Activ

DENT CHECK S.R.L.

CUI: 42627561
CIF: 42627561
Reg. Com.: J2020001622122
CAEN: 8623
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 iunie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Activități de asistență stomatologică

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:04

Despre DENT CHECK S.R.L.

DENT CHECK S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de asistență stomatologică" (cod CAEN 8623), in sectorul invatamant. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, DENT CHECK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 390.689 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-4.8%). Profitul net inregistrat a fost de 208.024 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 64.988 RON in 2020 la 390.689 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
390.689 RON
Venituri totale
391.400 RON
Cheltuieli totale
171.634 RON
Profit brut
219.766 RON
Profit net
208.024 RON
Marja profit net
53,25%
Active imobilizate
140.780 RON
Active circulante
92.508 RON
Stocuri
22.120 RON
Creanțe
15.134 RON
Casa & conturi bănci
55.254 RON
Capital propriu
208.264 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Soporului nr. 5
Telefon0754785591

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Soporului nr. 5
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Soporului nr. 5
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.06.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
390.689 RON
Rezultat net
208.024 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 390.689 RON 410.270 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 391.400 RON 410.625 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 171.634 RON 127.317 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 219.766 RON 283.308 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 208.024 RON 279.818 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 140.780 RON 127.977 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 92.508 RON 290.986 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 233.288 RON 418.963 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 22.120 RON 21.886 RON
CreanțeSume de încasat 15.134 RON 179.794 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 55.254 RON 89.306 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 25.024 RON 4.009 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 208.264 RON 414.954 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active233.288RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

10,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale233.288 RON
Datorii totale25.024 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
89,2 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,70 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
89,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 390.689 -4,8% față de anul precedent 391.400 171.634 219.766 -22,4% față de anul precedent 208.024 -25,7% față de anul precedent 0 0
2023 410.270 -16,9% față de anul precedent 410.625 127.317 283.308 -30,1% față de anul precedent 279.818 -30,2% față de anul precedent 0 0
2022 493.477 +75,8% față de anul precedent 493.477 88.303 405.174 +88,8% față de anul precedent 400.831 +89,0% față de anul precedent 0 0
2021 280.704 +331,9% față de anul precedent 280.704 66.096 214.608 +372,2% față de anul precedent 212.138 +373,3% față de anul precedent 0 0
2020 64.988 64.988 19.543 45.445 44.818 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 140.780 92.508 233.288 22.120 15.134 55.254
2023 127.977 290.986 418.963 21.886 179.794 89.306
2022 21.758 440.115 461.873 9.999 200.000 230.116
2021 10.885 251.528 262.413 6.754 195.000 49.774
2020 0 49.653 49.653 0 0 49.653

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 25.024 +524,2% față de anul precedent 208.264 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 4.009 -44,4% față de anul precedent 414.954 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 7.206 +132,2% față de anul precedent 454.667 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 3.104 -33,0% față de anul precedent 259.309 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 4.635 45.018 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 390.689 RON. Profit: 208.024 RON

Cifra de afaceri: 390.689 RON. Profit: 208.024 RON

Cifra de afaceri
390.689 RON -4.77% față de anul precedent
Profit net
208.024 RON -25.66% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
25.024 RON +524.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 410.270 RON. Profit: 279.818 RON

Cifra de afaceri: 410.270 RON. Profit: 279.818 RON

Cifra de afaceri
410.270 RON -16.86% față de anul precedent
Profit net
279.818 RON -30.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
4.009 RON -44.37% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 493.477 RON. Profit: 400.831 RON

Cifra de afaceri: 493.477 RON. Profit: 400.831 RON

Cifra de afaceri
493.477 RON +75.8% față de anul precedent
Profit net
400.831 RON +88.95% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
7.206 RON +132.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 280.704 RON. Profit: 212.138 RON

Cifra de afaceri: 280.704 RON. Profit: 212.138 RON

Cifra de afaceri
280.704 RON +331.93% față de anul precedent
Profit net
212.138 RON +373.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.104 RON -33.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 64.988 RON. Profit: 44.818 RON

Cifra de afaceri: 64.988 RON. Profit: 44.818 RON

Cifra de afaceri
64.988 RON
Profit net
44.818 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
4.635 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDENT CHECK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8623 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

DENT CHECK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8623 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8623, Cluj

DENTALLTITULESCU SRL
CUI: 36469297CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
390.770 RON
Profit
83.982 RON
Angajati
0
DENTAL FLASH SRL
CUI: 14457607CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2002-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
383.624 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PETROVAN DENT S.R.L.
CUI: 36759487CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
398.706 RON
Profit
311.042 RON
Angajati
2
DENTAL FRASIN S.R.L.
CUI: 18777477CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Mun. Gherla2006-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
382.107 RON
Profit
148.302 RON
Angajati
2
DENTAL WHITE CLINIC S.R.L.
CUI: 34804557CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Sat Aghireşu-Fabrici Com. Aghireşu2015-07-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
437.232 RON
Profit
124.857 RON
Angajati
1
STRATIS SERVMED S.R.L.
CUI: 45750703CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
366.212 RON
Profit
286.612 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8623, Cluj

ANESTOM S.R.L.
CUI: 42692403CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-06-26
fara e-Factura
DENTIST STUDIO PRO S.R.L.
CUI: 42597924CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
534.680 RON
Profit
31.633 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

JUST IN TIME SERVICII S.R.L.
CUI: 42627375CAEN: 8121
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
174.655 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ROBI NAGY LOGISTIC S.R.L.
CUI: 42627570CAEN: 4932
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.368 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
POL EXTREM MOTO S.R.L.
CUI: 42622432CAEN: 4540
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
214.846 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
IANCU SELF S.R.L.
CUI: 42633911CAEN: 9311
Activ
CLUJ, Sat Mănăstirea Com. Mica2020-06-16
fara e-Factura
ONCOLOG GRIGORE DENISA S.R.L.
CUI: 42069805CAEN: 8622
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-01-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
288.347 RON
Profit
110.462 RON
Angajati
2
STACKFULBIZZ S.R.L.
CUI: 43174884CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
435.692 RON
Profit
373.298 RON
Angajati
1
SIMPLE PATH S.R.L.
CUI: 47009731CAEN: 6201
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.761 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DENT CHECK S.R.L.?

CUI-ul DENT CHECK S.R.L. este 42627561.

Unde este sediul DENT CHECK S.R.L.?

DENT CHECK S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Soporului nr. 5, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata DENT CHECK S.R.L.?

DENT CHECK S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DENT CHECK S.R.L. in 2024?

In 2024, DENT CHECK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 390.689 RON.

Cati angajati are DENT CHECK S.R.L.?

DENT CHECK S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are DENT CHECK S.R.L.?

DENT CHECK S.R.L. are codul CAEN principal 8623 (Activități de asistență stomatologică).

Ce profit a inregistrat DENT CHECK S.R.L. in 2024?

DENT CHECK S.R.L. a inregistrat un profit net de 208.024 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.