Activ Plătitor TVA

CROVU MARKET S.R.L.

CUI: 42535247
CIF: RO42535247
Reg. Com.: J2020000411150
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 25 mai 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 20:53

Despre CROVU MARKET S.R.L.

CROVU MARKET S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Crovu Com. Odobeşti, judetul DÂMBOVIŢA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CROVU MARKET S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.630.730 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+2.8%). Profitul net inregistrat a fost de 187.319 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 590.327 RON in 2020 la 3.630.730 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
3.630.730 RON
Venituri totale
3.636.011 RON
Cheltuieli totale
3.410.417 RON
Profit brut
225.594 RON
Profit net
187.319 RON
Marja profit net
5,16%
Active imobilizate
349.876 RON
Active circulante
904.702 RON
Stocuri
419.779 RON
Creanțe
26.162 RON
Casa & conturi bănci
308.761 RON
Capital propriu
546.908 RON

Contact

AdresaRomania, DÂMBOVIŢA, Sat Crovu Com. Odobeşti, Str. Principală nr. 87BIS
Telefon0728400603

Adresă sediu social

Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Crovu Com. Odobeşti, Str. Principală nr. 87BIS
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Crovu Com. Odobeşti, Str. Principală nr. 87BIS
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 25.05.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
3.630.730 RON
Rezultat net
187.319 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 3.630.730 RON 3.531.953 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 3.636.011 RON 3.532.300 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 3.410.417 RON 3.221.136 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 225.594 RON 311.164 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 187.319 RON 272.456 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 349.876 RON 158.439 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 904.702 RON 775.534 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.254.578 RON 933.973 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 419.779 RON 371.323 RON
CreanțeSume de încasat 26.162 RON 14.290 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 308.761 RON 239.921 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 710.962 RON 575.957 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 546.908 RON 359.589 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 5 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.254.578RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

56,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.254.578 RON
Datorii totale710.962 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
14,9 %Profit net / active totale
ROE
34,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,27 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
43,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 3.630.730 +2,8% față de anul precedent 3.636.011 3.410.417 225.594 -27,5% față de anul precedent 187.319 -31,3% față de anul precedent 0 0
2023 3.531.953 +9,7% față de anul precedent 3.532.300 3.221.136 311.164 +1,0% față de anul precedent 272.456 -5,0% față de anul precedent 0 0
2022 3.219.383 +29,5% față de anul precedent 3.219.414 2.911.439 307.975 +1,4% față de anul precedent 286.893 +0,1% față de anul precedent 0 0
2021 2.486.026 +321,1% față de anul precedent 2.486.042 2.182.366 303.676 +393,5% față de anul precedent 286.757 +405,2% față de anul precedent 0 0
2020 590.327 590.327 528.786 61.541 56.764 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 349.876 904.702 1.254.578 419.779 26.162 308.761
2023 158.439 775.534 933.973 371.323 14.290 239.921
2022 100.577 1.107.791 1.208.368 341.980 211.621 554.190
2021 108.985 480.666 589.651 270.029 8.598 202.039
2020 119.297 252.362 371.659 132.596 32.153 87.613

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 710.962 +23,4% față de anul precedent 546.908 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2023 575.957 -37,6% față de anul precedent 359.589 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2022 922.833 +209,8% față de anul precedent 287.133 Neraportat 5 +25,0% față de anul precedent
2021 297.842 -5,6% față de anul precedent 292.832 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2020 315.584 56.964 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

27din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare12 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 3.630.730 RON. Profit: 187.319 RON

Cifra de afaceri: 3.630.730 RON. Profit: 187.319 RON

Cifra de afaceri
3.630.730 RON +2.8% față de anul precedent
Profit net
187.319 RON -31.25% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
710.962 RON +23.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 3.531.953 RON. Profit: 272.456 RON

Cifra de afaceri: 3.531.953 RON. Profit: 272.456 RON

Cifra de afaceri
3.531.953 RON +9.71% față de anul precedent
Profit net
272.456 RON -5.03% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
575.957 RON -37.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 3.219.383 RON. Profit: 286.893 RON

Cifra de afaceri: 3.219.383 RON. Profit: 286.893 RON

Cifra de afaceri
3.219.383 RON +29.5% față de anul precedent
Profit net
286.893 RON +0.05% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +25% față de anul precedent
Datorii
922.833 RON +209.84% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.486.026 RON. Profit: 286.757 RON

Cifra de afaceri: 2.486.026 RON. Profit: 286.757 RON

Cifra de afaceri
2.486.026 RON +321.13% față de anul precedent
Profit net
286.757 RON +405.17% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
297.842 RON -5.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 590.327 RON. Profit: 56.764 RON

Cifra de afaceri: 590.327 RON. Profit: 56.764 RON

Cifra de afaceri
590.327 RON
Profit net
56.764 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
315.584 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCROVU MARKET S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Crovu Com. Odobeşti (DÂMBOVIŢA)

CROVU MARKET S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Crovu Com. Odobeşti (DÂMBOVIŢA)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Dâmboviţa

DANIDEN DIVERS S.R.L.
CUI: 37835132CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Orş. Pucioasa2017-06-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.655.552 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
GO-TICA COM SRL
CUI: 16993865CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2004-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.579.835 RON
Profit
158.279 RON
Angajati
8
ANDU ŞI BUBU S.R.L.
CUI: 35202665CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2015-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.742.770 RON
Profit
221.767 RON
Angajati
4
ION TUDOR COM S.R.L.
CUI: 15454986CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Ghergani Orş. Răcari2003-05-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.394.303 RON
Profit
239.858 RON
Angajati
5
SALEPOINT MARKET S.R.L.
CUI: 49950941CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Crevedia Com. Crevedia2024-04-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.260.014 RON
Profit
107.744 RON
Angajati
11
PICAMERONII SRL
CUI: 4742711CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Orş. Pucioasa1993-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.778.112 RON
Profit
121.285 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Dâmboviţa

ALL DRINKS & MORE S.R.L.
CUI: 42494627CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2020-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.598.520 RON
Profit
336.333 RON
Angajati
2
ARYA MAGAZIN MIXT S.R.L.
CUI: 42597665CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Străoşti Com. Dragodana2020-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.784.720 RON
Profit
225.928 RON
Angajati
6
HANUL LUI BUDAN S.R.L.
CUI: 42402496CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Miuleşti Com. Odobeşti2020-03-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.305.812 RON
Profit
923.772 RON
Angajati
2
ADA ALEX DREAMS S.R.L.
CUI: 42605644CAEN: 4711
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Ungureni Com. Dragomireşti2020-06-10
fara e-Factura

Alte firme din Dâmboviţa

CROSS TOP MOTO SPORT S.R.L.
CUI: 42527562CAEN: 4791
Activ
DÂMBOVIŢA, Orş. Pucioasa2020-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.419.665 RON
Profit
449.939 RON
Angajati
1
CITY MIX GRILL S.R.L.
CUI: 42555015CAEN: 5611
Activ
DÂMBOVIŢA, Orş. Titu2020-05-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
380.457 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
MURGU DANIDAV CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 42337150CAEN: 4120
Activ
DÂMBOVIŢA, Orş. Pucioasa2020-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
199.500 RON
Profit
42.643 RON
Angajati
3
DS ARCHDESIGN S.R.L.
CUI: 42685775CAEN: 7111
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2020-06-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.003 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VLĂDUŢ DATA S.R.L.
CUI: 40693321CAEN: 6311
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Picior de Munte Com. Dragodana2019-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.800 RON
Profit
804 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CROVU MARKET S.R.L.?

CUI-ul CROVU MARKET S.R.L. este 42535247.

Unde este sediul CROVU MARKET S.R.L.?

CROVU MARKET S.R.L. are sediul in Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Crovu Com. Odobeşti, Str. Principală nr. 87BIS, Sat Crovu Com. Odobeşti, judetul DÂMBOVIŢA.

Cand a fost infiintata CROVU MARKET S.R.L.?

CROVU MARKET S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CROVU MARKET S.R.L. in 2024?

In 2024, CROVU MARKET S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.630.730 RON.

Cati angajati are CROVU MARKET S.R.L.?

CROVU MARKET S.R.L. a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are CROVU MARKET S.R.L.?

CROVU MARKET S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat CROVU MARKET S.R.L. in 2024?

CROVU MARKET S.R.L. a inregistrat un profit net de 187.319 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.