

CUI: 42523811
CIF: RO42523811
Reg. Com.: J2020001084135
CAEN: 4683
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 mai 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 11:39

Despre ALCANI CRAVNICK S.R.L.

ALCANI CRAVNICK S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare" (cod CAEN 4683), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ALCANI CRAVNICK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.608.595 RON, in crestere fata de anul precedent (+36.8%). Profitul net inregistrat a fost de 81.971 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 95.513 RON in 2020 la 1.608.595 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.608.595 RON
Venituri totale
1.608.599 RON
Cheltuieli totale
1.506.841 RON
Profit brut
101.758 RON
Profit net
81.971 RON
Marja profit net
5,10%
Active imobilizate
113.077 RON
Active circulante
560.286 RON
Stocuri
447.266 RON
Creanțe
12.539 RON
Casa & conturi bănci
100.481 RON
Capital propriu
321.554 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu, Str. Remus Opreanu nr. 18
Telefon0770336583

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu, Str. Remus Opreanu nr. 18
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu, Str. Remus Opreanu nr. 18
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.05.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.608.595 RON
Rezultat net
81.971 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.608.595 RON 1.175.569 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.608.599 RON 1.175.883 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.506.841 RON 1.178.976 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 101.758 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 81.971 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 3.093 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 13.088 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 113.077 RON 123.125 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 560.286 RON 495.067 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 673.363 RON 618.192 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 447.266 RON 444.068 RON
CreanțeSume de încasat 12.539 RON 159 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 100.481 RON 50.840 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 351.875 RON 302.523 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 321.554 RON 315.683 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active673.363RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

52,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale673.363 RON
Datorii totale351.875 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
12,2 %Profit net / active totale
ROE
25,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,59 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
47,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.608.595 +36,8% față de anul precedent 1.608.599 1.506.841 101.758 81.971 0 0
2023 1.175.569 +61,5% față de anul precedent 1.175.883 1.178.976 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 3.093 13.088
2022 727.950 -0,9% față de anul precedent 727.957 573.293 154.664 +7,3% față de anul precedent 148.476 +7,9% față de anul precedent 0 0
2021 734.482 +669,0% față de anul precedent 734.482 590.354 144.128 +90,4% față de anul precedent 137.664 +84,5% față de anul precedent 0 0
2020 95.513 195.513 119.818 75.695 74.631 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 113.077 560.286 673.363 447.266 12.539 100.481
2023 123.125 495.067 618.192 444.068 159 50.840
2022 36.428 364.018 400.446 355.316 1.591 7.111
2021 2.000 266.714 268.714 232.948 28.635 5.131
2020 2.750 89.171 91.921 74.891 13.986 294

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 351.875 +16,3% față de anul precedent 321.554 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2023 302.523 +322,1% față de anul precedent 315.683 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 71.675 +27,5% față de anul precedent 328.771 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2021 56.219 +223,5% față de anul precedent 212.495 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2020 17.378 74.831 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

21din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.608.595 RON. Profit: 81.971 RON

Cifra de afaceri: 1.608.595 RON. Profit: 81.971 RON

Cifra de afaceri
1.608.595 RON +36.84% față de anul precedent
Profit net
81.971 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
351.875 RON +16.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.175.569 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.175.569 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.175.569 RON +61.49% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
13.088 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
302.523 RON +322.08% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 727.950 RON. Profit: 148.476 RON

Cifra de afaceri: 727.950 RON. Profit: 148.476 RON

Cifra de afaceri
727.950 RON -0.89% față de anul precedent
Profit net
148.476 RON +7.85% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
71.675 RON +27.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 734.482 RON. Profit: 137.664 RON

Cifra de afaceri: 734.482 RON. Profit: 137.664 RON

Cifra de afaceri
734.482 RON +668.99% față de anul precedent
Profit net
137.664 RON +84.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
56.219 RON +223.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 95.513 RON. Profit: 74.631 RON

Cifra de afaceri: 95.513 RON. Profit: 74.631 RON

Cifra de afaceri
95.513 RON
Profit net
74.631 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
17.378 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataALCANI CRAVNICK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4683 in Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu (CONSTANŢA)

ALCANI CRAVNICK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4683 in Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu (CONSTANŢA)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4683, Constanţa

GICOMAR TRANS SRL
CUI: 15864056CAEN: 4683
Activ
CONSTANŢA, Sat Agigea Com. Agigea2003-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.679.550 RON
Profit
152.373 RON
Angajati
5
DDM STONE PROJECT S.R.L.
CUI: 17664003CAEN: 4683
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2005-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.522.758 RON
Profit
383.964 RON
Angajati
2
LA FANFI SRL
CUI: 35875777CAEN: 4683
Activ
CONSTANŢA, Sat Dorobanţu Com. Nicolae Bălcescu2016-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.776.690 RON
Profit
79.947 RON
Angajati
8
BAUSTOFFE ROM S.R.L.
CUI: 35882847CAEN: 4683
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2016-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.518.398 RON
Profit
45.957 RON
Angajati
2
CONCEPT COMERT S.R.L.
CUI: 36941135CAEN: 4683
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2017-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.229.315 RON
Profit
357.028 RON
Angajati
2
DAVID CLEAN RECYCLING S.R.L.
CUI: 43987526CAEN: 4683
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2021-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
956.876 RON
Profit
178.373 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4683, Constanţa

FORTE REDMAN EXCLUSIV S.R.L.
CUI: 42459662CAEN: 4683
Activ
CONSTANŢA, Loc. Valea Dacilor Mun. Medgidia2020-04-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
871.964 RON
Profit
28.370 RON
Angajati
1
UTILAJ EXPRES SAND S.R.L.
CUI: 42569916CAEN: 4683
Activ
CONSTANŢA, Sat Ştefan cel Mare Com. Saligny2020-06-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
219.641 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
EDUANA MAR S.R.L.
CUI: 42335842CAEN: 4683
Activ
CONSTANŢA, Sat Cumpăna Com. Cumpăna2020-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
105.476 RON
Profit
57.986 RON
Angajati
1
RAED MARMORA GRANITE S.R.L.
CUI: 42885684CAEN: 4683
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2020-08-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
107.283 RON
Profit
17.816 RON
Angajati
1

Alte firme din Constanţa

ERYK EUROWEST TREND S.R.L.
CUI: 42514457CAEN: 4941
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
238.431 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
SUDEST INSTAL S.R.L.
CUI: 42531954CAEN: 4322
Activ
CONSTANŢA, Sat Poarta Albă Com. Poarta Albă2020-05-25
fara e-Factura
CONST PRO 4YOU S.R.L.
CUI: 42444130CAEN: 6832
Activ
CONSTANŢA, Mun. Mangalia2020-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
285.654 RON
Profit
129.568 RON
Angajati
3
TUPAC ACTUAL BUSINESS S.R.L.
CUI: 42600043CAEN: 5630
Activ
CONSTANŢA, Orş. Hârşova2020-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
100 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ALINA BELLE BEAUTY S.R.L.
CUI: 41699705CAEN: 9622
Activ
CONSTANŢA, Sat Satu Nou Com. Mircea Vodă2019-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
39.110 RON
Profit
9.146 RON
Angajati
0
DINAUTO GPS S.R.L.
CUI: 43343550CAEN: 6311
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-11-17
fara e-Factura
VALCRIS TREND SRL
CUI: 32211723CAEN: 4721
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2013-09-05
fara e-Factura
ODISEE RECORDS S.R.L.
CUI: 49995366CAEN: 5920
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2024-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
63.618 RON
Profit
30.205 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ALCANI CRAVNICK S.R.L.?

CUI-ul ALCANI CRAVNICK S.R.L. este 42523811.

Unde este sediul ALCANI CRAVNICK S.R.L.?

ALCANI CRAVNICK S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu, Str. Remus Opreanu nr. 18, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata ALCANI CRAVNICK S.R.L.?

ALCANI CRAVNICK S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ALCANI CRAVNICK S.R.L. in 2024?

In 2024, ALCANI CRAVNICK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.608.595 RON.

Cati angajati are ALCANI CRAVNICK S.R.L.?

ALCANI CRAVNICK S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ALCANI CRAVNICK S.R.L.?

ALCANI CRAVNICK S.R.L. are codul CAEN principal 4683 (Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare).

Ce profit a inregistrat ALCANI CRAVNICK S.R.L. in 2024?

ALCANI CRAVNICK S.R.L. a inregistrat un profit net de 81.971 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.