Activ Plătitor TVA

CASI LOGISTICS S.R.L.

CUI: 42701188
CIF: RO42701188
Reg. Com.: J2020007172409
CAEN: 5226
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 30 iunie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Alte activităţi anexe transporturilor

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:55

Despre CASI LOGISTICS S.R.L.

CASI LOGISTICS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activităţi anexe transporturilor" (cod CAEN 5226), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CASI LOGISTICS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 15.254 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-67.5%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a ramas relativ stabila de la 16.104 RON in 2020 la 15.254 RON in 2024. Datoriile raportate (258.394 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
15.254 RON
Venituri totale
15.255 RON
Cheltuieli totale
56.815 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
126.269 RON
Active circulante
21.191 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
17.205 RON
Casa & conturi bănci
3.986 RON
Capital propriu
-109.441 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Grigore Manolescu nr. 9, 11233
Detalii adresaCORP E

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Grigore Manolescu nr. 9, 11233
Cod poștal: 11233
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Grigore Manolescu nr. 9, 11233
Detalii
CORP E
Cod postal
11233
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 30.06.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 aprilie 2021

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
15.254 RON
Rezultat net
-41.560 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 15.254 RON 46.886 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 15.255 RON 46.886 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 56.815 RON 57.254 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 41.560 RON 10.368 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 41.560 RON 10.368 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 126.269 RON 155.967 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 21.191 RON 24.843 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 147.460 RON 180.810 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 17.205 RON 16.018 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 3.986 RON 8.825 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 258.394 RON 252.837 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -109.441 RON -67.882 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active147.460RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

175,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale147.460 RON
Datorii totale258.394 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,08 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-74,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 15.254 -67,5% față de anul precedent 15.255 56.815 0 0 41.560 41.560
2023 46.886 +19,4% față de anul precedent 46.886 57.254 0 0 10.368 10.368
2022 39.281 -55,6% față de anul precedent 39.701 53.291 0 0 13.590 14.779
2021 88.431 +449,1% față de anul precedent 91.154 123.165 0 0 32.011 34.746
2020 16.104 16.104 24.211 0 0 8.107 8.590

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 126.269 21.191 147.460 0 17.205 3.986
2023 155.967 24.843 180.810 0 16.018 8.825
2022 119.933 26.243 146.176 0 18.438 7.805
2021 142.748 33.645 176.393 0 23.592 10.053
2020 52.480 23.098 75.578 0 16.988 6.110

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 258.394 +2,2% față de anul precedent -109.441 Neraportat 0
2023 252.837 +21,9% față de anul precedent -67.882 Neraportat 0
2022 207.449 -6,6% față de anul precedent -57.514 Neraportat 0
2021 222.162 +161,5% față de anul precedent -42.736 Neraportat 0
2020 84.955 -7.990 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

95din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 15.254 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 15.254 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
15.254 RON -67.47% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
41.560 RON
Angajati
0
Datorii
258.394 RON +2.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 46.886 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 46.886 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
46.886 RON +19.36% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
10.368 RON
Angajati
0
Datorii
252.837 RON +21.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 39.281 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 39.281 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
39.281 RON -55.58% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
14.779 RON
Angajati
0
Datorii
207.449 RON -6.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 88.431 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 88.431 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
88.431 RON +449.12% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
34.746 RON
Angajati
0
Datorii
222.162 RON +161.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 16.104 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 16.104 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
16.104 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
8.590 RON
Angajati
0
Datorii
84.955 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCASI LOGISTICS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5226 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

CASI LOGISTICS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5226 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5226, Municipiul Bucureşti

WIZARD TRANSIT S.R.L.
CUI: 43183505CAEN: 5226
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2020-10-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
15.873 RON
Profit
12.552 RON
Angajati
0
KWS LOGISTIC GRUP SRL
CUI: 18061876CAEN: 5226
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2005-10-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
13.439 RON
Profit
6.421 RON
Angajati
0
IMAC NETWORK SRL
CUI: 33811270CAEN: 5226
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2014-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.071 RON
Profit
937 RON
Angajati
0
A TRANS EUROPE S.R.L.
CUI: 49596969CAEN: 5226
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2024-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.740 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CFD BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 50496556CAEN: 5226
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2024-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
46.980 RON
Profit
34.803 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5226, Municipiul Bucureşti

BEE FREIGHT FORWARDING S.R.L.
CUI: 42664101CAEN: 5226
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2020-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.789.451 RON
Profit
154.904 RON
Angajati
2
BOX EXPRESS LOGISTICS S.R.L.
CUI: 42915335CAEN: 5226
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2020-08-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.783.411 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PSF CARGO TRUCK S.R.L.
CUI: 42613540CAEN: 5226
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2020-06-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.412 RON
Profit
14.210 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

JUST DARE CONCEPT S.R.L.
CUI: 42701170CAEN: 8299
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2020-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
304.372 RON
Profit
52.498 RON
Angajati
3
LSI STARTUP CONSULTING S.R.L.
CUI: 42701749CAEN: 8219
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2020-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
35.039 RON
Profit
2.552 RON
Angajati
0
S&S BISMGM S.R.L.
CUI: 42700727CAEN: 7020
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2020-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
61.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MATEISTEF CONCEPT S.R.L.
CUI: 42701927CAEN: 4771
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2020-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
89.823 RON
Profit
24.357 RON
Angajati
1
R&N AUTOMOTIVE S.R.L.
CUI: 42681650CAEN: 7120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2020-06-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.075.342 RON
Profit
129.704 RON
Angajati
4
EPLUS ENERGY HUB S.R.L.
CUI: 42723895CAEN: 7020
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2020-07-03
fara e-Factura
GREAT FBE S.R.L.
CUI: 42498971CAEN: 4712
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2020-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.714.428 RON
Profit
731.704 RON
Angajati
1
RAF PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 42872927CAEN: 6832
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-08-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
269.218 RON
Profit
98.079 RON
Angajati
1
RIVIMAC S.R.L.
CUI: 40716859CAEN: 4939
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
WORLD KING PROPERTIES S.R.L.
CUI: 44351496CAEN: 6820
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-05-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
120.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CASI LOGISTICS S.R.L.?

CUI-ul CASI LOGISTICS S.R.L. este 42701188.

Unde este sediul CASI LOGISTICS S.R.L.?

CASI LOGISTICS S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Grigore Manolescu nr. 9, 11233, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata CASI LOGISTICS S.R.L.?

CASI LOGISTICS S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CASI LOGISTICS S.R.L. in 2024?

In 2024, CASI LOGISTICS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 15.254 RON.

Ce activitate are CASI LOGISTICS S.R.L.?

CASI LOGISTICS S.R.L. are codul CAEN principal 5226 (Alte activităţi anexe transporturilor).

Ce profit a inregistrat CASI LOGISTICS S.R.L. in 2024?

CASI LOGISTICS S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 41.560 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.