Activ Plătitor TVAe‑Factură

VIO FORTRANS S.R.L.

CUI: 42830220
CIF: RO42830220
Reg. Com.: J2020000933047
CAEN: 0220
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 27 iulie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Exploatarea forestieră

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 17:55

Despre VIO FORTRANS S.R.L.

VIO FORTRANS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Tărhauşi Com. Ghimeş-Făget, judetul BACĂU, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Exploatarea forestieră" (cod CAEN 0220), in sectorul agricultura, silvicultura si pescuit. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, VIO FORTRANS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.469.552 RON, in scadere fata de anul precedent (-17.1%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in scadere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din ianuarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.469.552 RON
Venituri totale
1.485.754 RON
Cheltuieli totale
1.760.582 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
127.993 RON
Stocuri
35.005 RON
Creanțe
83.637 RON
Casa & conturi bănci
9.351 RON
Capital propriu
-128.986 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Sat Tărhauşi Com. Ghimeş-Făget, G TĂRHAUŞI nr. 127, 607212

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Sat Tărhauşi Com. Ghimeş-Făget, G TĂRHAUŞI nr. 127, 607212
Cod poștal: 607212
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Sat Tărhauşi Com. Ghimeş-Făget, G TĂRHAUŞI nr. 127, 607212
Cod postal
607212
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 27.07.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.469.552 RON
Rezultat net
-287.807 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.469.552 RON 1.772.668 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.485.754 RON 1.772.668 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.760.582 RON 1.725.747 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 46.921 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 30.794 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 274.828 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 287.807 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 5.777 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 127.993 RON 737.560 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 127.993 RON 743.337 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 35.005 RON 702.025 RON
CreanțeSume de încasat 83.637 RON 11.925 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 9.351 RON 23.610 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 256.979 RON 584.517 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -128.986 RON 158.820 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active127.993RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

200,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale127.993 RON
Datorii totale256.979 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,50 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-100,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.469.552 -17,1% față de anul precedent 1.485.754 1.760.582 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 274.828 287.807
2023 1.772.668 -5,3% față de anul precedent 1.772.668 1.725.747 46.921 -73,7% față de anul precedent 30.794 -81,6% față de anul precedent 0 0
2022 1.872.486 -16,8% față de anul precedent 1.872.486 1.694.221 178.265 +694,5% față de anul precedent 166.974 +53.417,3% față de anul precedent 0 0
2021 2.249.355 2.257.853 2.235.416 22.437 +86.196,2% față de anul precedent 312 +1.100,0% față de anul precedent 0 0
2020 0 24.000 23.974 26 26 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 127.993 127.993 35.005 83.637 9.351
2023 5.777 737.560 743.337 702.025 11.925 23.610
2022 10.668 455.050 465.718 400.379 19.262 35.409
2021 6.975 371.255 378.230 326.625 19.757 24.873
2020 3.758 82.404 86.162 51.994 1.293 29.117

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 256.979 -56,0% față de anul precedent -128.986 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2023 584.517 +96,0% față de anul precedent 158.820 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2022 298.251 -21,0% față de anul precedent 167.467 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2021 377.692 +339,5% față de anul precedent 538 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2020 85.936 226 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

75din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.469.552 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.469.552 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.469.552 RON -17.1% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
287.807 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
256.979 RON -56.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.772.668 RON. Profit: 30.794 RON

Cifra de afaceri: 1.772.668 RON. Profit: 30.794 RON

Cifra de afaceri
1.772.668 RON -5.33% față de anul precedent
Profit net
30.794 RON -81.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
584.517 RON +95.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.872.486 RON. Profit: 166.974 RON

Cifra de afaceri: 1.872.486 RON. Profit: 166.974 RON

Cifra de afaceri
1.872.486 RON -16.75% față de anul precedent
Profit net
166.974 RON +53417.31% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
298.251 RON -21.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.249.355 RON. Profit: 312 RON

Cifra de afaceri: 2.249.355 RON. Profit: 312 RON

Cifra de afaceri
2.249.355 RON
Profit net
312 RON +1100% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
377.692 RON +339.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 26 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 26 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
26 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
85.936 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVIO FORTRANS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0220 in Sat Tărhauşi Com. Ghimeş-Făget (BACĂU)

VIO FORTRANS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0220 in Sat Tărhauşi Com. Ghimeş-Făget (BACĂU)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 0220, Bacău

VNL FOREST TRANS SRL
CUI: 31576055CAEN: 0220
Activ
BACĂU, Sat Pralea Com. Căiuţi2013-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.473.922 RON
Profit
55.398 RON
Angajati
5
NEMIRA FOREST SRL
CUI: 33637051CAEN: 0220
Activ
BACĂU, Orş. Târgu Ocna2014-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.454.726 RON
Profit
21.146 RON
Angajati
5
ASF WOOD S.R.L.
CUI: 45043354CAEN: 0220
Activ
BACĂU, Sat Caşin Com. Caşin2021-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.520.865 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
ELITTE RICH INVEST S.R.L.
CUI: 49493688CAEN: 0220
Activ
BACĂU, Sat Coman Com. Sănduleni2024-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.389.706 RON
Profit
10.209 RON
Angajati
1
SILVA TIT SRL
CUI: 26120884CAEN: 0220
Activ
BACĂU, Sat Poduri Com. Poduri2009-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.967.601 RON
Profit
756.030 RON
Angajati
4
NIKTEO & STEF FOREST S.R.L.
CUI: 39243048CAEN: 0220
Activ
BACĂU, Sat Camenca Com. Brusturoasa2018-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.207.542 RON
Profit
211.020 RON
Angajati
5

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0220, Bacău

PREFAB ALEX S.R.L.
CUI: 42610853CAEN: 0220
Activ
BACĂU, Mun. Moineşti2020-06-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
360.736 RON
Profit
88.061 RON
Angajati
1
IULISANFOR S.R.L.
CUI: 42943017CAEN: 0220
Activ
BACĂU, Sat Pralea Com. Căiuţi2020-08-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.182.132 RON
Profit
112.913 RON
Angajati
1
MPC BUNGET S.R.L.
CUI: 42603040CAEN: 0220
Activ
BACĂU, Sat Faraoani Com. Faraoani2020-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.000 RON
Profit
8.727 RON
Angajati
1
ALEX EXPLOR S.R.L.
CUI: 43025327CAEN: 0220
Activ
BACĂU, Sat Mâlosu Com. Lipova2020-09-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.979.356 RON
Profit
367.623 RON
Angajati
9

Alte firme din Bacău

NASTUNIAC OANA S.R.L.
CUI: 42830255CAEN: 9602
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2020-07-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.660 RON
Profit
6.951 RON
Angajati
0
PRO EMAL FASHION S.R.L.
CUI: 42816498CAEN: 4771
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2020-07-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.612.922 RON
Profit
46.080 RON
Angajati
3
ADYCLA AUTO S.R.L.
CUI: 42675739CAEN: 4520
Activ
BACĂU, Sat Crihan Com. Măgura2020-06-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
320.820 RON
Profit
25.507 RON
Angajati
1
BEL MICHELE S.R.L.
CUI: 42980813CAEN: 5611
Activ
BACĂU, Sat Târgu Trotuş Com. Târgu Trotuş2020-08-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.470.712 RON
Profit
44.188 RON
Angajati
0
DORIANDENT S.R.L.
CUI: 41252021CAEN: 8623
Activ
BACĂU, Sat Mărgineni Com. Mărgineni2019-06-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
558.626 RON
Profit
77.998 RON
Angajati
1
PIXART DESIGN LABS S.R.L.
CUI: 44298740CAEN: 7412
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2021-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
135.135 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
SPIROVALIM SRL
CUI: 14587291CAEN: 4752
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2002-04-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.713.562 RON
Profit
518.175 RON
Angajati
8

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VIO FORTRANS S.R.L.?

CUI-ul VIO FORTRANS S.R.L. este 42830220.

Unde este sediul VIO FORTRANS S.R.L.?

VIO FORTRANS S.R.L. are sediul in Romania, BACĂU, Sat Tărhauşi Com. Ghimeş-Făget, G TĂRHAUŞI nr. 127, 607212, Sat Tărhauşi Com. Ghimeş-Făget, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata VIO FORTRANS S.R.L.?

VIO FORTRANS S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VIO FORTRANS S.R.L. in 2024?

In 2024, VIO FORTRANS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.469.552 RON.

Cati angajati are VIO FORTRANS S.R.L.?

VIO FORTRANS S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are VIO FORTRANS S.R.L.?

VIO FORTRANS S.R.L. are codul CAEN principal 0220 (Exploatarea forestieră).

Ce profit a inregistrat VIO FORTRANS S.R.L. in 2024?

VIO FORTRANS S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 287.807 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.