Activ Plătitor TVAe‑Factură

IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L.

CUI: 42739565
CIF: RO42739565
Reg. Com.: J2020001680351
CAEN: 4781
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 7 iulie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:24

Despre IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L.

IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Cărpiniş Com. Cărpiniş, judetul TIMIŞ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor" (cod CAEN 4781), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.738.635 RON, in crestere fata de anul precedent (+5.4%). Profitul net inregistrat a fost de 90.455 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 79.000 RON in 2020 la 3.738.635 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iunie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
3.738.635 RON
Venituri totale
3.738.884 RON
Cheltuieli totale
3.630.987 RON
Profit brut
107.897 RON
Profit net
90.455 RON
Marja profit net
2,42%
Active imobilizate
12.291 RON
Active circulante
406.221 RON
Stocuri
285.029 RON
Creanțe
67.675 RON
Casa & conturi bănci
53.517 RON
Capital propriu
332.292 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Sat Cărpiniş Com. Cărpiniş, 307090

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Sat Cărpiniş Com. Cărpiniş, 307090
Cod poștal: 307090
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Sat Cărpiniş Com. Cărpiniş, 307090
Cod postal
307090
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 07.07.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Jimbolia
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iunie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
3.738.635 RON
Rezultat net
90.455 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 3.738.635 RON 3.546.727 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 3.738.884 RON 3.946.832 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 3.630.987 RON 3.419.134 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 107.897 RON 527.698 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 90.455 RON 494.542 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 12.291 RON 18.490 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 406.221 RON 391.987 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 418.512 RON 410.477 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 285.029 RON 335.256 RON
CreanțeSume de încasat 67.675 RON 19.765 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 53.517 RON 36.966 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 86.220 RON 77.745 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 332.292 RON 332.732 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 5 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active418.512RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

20,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale418.512 RON
Datorii totale86.220 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
21,6 %Profit net / active totale
ROE
27,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,71 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
79,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 3.738.635 +5,4% față de anul precedent 3.738.884 3.630.987 107.897 -79,6% față de anul precedent 90.455 -81,7% față de anul precedent 0 0
2023 3.546.727 +69,1% față de anul precedent 3.946.832 3.419.134 527.698 494.542 0 0
2022 2.097.519 +835,7% față de anul precedent 2.097.774 2.209.235 0 0 111.461 132.437
2021 224.164 +183,8% față de anul precedent 224.164 253.365 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 29.201 31.443
2020 79.000 79.000 77.713 1.287 497 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 12.291 406.221 418.512 285.029 67.675 53.517
2023 18.490 391.987 410.477 335.256 19.765 36.966
2022 9.583 248.896 258.479 196.004 29.152 23.740
2021 0 17.176 17.176 0 7.507 9.669
2020 71 27.689 27.760 800 0 26.889

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 86.220 +10,9% față de anul precedent 332.292 Neraportat 1 -80,0% față de anul precedent
2023 77.745 -81,5% față de anul precedent 332.732 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2022 420.289 +802,9% față de anul precedent -161.810 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2021 46.549 +72,0% față de anul precedent -29.373 Neraportat 5 +66,7% față de anul precedent
2020 27.063 697 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 3.738.635 RON. Profit: 90.455 RON

Cifra de afaceri: 3.738.635 RON. Profit: 90.455 RON

Cifra de afaceri
3.738.635 RON +5.41% față de anul precedent
Profit net
90.455 RON -81.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -80% față de anul precedent
Datorii
86.220 RON +10.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 3.546.727 RON. Profit: 494.542 RON

Cifra de afaceri: 3.546.727 RON. Profit: 494.542 RON

Cifra de afaceri
3.546.727 RON +69.09% față de anul precedent
Profit net
494.542 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
77.745 RON -81.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.097.519 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.097.519 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.097.519 RON +835.71% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
132.437 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
420.289 RON +802.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 224.164 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 224.164 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
224.164 RON +183.75% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
31.443 RON
Angajati
5 +66.67% față de anul precedent
Datorii
46.549 RON +72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 79.000 RON. Profit: 497 RON

Cifra de afaceri: 79.000 RON. Profit: 497 RON

Cifra de afaceri
79.000 RON
Profit net
497 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
27.063 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4781 in Sat Cărpiniş Com. Cărpiniş (TIMIŞ)

IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4781 in Sat Cărpiniş Com. Cărpiniş (TIMIŞ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4781, Timiş

ATO MOTORS FRANCE S.R.L.
CUI: 43947254CAEN: 4781
Activ
TIMIŞ, Sat Urseni Com. Moşniţa Nouă2021-03-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.052.016 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
SALE AUTO MOBILE CTZ SRL
CUI: 37061287CAEN: 4781
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2017-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.103.155 RON
Profit
163.144 RON
Angajati
1
STADE CONS TIM S.R.L.
CUI: 47289690CAEN: 4781
Activ
TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc2022-12-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.343.513 RON
Profit
194.184 RON
Angajati
0
PUNTO OPS SRL
CUI: 32305062CAEN: 4781
Activ
TIMIŞ, Sat Mănăştiur Com. Mănăştiur2013-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.071.946 RON
Profit
82.179 RON
Angajati
2
AUTO CARDO SA
CUI: 9022410CAEN: 4781
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1996-12-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.880.035 RON
Profit
0 RON
Angajati
7
CAR BUDDY S.R.L.
CUI: 45117150CAEN: 4781
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2021-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.280.139 RON
Profit
4.762 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4781, Timiş

ONETIU IMPORT AUTO S.R.L.
CUI: 42484607CAEN: 4781
Activ
TIMIŞ, Sat Paniova Com. Ghizela2020-05-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.473.921 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Timiş

FLORARIA FLOWER POWER S.R.L.
CUI: 42738080CAEN: 4776
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2020-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
925.821 RON
Profit
9.744 RON
Angajati
2
MSDA SEROVI 20 S.R.L.
CUI: 42740233CAEN: 4321
Activ
TIMIŞ, Orş. Sânnicolau Mare2020-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
184.516 RON
Profit
12.507 RON
Angajati
2
TANOYDE S.R.L.
CUI: 42730922CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-07-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.565 RON
Profit
9.175 RON
Angajati
0
CANVAS SHARK S.R.L.
CUI: 42743930CAEN: 6210
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-07-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.984 RON
Profit
1.274 RON
Angajati
0
GDC LOGISTIC PROJECT S.R.L.
CUI: 42674687CAEN: 7022
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2020-06-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
184.000 RON
Profit
138.578 RON
Angajati
0
SMG GENERAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 42798715CAEN: 4120
Activ
TIMIŞ, Orş. Jimbolia2020-07-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
210.599 RON
Profit
21.963 RON
Angajati
1
MICROTIMIŞ S.R.L.
CUI: 42033631CAEN: 4683
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2019-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
500 RON
Profit
424 RON
Angajati
0
MISTER DOOR BUILD S.R.L.
CUI: 43338081CAEN: 4752
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
288.908 RON
Profit
19.433 RON
Angajati
1
AGRO VEST ZEN SRL
CUI: 35274025CAEN: 0111
Activ
TIMIŞ, Sat Remetea Mare Com. Remetea Mare2015-11-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
394.683 RON
Profit
29.323 RON
Angajati
4

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L.?

CUI-ul IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. este 42739565.

Unde este sediul IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L.?

IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Cărpiniş Com. Cărpiniş, 307090, Sat Cărpiniş Com. Cărpiniş, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L.?

IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. in 2024?

In 2024, IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.738.635 RON.

Cati angajati are IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L.?

IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L.?

IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. are codul CAEN principal 4781 (Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor).

Ce profit a inregistrat IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. in 2024?

IMPORT AUTOMOBILE TM S.R.L. a inregistrat un profit net de 90.455 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.