Activ Plătitor TVA

RAILCONSULTING DUO S.R.L.

CUI: 42660487
CIF: RO42660487
Reg. Com.: J2020000972297
CAEN: 7499
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 iunie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 20:51

Despre RAILCONSULTING DUO S.R.L.

RAILCONSULTING DUO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Păuleşti Com. Păuleşti, judetul PRAHOVA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a." (cod CAEN 7499), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RAILCONSULTING DUO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 202.060 RON, in scadere fata de anul precedent (-30.5%). Profitul net inregistrat a fost de 142.633 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 41.500 RON in 2020 la 202.060 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
202.060 RON
Venituri totale
202.126 RON
Cheltuieli totale
57.512 RON
Profit brut
144.614 RON
Profit net
142.633 RON
Marja profit net
70,59%
Active imobilizate
1.174 RON
Active circulante
162.842 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
124.304 RON
Casa & conturi bănci
38.538 RON
Capital propriu
142.873 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Sat Păuleşti Com. Păuleşti, Str. Măcrişului nr. 16, 107400
Telefon0744686865

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Sat Păuleşti Com. Păuleşti, Str. Măcrişului nr. 16, 107400
Cod poștal: 107400
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Sat Păuleşti Com. Păuleşti, Str. Măcrişului nr. 16, 107400
Cod postal
107400
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.06.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 octombrie 2022

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
202.060 RON
Rezultat net
142.633 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 202.060 RON 290.702 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 202.126 RON 290.702 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 57.512 RON 17.861 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 144.614 RON 272.841 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 142.633 RON 231.212 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.174 RON 3.188 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 162.842 RON 258.967 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 164.016 RON 262.155 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 124.304 RON 145.893 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 38.538 RON 113.074 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 21.393 RON 31.196 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 142.873 RON 231.452 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active164.016RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

13,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale164.016 RON
Datorii totale21.393 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
87,0 %Profit net / active totale
ROE
99,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
7,61 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
87,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 202.060 -30,5% față de anul precedent 202.126 57.512 144.614 -47,0% față de anul precedent 142.633 -38,3% față de anul precedent 0 0
2023 290.702 +52,9% față de anul precedent 290.702 17.861 272.841 +57,6% față de anul precedent 231.212 +37,2% față de anul precedent 0 0
2022 190.103 +11,9% față de anul precedent 190.153 16.992 173.161 +8,9% față de anul precedent 168.569 +8,9% față de anul precedent 0 0
2021 169.905 +309,4% față de anul precedent 169.905 10.932 158.973 +304,3% față de anul precedent 154.758 +306,0% față de anul precedent 0 0
2020 41.500 41.600 2.283 39.317 38.122 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.174 162.842 164.016 0 124.304 38.538
2023 3.188 258.967 262.155 0 145.893 113.074
2022 5.201 167.459 172.660 0 149.039 18.420
2021 0 155.474 155.474 0 10.250 145.224
2020 0 38.850 38.850 0 0 38.850

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 21.393 -31,4% față de anul precedent 142.873 Neraportat 1
2023 31.196 +642,8% față de anul precedent 231.452 Neraportat 0
2022 4.200 +298,5% față de anul precedent 168.809 Neraportat 0
2021 1.054 +46,4% față de anul precedent 154.998 Neraportat 0
2020 720 38.322 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
ACAURELIAN CURCAfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 9531/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 202.060 RON. Profit: 142.633 RON

Cifra de afaceri: 202.060 RON. Profit: 142.633 RON

Cifra de afaceri
202.060 RON -30.49% față de anul precedent
Profit net
142.633 RON -38.31% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
21.393 RON -31.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 290.702 RON. Profit: 231.212 RON

Cifra de afaceri: 290.702 RON. Profit: 231.212 RON

Cifra de afaceri
290.702 RON +52.92% față de anul precedent
Profit net
231.212 RON +37.16% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
31.196 RON +642.76% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 190.103 RON. Profit: 168.569 RON

Cifra de afaceri: 190.103 RON. Profit: 168.569 RON

Cifra de afaceri
190.103 RON +11.89% față de anul precedent
Profit net
168.569 RON +8.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.200 RON +298.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 169.905 RON. Profit: 154.758 RON

Cifra de afaceri: 169.905 RON. Profit: 154.758 RON

Cifra de afaceri
169.905 RON +309.41% față de anul precedent
Profit net
154.758 RON +305.95% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.054 RON +46.39% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 41.500 RON. Profit: 38.122 RON

Cifra de afaceri: 41.500 RON. Profit: 38.122 RON

Cifra de afaceri
41.500 RON
Profit net
38.122 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
720 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRAILCONSULTING DUO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7499 in Sat Păuleşti Com. Păuleşti (PRAHOVA)

RAILCONSULTING DUO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7499 in Sat Păuleşti Com. Păuleşti (PRAHOVA)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

11.032026Mentiune · Buletin 9531/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 12.02.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
RAILCONSULTING DUO S.R.L.
CUI
42660487
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
11.03.2026
Registrul Comerțului
J29/972/2020
EUID
ROONRC.J29/972/2020
Sediu
Jud. Prahova, Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Strada Măcrişului, Nr. 16
Județ
Prahova
Număr încheiere
200624
Data încheierii
10.03.2026
Număr dosar
777889
Data dosarului
19.02.2026
Tribunal
Prahova
Registrator
Victoria Coman

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 777889 din 19.02.2026
  • Hotărâre asociat unic nr. 13 din 12.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 9531/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7499, Prahova

AMAREVY PROCONSULTING SRL
CUI: 31917950CAEN: 7499
Activ
PRAHOVA, Orş. Plopeni2013-06-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
194.920 RON
Profit
86.051 RON
Angajati
1
RESIMAC MANAGEMENT SRL
CUI: 37216802CAEN: 7499
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2017-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
211.009 RON
Profit
62.827 RON
Angajati
2
ALTIB PREST SRL
CUI: 18848390CAEN: 7499
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2006-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
187.870 RON
Profit
52.992 RON
Angajati
1
DIVERS PRO SERV S.R.L.
CUI: 45616982CAEN: 7499
Activ
PRAHOVA, Orş. Breaza2022-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
232.877 RON
Profit
118.669 RON
Angajati
1
MER SAFETY CONS SRL
CUI: 19053553CAEN: 7499
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2006-09-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
164.040 RON
Profit
71.691 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7499, Prahova

MARLO CONSULTING S.R.L.
CUI: 43125342CAEN: 7499
Activ
PRAHOVA, Sat Băteşti Com. Brazi2020-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
227.846 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
HSE SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 43177767CAEN: 7499
Activ
PRAHOVA, Sat Ploieştiori Com. Blejoi2020-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.700 RON
Profit
6.686 RON
Angajati
1

Alte firme din Prahova

WATERLILY PROART S.R.L.
CUI: 42659385CAEN: 6820
Activ
PRAHOVA, Mun. Câmpina2020-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
85.759 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
BITSPRINTER S.R.L.
CUI: 42651012CAEN: 4791
Activ
PRAHOVA, Sat Strejnicu Com. Târgşoru Vechi2020-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.241 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
Activ
PRAHOVA, Sat Româneşti Com. Bărcăneşti2020-05-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.820 RON
Profit
2.272 RON
Angajati
1
OPREA SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 42769965CAEN: 6201
Activ
PRAHOVA, Sat Filipeştii de Târg Com. Filipeştii de Târg2020-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
327.931 RON
Profit
260.098 RON
Angajati
1
SITCOM TOTAL MARKET S.R.L.
CUI: 41649715CAEN: 4719
Activ
PRAHOVA, Sat Cioranii de Sus Com. Ciorani2019-09-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
67.293 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CARA DEAN S.R.L.
CUI: 43613599CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2021-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.217 RON
Profit
184 RON
Angajati
0
LOTCARS SOLUTIONS SRL
CUI: 29226392CAEN: 4932
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2011-10-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.771 RON
Profit
20.224 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RAILCONSULTING DUO S.R.L.?

CUI-ul RAILCONSULTING DUO S.R.L. este 42660487.

Unde este sediul RAILCONSULTING DUO S.R.L.?

RAILCONSULTING DUO S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Sat Păuleşti Com. Păuleşti, Str. Măcrişului nr. 16, 107400, Sat Păuleşti Com. Păuleşti, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata RAILCONSULTING DUO S.R.L.?

RAILCONSULTING DUO S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RAILCONSULTING DUO S.R.L. in 2024?

In 2024, RAILCONSULTING DUO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 202.060 RON.

Cati angajati are RAILCONSULTING DUO S.R.L.?

RAILCONSULTING DUO S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are RAILCONSULTING DUO S.R.L.?

RAILCONSULTING DUO S.R.L. are codul CAEN principal 7499 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.).

Ce profit a inregistrat RAILCONSULTING DUO S.R.L. in 2024?

RAILCONSULTING DUO S.R.L. a inregistrat un profit net de 142.633 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.