Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 03:16
Despre LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L.
LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Slatina, judetul OLT, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activități recreative și distractive n.c.a." (cod CAEN 9329), in sectorul sanatate si asistenta sociala. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 187.182 RON, in scadere fata de anul precedent (-20.2%). Profitul net inregistrat a fost de 26.705 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 22.680 RON in 2020 la 187.182 RON in 2024.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 187.182 RON
- Venituri totale
- 203.043 RON
- Cheltuieli totale
- 170.720 RON
- Profit brut
- 32.323 RON
- Profit net
- 26.705 RON
- Marja profit net
- 14,27%
- Active imobilizate
- 5.641 RON
- Active circulante
- 67.806 RON
- Stocuri
- 14.351 RON
- Creanțe
- 3.600 RON
- Casa & conturi bănci
- 49.855 RON
- Capital propriu
- -43.953 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, OLT, Mun. Slatina, Str. Libertăţii nr. 4, 230029
- Cod postal
- 230029
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 09.06.2020
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2020 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 187.182 RON
- Rezultat net
- 26.705 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 187.182 RON | 234.486 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 203.043 RON | 286.829 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 170.720 RON | 370.078 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 32.323 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 26.705 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 83.249 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 86.116 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 5.641 RON | 7.930 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 67.806 RON | 50.867 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 73.447 RON | 58.797 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 14.351 RON | 29.558 RON |
| CreanțeSume de încasat | 3.600 RON | 0 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 49.855 RON | 21.309 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 117.400 RON | 129.455 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -43.953 RON | -70.658 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 2 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 36,4 %Profit net / active totale
- ROE
- -60,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,58 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -59,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 187.182 -20,2% față de anul precedent | 203.043 | 170.720 | 32.323 | 26.705 | 0 | 0 |
| 2023 | 234.486 +23,1% față de anul precedent | 286.829 | 370.078 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 83.249 | 86.116 |
| 2022 | 190.552 +129,5% față de anul precedent | 190.555 | 177.759 | 12.796 +87,8% față de anul precedent | 10.891 +90,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 83.041 +266,1% față de anul precedent | 83.041 | 76.228 | 6.813 | 5.720 | 0 | 0 |
| 2020 | 22.680 | 22.680 | 23.411 | 0 | 0 | 731 | 1.353 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.641 | 67.806 | 73.447 | 14.351 | 3.600 | 49.855 |
| 2023 | 7.930 | 50.867 | 58.797 | 29.558 | 0 | 21.309 |
| 2022 | 13.197 | 23.505 | 36.702 | 22.652 | 0 | 853 |
| 2021 | 7.448 | 6.917 | 14.365 | 3.830 | 0 | 3.087 |
| 2020 | 5.453 | 8.992 | 14.445 | 3.371 | 0 | 5.621 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 117.400 -9,3% față de anul precedent | -43.953 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2023 | 129.455 +509,4% față de anul precedent | -70.658 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2022 | 21.244 +116,8% față de anul precedent | 15.458 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 9.798 -37,2% față de anul precedent | 4.567 | Neraportat | 1 |
| 2020 | 15.598 | -1.153 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| MAMARIUS-ION ALBĂSTROIU | fondator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
9 repere. O singură cronologie.
Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 3 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 33888/2026cod obiect de activitate, sedii secundare
cod obiect de activitate, sedii secundare
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 28717/2026cod obiect de activitate
cod obiect de activitate
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 3318/2026cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite, durată societate
cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite, durată societate
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 187.182 RON. Profit: 26.705 RON
Cifra de afaceri: 187.182 RON. Profit: 26.705 RON
- Cifra de afaceri
- 187.182 RON -20.17% față de anul precedent
- Profit net
- 26.705 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 117.400 RON -9.31% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 234.486 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 234.486 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 234.486 RON +23.06% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 86.116 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 129.455 RON +509.37% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 190.552 RON. Profit: 10.891 RON
Cifra de afaceri: 190.552 RON. Profit: 10.891 RON
- Cifra de afaceri
- 190.552 RON +129.47% față de anul precedent
- Profit net
- 10.891 RON +90.4% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 21.244 RON +116.82% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 83.041 RON. Profit: 5.720 RON
Cifra de afaceri: 83.041 RON. Profit: 5.720 RON
- Cifra de afaceri
- 83.041 RON +266.14% față de anul precedent
- Profit net
- 5.720 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 9.798 RON -37.18% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 22.680 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 22.680 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 22.680 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 1.353 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 15.598 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9329 in Mun. Slatina (OLT)
LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9329 in Mun. Slatina (OLT)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
3 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
14.092026Mentiune · Buletin 33888/2026cod obiect de activitate, sedii secundare
cod obiect de activitate; sedii secundare; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 21.08.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L.
- CUI
- 42595761
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 14.09.2026
- Registrul Comerțului
- J2020000332286
- EUID
- ROONRC.J2020000332286
- Sediu
- Municipiul Slatina, Jud. Olt, Strada LIBERTĂŢII, Nr. 4, Bl. FA15, Scara 1, Etaj 2, Ap. 12
- Județ
- Olt
- Număr încheiere
- 716818
- Data încheierii
- 11.09.2026
- Număr dosar
- 3344228
- Data dosarului
- 24.08.2026
- Tribunal
- Olt
- Registrator
- Petru Hotea
Subiecte
cod obiect de activitate, sedii secundare
Documente menționate
- Decizie asociat unic nr. 1 din 21.08.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3344228 din 24.08.2026
30.072026Mentiune · Buletin 28717/2026cod obiect de activitate
cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 22.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L.
- CUI
- 42595761
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 30.07.2026
- Registrul Comerțului
- J2020000332286
- EUID
- ROONRC.J2020000332286
- Sediu
- Municipiul Slatina, Jud. Olt, Strada LIBERTĂŢII, Nr. 4, Bl. FA15, Scara 1, Etaj 2, Ap. 12
- Județ
- Olt
- Număr încheiere
- 605032
- Data încheierii
- 30.07.2026
- Număr dosar
- 2920539
- Data dosarului
- 23.07.2026
- Tribunal
- Olt
- Registrator
- Cecilia Dorobăţ
Subiecte
cod obiect de activitate
Documente menționate
- Decizie asociat unic nr. 1 din 22.07.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2920539 din 23.07.2026
29.012026Mentiune · Buletin 3318/2026cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite, durată societate
cod obiect de activitate; sedii secundare; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite; durată societate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 23.01.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L.
- CUI
- 42595761
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 29.01.2026
- Registrul Comerțului
- J2020000332286
- EUID
- ROONRC.J2020000332286
- Sediu
- Jud. Olt, Municipiul Slatina, Strada LIBERTĂŢII, Nr. 4, Bl. FA15, Scara 1, Etaj 2, Ap. 12
- Județ
- Olt
- Număr încheiere
- 69008
- Data încheierii
- 28.01.2026
- Număr dosar
- 339463
- Data dosarului
- 26.01.2026
- Tribunal
- Olt
- Registrator
- Isabelle-Mihaela Sanda
Subiecte
cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite, durată societate
Documente menționate
- Decizie asociat unic nr. 1 din 23.01.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 339463 din 26.01.2026
- Declaraţie privind beneficiarii reali nr. 339463 din 26.01.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 9329, Olt
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 9329, Olt
Alte firme din Olt
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L.?
CUI-ul LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. este 42595761.
Unde este sediul LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L.?
LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. are sediul in Romania, OLT, Mun. Slatina, Str. Libertăţii nr. 4, 230029, Mun. Slatina, judetul OLT.
Cand a fost infiintata LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L.?
LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. in 2024?
In 2024, LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 187.182 RON.
Cati angajati are LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L.?
LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L.?
LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. are codul CAEN principal 9329 (Alte activități recreative și distractive n.c.a.).
Ce profit a inregistrat LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. in 2024?
LUSOMAR EVENIMENTE S.R.L. a inregistrat un profit net de 26.705 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 3 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.