Activ e‑Factură

TALCAS BRUMĂ S.R.L.

CUI: 42712349
CIF: 42712349
Reg. Com.: J21/260/2020
CAEN: 1729
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 iulie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:56

Despre TALCAS BRUMĂ S.R.L.

TALCAS BRUMĂ S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Urziceni, judetul IALOMIŢA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activeaza in sectorul industria prelucratoare (cod CAEN 1729). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TALCAS BRUMĂ S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 26.498 RON, in scadere fata de anul precedent (-35.6%). Profitul net inregistrat a fost de 7.075 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a scazut de la 49.102 RON in 2020 la 26.498 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
26.498 RON
Venituri totale
26.498 RON
Cheltuieli totale
19.423 RON
Profit brut
7.075 RON
Profit net
7.075 RON
Marja profit net
26,70%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
98.891 RON
Stocuri
92.357 RON
Creanțe
200 RON
Casa & conturi bănci
6.334 RON
Capital propriu
89.528 RON

Contact

AdresaRomania, IALOMIŢA, Mun. Urziceni, Str. Mihai Viteazu nr. 41, 925300
Telefon0749703438

Adresă sediu social

Romania, IALOMIŢA, Mun. Urziceni, Str. Mihai Viteazu nr. 41, 925300
Cod poștal: 925300
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IALOMIŢA, Mun. Urziceni, Str. Mihai Viteazu nr. 41, 925300
Cod postal
925300
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.07.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Urziceni
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
26.498 RON
Rezultat net
7.075 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 26.498 RON 41.164 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 26.498 RON 41.164 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 19.423 RON 34.092 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 7.075 RON 7.072 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 7.075 RON 4.681 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 98.891 RON 103.003 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 98.891 RON 103.003 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 92.357 RON 92.127 RON
CreanțeSume de încasat 200 RON 404 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 6.334 RON 10.472 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 9.363 RON 10.398 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 89.528 RON 92.605 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active98.891RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

9,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale98.891 RON
Datorii totale9.363 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
7,2 %Profit net / active totale
ROE
7,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
10,56 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
90,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 26.498 -35,6% față de anul precedent 26.498 19.423 7.075 +0,0% față de anul precedent 7.075 +51,1% față de anul precedent 0 0
2023 41.164 -16,6% față de anul precedent 41.164 34.092 7.072 +2,2% față de anul precedent 4.681 -16,7% față de anul precedent 0 0
2022 49.331 -66,2% față de anul precedent 49.331 42.412 6.919 -92,3% față de anul precedent 5.617 -93,6% față de anul precedent 0 0
2021 145.915 +197,2% față de anul precedent 153.619 64.083 89.536 +316,8% față de anul precedent 87.060 +318,8% față de anul precedent 0 0
2020 49.102 51.172 29.689 21.483 20.787 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 98.891 98.891 92.357 200 6.334
2023 0 103.003 103.003 92.127 404 10.472
2022 0 97.434 97.434 92.358 404 4.672
2021 0 99.933 99.933 98.131 404 1.398
2020 0 26.310 26.310 19.818 2.814 3.678

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 9.363 -10,0% față de anul precedent 89.528 Neraportat 0
2023 10.398 +11,0% față de anul precedent 92.605 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 9.364 -24,9% față de anul precedent 88.070 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 12.473 +143,5% față de anul precedent 87.460 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 5.123 21.187 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 26.498 RON. Profit: 7.075 RON

Cifra de afaceri: 26.498 RON. Profit: 7.075 RON

Cifra de afaceri
26.498 RON -35.63% față de anul precedent
Profit net
7.075 RON +51.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
9.363 RON -9.95% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 41.164 RON. Profit: 4.681 RON

Cifra de afaceri: 41.164 RON. Profit: 4.681 RON

Cifra de afaceri
41.164 RON -16.56% față de anul precedent
Profit net
4.681 RON -16.66% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
10.398 RON +11.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 49.331 RON. Profit: 5.617 RON

Cifra de afaceri: 49.331 RON. Profit: 5.617 RON

Cifra de afaceri
49.331 RON -66.19% față de anul precedent
Profit net
5.617 RON -93.55% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
9.364 RON -24.93% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 145.915 RON. Profit: 87.060 RON

Cifra de afaceri: 145.915 RON. Profit: 87.060 RON

Cifra de afaceri
145.915 RON +197.17% față de anul precedent
Profit net
87.060 RON +318.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
12.473 RON +143.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 49.102 RON. Profit: 20.787 RON

Cifra de afaceri: 49.102 RON. Profit: 20.787 RON

Cifra de afaceri
49.102 RON
Profit net
20.787 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
5.123 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTALCAS BRUMĂ S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1729 in Mun. Urziceni (IALOMIŢA)

TALCAS BRUMĂ S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1729 in Mun. Urziceni (IALOMIŢA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 1729, Ialomiţa

QUALITY COMPANY SRL
CUI: 2068959CAEN: 1729
Activ
IALOMIŢA, Mun. Slobozia1992-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
920.616 RON
Profit
163.578 RON
Angajati
5

Alte firme din Ialomiţa

CORNELIA FLORENTINA S.R.L.
CUI: 42691866CAEN: 4712
Activ
IALOMIŢA, Sat Axintele Com. Axintele2020-06-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
115.518 RON
Profit
19.529 RON
Angajati
0
ADCN SKY S.R.L.
CUI: 42732397CAEN: 4712
Activ
IALOMIŢA, Mun. Feteşti2020-07-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
111.334 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BUMBLEBEE MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 42669630CAEN: 5520
Activ
IALOMIŢA, Loc. Slobozia Nouă Mun. Slobozia2020-06-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
224.221 RON
Profit
174.675 RON
Angajati
0
FREESTYLE BY ANA-MARIA S.R.L.
CUI: 42767387CAEN: 9602
Activ
IALOMIŢA, Sat Cosâmbeşti Com. Cosâmbeşti2020-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
36.719 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AUTOGARAJ CARFIX S.R.L.
CUI: 42296956CAEN: 9531
Activ
IALOMIŢA, Mun. Feteşti2020-02-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
226.076 RON
Profit
5.726 RON
Angajati
3
TOBBY TEX S.R.L.
CUI: 43122788CAEN: 4641
Activ
IALOMIŢA, Sat Bărbuleşti Com. Bărbuleşti2020-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
251.928 RON
Profit
84.521 RON
Angajati
0
ROBLINK SECURITATE S.R.L.
CUI: 38489835CAEN: 7112
Activ
IALOMIŢA, Sat Amara Orş. Amara2017-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
195.208 RON
Profit
108.690 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TALCAS BRUMĂ S.R.L.?

CUI-ul TALCAS BRUMĂ S.R.L. este 42712349.

Unde este sediul TALCAS BRUMĂ S.R.L.?

TALCAS BRUMĂ S.R.L. are sediul in Romania, IALOMIŢA, Mun. Urziceni, Str. Mihai Viteazu nr. 41, 925300, Mun. Urziceni, judetul IALOMIŢA.

Cand a fost infiintata TALCAS BRUMĂ S.R.L.?

TALCAS BRUMĂ S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TALCAS BRUMĂ S.R.L. in 2024?

In 2024, TALCAS BRUMĂ S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 26.498 RON.

Ce activitate are TALCAS BRUMĂ S.R.L.?

TALCAS BRUMĂ S.R.L. are codul CAEN principal 1729.

Ce profit a inregistrat TALCAS BRUMĂ S.R.L. in 2024?

TALCAS BRUMĂ S.R.L. a inregistrat un profit net de 7.075 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.