Activ

SIMPLEX LIMITED S.R.L.

CUI: 42606666
CIF: 42606666
Reg. Com.: J38/388/2020
CAEN: 4791
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 10 iunie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 11:56

Despre SIMPLEX LIMITED S.R.L.

SIMPLEX LIMITED S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Râmnicu Vâlcea, judetul VÂLCEA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat" (cod CAEN 4791), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SIMPLEX LIMITED S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 13.869 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-70.7%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 299.512 RON in 2020 la 13.869 RON in 2024. Datoriile raportate (91.772 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
13.869 RON
Venituri totale
13.869 RON
Cheltuieli totale
62.065 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
25.038 RON
Stocuri
2.228 RON
Creanțe
21.975 RON
Casa & conturi bănci
835 RON
Capital propriu
-66.734 RON

Contact

AdresaRomania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. General Magheru nr. 8
Detalii adresaCAMERA 16

Adresă sediu social

Romania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. General Magheru nr. 8
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. General Magheru nr. 8
Detalii
CAMERA 16
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 10.06.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
13.869 RON
Rezultat net
-48.275 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 13.869 RON 47.303 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 13.869 RON 47.323 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 62.065 RON 173.947 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 48.196 RON 126.624 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 48.275 RON 127.098 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 25.038 RON 6.091 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 25.038 RON 6.091 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 2.228 RON 1.447 RON
CreanțeSume de încasat 21.975 RON 2.036 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 835 RON 2.608 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 91.772 RON 24.550 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -66.734 RON -18.459 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active25.038RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

366,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale25.038 RON
Datorii totale91.772 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,27 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-266,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 13.869 -70,7% față de anul precedent 13.869 62.065 0 0 48.196 48.275
2023 47.303 -44,2% față de anul precedent 47.323 173.947 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 126.624 127.098
2022 84.789 -57,6% față de anul precedent 84.790 80.244 4.546 +51,6% față de anul precedent 2.003 +61,9% față de anul precedent 0 0
2021 200.104 -33,2% față de anul precedent 200.104 197.106 2.998 -98,1% față de anul precedent 1.237 -99,2% față de anul precedent 0 0
2020 299.512 299.512 140.570 158.942 150.199 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 25.038 25.038 2.228 21.975 835
2023 0 6.091 6.091 1.447 2.036 2.608
2022 0 117.245 117.245 3.090 114.089 66
2021 0 168.035 168.035 20.163 131.883 15.989
2020 0 167.189 167.189 1.566 62.700 102.923

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 91.772 +273,8% față de anul precedent -66.734 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2023 24.550 +580,8% față de anul precedent -18.459 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 3.606 -78,0% față de anul precedent 113.639 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 16.399 -2,3% față de anul precedent 151.636 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 16.790 150.399 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

90din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 13.869 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 13.869 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
13.869 RON -70.68% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
48.275 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
91.772 RON +273.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 47.303 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 47.303 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
47.303 RON -44.21% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
127.098 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
24.550 RON +580.81% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 84.789 RON. Profit: 2.003 RON

Cifra de afaceri: 84.789 RON. Profit: 2.003 RON

Cifra de afaceri
84.789 RON -57.63% față de anul precedent
Profit net
2.003 RON +61.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.606 RON -78.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 200.104 RON. Profit: 1.237 RON

Cifra de afaceri: 200.104 RON. Profit: 1.237 RON

Cifra de afaceri
200.104 RON -33.19% față de anul precedent
Profit net
1.237 RON -99.18% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
16.399 RON -2.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 299.512 RON. Profit: 150.199 RON

Cifra de afaceri: 299.512 RON. Profit: 150.199 RON

Cifra de afaceri
299.512 RON
Profit net
150.199 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
16.790 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSIMPLEX LIMITED S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4791 in Mun. Râmnicu Vâlcea (VÂLCEA)

SIMPLEX LIMITED S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4791 in Mun. Râmnicu Vâlcea (VÂLCEA)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4791, Vâlcea

TEMAD SELLINGS S.R.L.
CUI: 49119129CAEN: 4791
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2023-11-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.555 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MAZCO STORE S.R.L.
CUI: 43527773CAEN: 4791
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2021-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
13.188 RON
Profit
4.332 RON
Angajati
0
SCADENTA SRL
CUI: 9187850CAEN: 4791
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea1997-02-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
15.307 RON
Profit
10.637 RON
Angajati
0
ADNEX CONSORTIUM S.R.L.
CUI: 44619972CAEN: 4791
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2021-07-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.884 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
NIK&AKA S.R.L.
CUI: 50575811CAEN: 4791
Activ
VÂLCEA, Sat Ştefăneşti Com. Ştefăneşti2024-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.078 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
LEMA FISHING STORE S.R.L.
CUI: 45680209CAEN: 4791
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2022-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.000 RON
Profit
114 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4791, Vâlcea

TEGOS PRIME S.R.L.
CUI: 42584746CAEN: 4791
Activ
VÂLCEA, Sat Dângeşti Com. Berislăveşti2020-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.024.911 RON
Profit
217.267 RON
Angajati
1
VITALTECH S.R.L.
CUI: 42686681CAEN: 4791
Activ
VÂLCEA, Sat Mazili Com. Suteşti2020-06-25
fara e-Factura
RXS TECH LOGISTIC S.R.L.
CUI: 42494643CAEN: 4791
Activ
VÂLCEA, Sat Ştefăneşti Com. Ştefăneşti2020-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
708.049 RON
Profit
46.193 RON
Angajati
3
SIMPLEX PREMIUM S.R.L.
CUI: 42774309CAEN: 4791
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2020-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Vâlcea

SKY SERVERS S.R.L.
CUI: 42606658CAEN: 6310
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2020-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
146.458 RON
Profit
48.746 RON
Angajati
1
IORVALEMOB S.R.L.
CUI: 42591840CAEN: 3109
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2020-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
196.464 RON
Profit
33.768 RON
Angajati
2
GEO-VAL TAXI S.R.L.
CUI: 42355890CAEN: 4933
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2020-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
93.920 RON
Profit
703 RON
Angajati
1
ANTOMIH MAR S.R.L.
CUI: 42866623CAEN: 4712
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2020-08-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.349 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
FLOWERS BY DENISSE S.R.L.
CUI: 40541137CAEN: 4776
Activ
VÂLCEA, Mun. Drăgăşani2019-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
235.959 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
INFOPLUS SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 44767669CAEN: 4651
Activ
VÂLCEA, Sat Vlăduceni Com. Păuşeşti-Măglaşi2021-08-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.000 RON
Profit
6.105 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SIMPLEX LIMITED S.R.L.?

CUI-ul SIMPLEX LIMITED S.R.L. este 42606666.

Unde este sediul SIMPLEX LIMITED S.R.L.?

SIMPLEX LIMITED S.R.L. are sediul in Romania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. General Magheru nr. 8, Mun. Râmnicu Vâlcea, judetul VÂLCEA.

Cand a fost infiintata SIMPLEX LIMITED S.R.L.?

SIMPLEX LIMITED S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SIMPLEX LIMITED S.R.L. in 2024?

In 2024, SIMPLEX LIMITED S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 13.869 RON.

Cati angajati are SIMPLEX LIMITED S.R.L.?

SIMPLEX LIMITED S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SIMPLEX LIMITED S.R.L.?

SIMPLEX LIMITED S.R.L. are codul CAEN principal 4791 (Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat).

Ce profit a inregistrat SIMPLEX LIMITED S.R.L. in 2024?

SIMPLEX LIMITED S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 48.275 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.