Activ Plătitor TVAe‑Factură

DAN ELY RECYCLING S.R.L.

CUI: 42738055
CIF: RO42738055
Reg. Com.: J35/1675/2020
CAEN: 3832
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 7 iulie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 18:10

Despre DAN ELY RECYCLING S.R.L.

DAN ELY RECYCLING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Şag Com. Şag, judetul TIMIŞ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri" (cod CAEN 3832), in sectorul distributia apei; salubritate. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, DAN ELY RECYCLING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.338.266 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+129.8%). Profitul net inregistrat a fost de 108.372 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in scadere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.338.266 RON
Venituri totale
1.338.357 RON
Cheltuieli totale
1.195.837 RON
Profit brut
142.520 RON
Profit net
108.372 RON
Marja profit net
8,10%
Active imobilizate
222.580 RON
Active circulante
252.961 RON
Stocuri
125.563 RON
Creanțe
109.306 RON
Casa & conturi bănci
18.092 RON
Capital propriu
216.904 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Sat Şag Com. Şag, Str. XIII nr. 16, 307395
Detalii adresaSPAŢIUL 3
Telefon0744844595

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Sat Şag Com. Şag, Str. XIII nr. 16, 307395
Cod poștal: 307395
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Sat Şag Com. Şag, Str. XIII nr. 16, 307395
Detalii
SPAŢIUL 3
Cod postal
307395
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 07.07.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.338.266 RON
Rezultat net
108.372 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.338.266 RON 582.498 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.338.357 RON 582.498 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.195.837 RON 632.713 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 142.520 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 108.372 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 50.215 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 56.040 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 222.580 RON 25.000 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 252.961 RON 163.740 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 475.541 RON 188.740 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 125.563 RON 37.569 RON
CreanțeSume de încasat 109.306 RON 84.317 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 18.092 RON 41.854 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 258.637 RON 80.208 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 216.904 RON 108.532 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active475.541RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

54,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale475.541 RON
Datorii totale258.637 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
22,8 %Profit net / active totale
ROE
50,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,98 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
45,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.338.266 +129,8% față de anul precedent 1.338.357 1.195.837 142.520 108.372 0 0
2023 582.498 -71,3% față de anul precedent 582.498 632.713 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 50.215 56.040
2022 2.028.567 +244,2% față de anul precedent 2.028.567 1.843.949 184.618 +505,3% față de anul precedent 164.332 +696,2% față de anul precedent 0 0
2021 589.347 589.347 558.844 30.503 20.639 0 0
2020 0 0 238 0 0 238 238

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 222.580 252.961 475.541 125.563 109.306 18.092
2023 25.000 163.740 188.740 37.569 84.317 41.854
2022 28.000 205.353 233.353 70.456 525 134.372
2021 0 78.198 78.198 40.637 20.280 17.281
2020 0 962 962 0 0 962

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 258.637 +222,5% față de anul precedent 216.904 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2023 80.208 +16,6% față de anul precedent 108.532 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2022 68.781 +19,4% față de anul precedent 164.572 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2021 57.597 +5.659,7% față de anul precedent 20.601 Neraportat 2
2020 1.000 -38 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

26din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.338.266 RON. Profit: 108.372 RON

Cifra de afaceri: 1.338.266 RON. Profit: 108.372 RON

Cifra de afaceri
1.338.266 RON +129.75% față de anul precedent
Profit net
108.372 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
258.637 RON +222.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 582.498 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 582.498 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
582.498 RON -71.29% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
56.040 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
80.208 RON +16.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.028.567 RON. Profit: 164.332 RON

Cifra de afaceri: 2.028.567 RON. Profit: 164.332 RON

Cifra de afaceri
2.028.567 RON +244.21% față de anul precedent
Profit net
164.332 RON +696.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
68.781 RON +19.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 589.347 RON. Profit: 20.639 RON

Cifra de afaceri: 589.347 RON. Profit: 20.639 RON

Cifra de afaceri
589.347 RON
Profit net
20.639 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
57.597 RON +5659.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
238 RON
Angajati
0
Datorii
1.000 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDAN ELY RECYCLING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3832 in Sat Şag Com. Şag (TIMIŞ)

DAN ELY RECYCLING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3832 in Sat Şag Com. Şag (TIMIŞ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 3832, Timiş

NANIC PREST 2000 SRL
CUI: 31936251CAEN: 3832
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2013-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.249.528 RON
Profit
28.963 RON
Angajati
1
ELETTROMETAL RECYCLING S.R.L.
CUI: 40245867CAEN: 3832
Activ
TIMIŞ, Sat Corneşti Com. Ortişoara2018-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
539.938 RON
Profit
0 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 3832, Timiş

MAGUS RECICLA SRL
CUI: 36474064CAEN: 3832
Activ
TIMIŞ, Sat Şag Com. Şag2016-08-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
140.800 RON
Profit
63.003 RON
Angajati
1

Alte firme din Timiş

EIGHTEEN JUNE S.R.L.
CUI: 42736518CAEN: 4712
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2020-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.265.057 RON
Profit
200.011 RON
Angajati
10
FLORARIA FLOWER POWER S.R.L.
CUI: 42738080CAEN: 4776
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2020-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
925.821 RON
Profit
9.744 RON
Angajati
2
AS PLUS TAXI S.R.L.
CUI: 42726611CAEN: 4933
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.751 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CRIS TANA.ECOO S.R.L.
CUI: 42674636CAEN: 8121
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-06-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
31.050 RON
Profit
6.595 RON
Angajati
1
KWT WASSER S.R.L.
CUI: 42795689CAEN: 4619
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-07-20
fara e-Factura
DUE PLAN CONSULT S.R.L.
CUI: 42032032CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Sat Parţa Com. Parţa2019-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.125.633 RON
Profit
540.891 RON
Angajati
2
OLD SISTEM STEEL S.R.L.
CUI: 43338049CAEN: 2511
Activ
TIMIŞ, Sat Beregsău Mic Com. Săcălaz2020-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.250 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ONAGA INSTAL CONSTRUCT SRL
CUI: 35274017CAEN: 4322
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2015-11-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.010 RON
Profit
119.028 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DAN ELY RECYCLING S.R.L.?

CUI-ul DAN ELY RECYCLING S.R.L. este 42738055.

Unde este sediul DAN ELY RECYCLING S.R.L.?

DAN ELY RECYCLING S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Şag Com. Şag, Str. XIII nr. 16, 307395, Sat Şag Com. Şag, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata DAN ELY RECYCLING S.R.L.?

DAN ELY RECYCLING S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DAN ELY RECYCLING S.R.L. in 2024?

In 2024, DAN ELY RECYCLING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.338.266 RON.

Cati angajati are DAN ELY RECYCLING S.R.L.?

DAN ELY RECYCLING S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are DAN ELY RECYCLING S.R.L.?

DAN ELY RECYCLING S.R.L. are codul CAEN principal 3832 (Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri).

Ce profit a inregistrat DAN ELY RECYCLING S.R.L. in 2024?

DAN ELY RECYCLING S.R.L. a inregistrat un profit net de 108.372 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.