Activ

IB SOLUTION S.R.L.

CUI: 42784710
CIF: 42784710
Reg. Com.: J04/865/2020
CAEN: 8690
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 16 iulie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 17:41

Despre IB SOLUTION S.R.L.

IB SOLUTION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bacău, judetul BACĂU, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activeaza in sectorul invatamant (cod CAEN 8690). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, IB SOLUTION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 39.900 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-77.4%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 20.205 RON in 2020 la 39.900 RON in 2024. Datoriile raportate (108.860 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
39.900 RON
Venituri totale
39.900 RON
Cheltuieli totale
62.957 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
2.517 RON
Active circulante
129.856 RON
Stocuri
5.418 RON
Creanțe
123.479 RON
Casa & conturi bănci
959 RON
Capital propriu
23.513 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Ion Ghelu Destelnica nr. 7, 600266
Detalii adresaCABINETUL 1

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Ion Ghelu Destelnica nr. 7, 600266
Cod poștal: 600266
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Ion Ghelu Destelnica nr. 7, 600266
Detalii
CABINETUL 1
Cod postal
600266
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 16.07.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
39.900 RON
Rezultat net
-24.254 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 39.900 RON 176.720 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 39.900 RON 176.720 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 62.957 RON 119.947 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 56.773 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 55.006 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 23.057 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 24.254 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 2.517 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 129.856 RON 74.325 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 132.373 RON 74.325 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 5.418 RON 3.168 RON
CreanțeSume de încasat 123.479 RON 66.201 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 959 RON 4.956 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 108.860 RON 14.546 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 23.513 RON 59.779 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active132.373RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

82,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale132.373 RON
Datorii totale108.860 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,19 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
17,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 39.900 -77,4% față de anul precedent 39.900 62.957 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 23.057 24.254
2023 176.720 +202,6% față de anul precedent 176.720 119.947 56.773 +128,6% față de anul precedent 55.006 +133,3% față de anul precedent 0 0
2022 58.398 +15,6% față de anul precedent 58.398 33.561 24.837 -29,8% față de anul precedent 23.578 -30,7% față de anul precedent 0 0
2021 50.500 +149,9% față de anul precedent 50.500 15.098 35.402 +82,7% față de anul precedent 34.039 +81,4% față de anul precedent 0 0
2020 20.205 20.224 849 19.375 18.769 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 2.517 129.856 132.373 5.418 123.479 959
2023 0 74.325 74.325 3.168 66.201 4.956
2022 0 40.267 40.267 2.904 27.186 10.177
2021 0 37.349 37.349 1.754 34.921 674
2020 0 20.283 20.283 0 0 20.283

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 108.860 +648,4% față de anul precedent 23.513 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2023 14.546 -11,8% față de anul precedent 59.779 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 16.489 +480,2% față de anul precedent 23.778 Neraportat 1
2021 2.842 +116,3% față de anul precedent 34.507 Neraportat 0
2020 1.314 18.969 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

67din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 39.900 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 39.900 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
39.900 RON -77.42% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
24.254 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
108.860 RON +648.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 176.720 RON. Profit: 55.006 RON

Cifra de afaceri: 176.720 RON. Profit: 55.006 RON

Cifra de afaceri
176.720 RON +202.61% față de anul precedent
Profit net
55.006 RON +133.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
14.546 RON -11.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 58.398 RON. Profit: 23.578 RON

Cifra de afaceri: 58.398 RON. Profit: 23.578 RON

Cifra de afaceri
58.398 RON +15.64% față de anul precedent
Profit net
23.578 RON -30.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
16.489 RON +480.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 50.500 RON. Profit: 34.039 RON

Cifra de afaceri: 50.500 RON. Profit: 34.039 RON

Cifra de afaceri
50.500 RON +149.94% față de anul precedent
Profit net
34.039 RON +81.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.842 RON +116.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 20.205 RON. Profit: 18.769 RON

Cifra de afaceri: 20.205 RON. Profit: 18.769 RON

Cifra de afaceri
20.205 RON
Profit net
18.769 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.314 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIB SOLUTION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8690 in Mun. Bacău (BACĂU)

IB SOLUTION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8690 in Mun. Bacău (BACĂU)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8690, Bacău

CHIRCULESCU MED SRL
CUI: 34370687CAEN: 8690
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2015-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
45.225 RON
Profit
34.306 RON
Angajati
1
KINETO-PROFILACTIC S.R.L.
CUI: 41523171CAEN: 8690
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-08-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
38.570 RON
Profit
20.168 RON
Angajati
0
IRINA NUTRISANFIT S.R.L.
CUI: 45828357CAEN: 8690
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2022-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
46.080 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ZAMFIR MEDICAL CARE S.R.L.
CUI: 47747143CAEN: 8690
Activ
BACĂU, Sat Valea Şosii Com. Poduri2023-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
36.928 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ORTHORECOVERY CARE S.R.L.
CUI: 47169910CAEN: 8690
Activ
BACĂU, Sat Gura Văii Com. Gura Văii2022-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
79.845 RON
Profit
24.170 RON
Angajati
1
DR.GENERAL MED S.R.L.
CUI: 47440717CAEN: 8690
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2023-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.480 RON
Profit
14.468 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8690, Bacău

SALVET ABC S.R.L.
CUI: 42646830CAEN: 8690
Activ
BACĂU, Sat Hemeiuş Com. Hemeiuş2020-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
251.479 RON
Profit
20.152 RON
Angajati
4
NATURAL BALANCE S.R.L.
CUI: 41534979CAEN: 8690
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-08-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.220 RON
Profit
27 RON
Angajati
0
ALVOMED GRUP S.R.L.
CUI: 43001972CAEN: 8690
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2020-09-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
108.667 RON
Profit
25.736 RON
Angajati
1

Alte firme din Bacău

NADKAN JOBS S.R.L.
CUI: 42784680CAEN: 8299
Activ
BACĂU, Sat Helegiu Com. Helegiu2020-07-16
fara e-Factura
SOFIA & ERIC INVEST S.R.L.
CUI: 42772626CAEN: 4711
Activ
BACĂU, Sat Petreşti Com. Pânceşti2020-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
282.807 RON
Profit
12.543 RON
Angajati
1
CRISS & SAM A.M.R. S.R.L.
CUI: 42804990CAEN: 5611
Activ
BACĂU, Sat Dofteana Com. Dofteana2020-07-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.546 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MIMI-RO PREST S.R.L.
CUI: 42631945CAEN: 8299
Activ
BACĂU, Sat Zemeş Com. Zemeş2020-06-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
518.498 RON
Profit
135.435 RON
Angajati
7
STEFSYA EVENTS S.R.L.
CUI: 42950650CAEN: 4776
Activ
BACĂU, Orş. Buhuşi2020-08-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
340.666 RON
Profit
3.071 RON
Angajati
1
YOULAC LIMITED S.R.L.
CUI: 41223840CAEN: 4754
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
132.396 RON
Profit
1.621 RON
Angajati
0
DOCTEHNOLOGIES S.R.L.
CUI: 44250998CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2021-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
70 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CLEPER CONSULTING S.R.L.
CUI: 14462980CAEN: 6619
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2002-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.791.823 RON
Profit
278.283 RON
Angajati
9

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul IB SOLUTION S.R.L.?

CUI-ul IB SOLUTION S.R.L. este 42784710.

Unde este sediul IB SOLUTION S.R.L.?

IB SOLUTION S.R.L. are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Ion Ghelu Destelnica nr. 7, 600266, Mun. Bacău, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata IB SOLUTION S.R.L.?

IB SOLUTION S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a IB SOLUTION S.R.L. in 2024?

In 2024, IB SOLUTION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 39.900 RON.

Cati angajati are IB SOLUTION S.R.L.?

IB SOLUTION S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are IB SOLUTION S.R.L.?

IB SOLUTION S.R.L. are codul CAEN principal 8690.

Ce profit a inregistrat IB SOLUTION S.R.L. in 2024?

IB SOLUTION S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 24.254 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.