Activ Plătitor TVA

DB TEAM SUPPORT S.R.L.

CUI: 42854416
CIF: RO42854416
Reg. Com.: J2020009020403
CAEN: 8299
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 31 iulie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 22:03

Despre DB TEAM SUPPORT S.R.L.

DB TEAM SUPPORT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 5 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a." (cod CAEN 8299), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, DB TEAM SUPPORT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 219.157 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+1.6%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
219.157 RON
Venituri totale
219.191 RON
Cheltuieli totale
240.984 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
128.568 RON
Active circulante
175.013 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
83.836 RON
Casa & conturi bănci
91.177 RON
Capital propriu
160.894 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Str. Ion Urdăreanu nr. 3, 50688
Detalii adresaCAMERA 1

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Str. Ion Urdăreanu nr. 3, 50688
Cod poștal: 50688
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Str. Ion Urdăreanu nr. 3, 50688
Detalii
CAMERA 1
Cod postal
50688
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 31.07.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
219.157 RON
Rezultat net
-23.875 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 219.157 RON 215.718 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 219.191 RON 215.719 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 240.984 RON 193.996 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 21.723 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 19.889 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 21.793 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 23.875 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 128.568 RON 173.945 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 175.013 RON 329.250 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 303.581 RON 503.195 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 83.836 RON 83.836 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 91.177 RON 245.414 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 142.687 RON 154.922 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 160.894 RON 348.273 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active303.581RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

47,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale303.581 RON
Datorii totale142.687 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,23 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
53,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 219.157 +1,6% față de anul precedent 219.191 240.984 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 21.793 23.875
2023 215.718 -66,8% față de anul precedent 215.719 193.996 21.723 -93,8% față de anul precedent 19.889 -94,2% față de anul precedent 0 0
2022 650.601 +2.731,7% față de anul precedent 650.601 298.330 352.271 343.895 0 0
2021 22.976 22.976 31.702 0 0 8.726 9.415
2020 0 0 796 0 0 796 796

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 128.568 175.013 303.581 0 83.836 91.177
2023 173.945 329.250 503.195 0 83.836 245.414
2022 0 359.145 359.145 0 83.836 275.309
2021 0 20.314 20.314 0 0 20.314
2020 73 431 504 195 0 236

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 142.687 -7,9% față de anul precedent 160.894 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 154.922 +513,3% față de anul precedent 348.273 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 25.261 -16,7% față de anul precedent 333.884 Neraportat 1
2021 30.325 +2.656,8% față de anul precedent -10.011 Neraportat 0
2020 1.100 -596 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

44din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare9 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 219.157 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 219.157 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
219.157 RON +1.59% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
23.875 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
142.687 RON -7.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 215.718 RON. Profit: 19.889 RON

Cifra de afaceri: 215.718 RON. Profit: 19.889 RON

Cifra de afaceri
215.718 RON -66.84% față de anul precedent
Profit net
19.889 RON -94.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
154.922 RON +513.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 650.601 RON. Profit: 343.895 RON

Cifra de afaceri: 650.601 RON. Profit: 343.895 RON

Cifra de afaceri
650.601 RON +2731.65% față de anul precedent
Profit net
343.895 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
25.261 RON -16.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 22.976 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 22.976 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
22.976 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
9.415 RON
Angajati
0
Datorii
30.325 RON +2656.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
796 RON
Angajati
0
Datorii
1.100 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDB TEAM SUPPORT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8299 in Sector 5 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

DB TEAM SUPPORT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8299 in Sector 5 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8299, Municipiul Bucureşti

Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2015-07-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
219.393 RON
Profit
63.621 RON
Angajati
0
ORPHIC DIGITAL S.R.L.
CUI: 43761315CAEN: 8299
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
219.007 RON
Profit
122.706 RON
Angajati
1
HAKY CIGARS S.R.L.
CUI: 44678715CAEN: 8299
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
220.363 RON
Profit
18.016 RON
Angajati
1
ACABA KLIN S.R.L.
CUI: 47944412CAEN: 8299
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
218.871 RON
Profit
116.309 RON
Angajati
1
NSP GLOBAL S.R.L.
CUI: 47513070CAEN: 8299
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
223.339 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
KEENUX SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 49435350CAEN: 8299
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2024-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
214.900 RON
Profit
146.504 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8299, Municipiul Bucureşti

MID TOTAL SERVICES S.R.L.
CUI: 42842381CAEN: 8299
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2020-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
199.166 RON
Profit
67.468 RON
Angajati
2
KALEIDO CONCEPT S.R.L.
CUI: 42840976CAEN: 8299
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2020-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.474.710 RON
Profit
178.671 RON
Angajati
35
DIGITAL WORLD CONSULTING S.R.L.
CUI: 42898501CAEN: 8299
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2020-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
669.071 RON
Profit
536.525 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

HOME INVENT CONSULTING S.R.L.
CUI: 42854394CAEN: 6831
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.784 RON
Profit
8.091 RON
Angajati
0
ZETA PROPERTIES S.R.L.
CUI: 42854424CAEN: 6810
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.254.613 RON
Profit
234.856 RON
Angajati
0
OP INVESTMENT FUND S.R.L.
CUI: 42853755CAEN: 6619
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-07-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.200 RON
Profit
3.704 RON
Angajati
0
ZEN BAKERY S.R.L.
CUI: 42854599CAEN: 1071
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2020-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.350 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
AFF MASTER HAIR S.R.L.
CUI: 42834940CAEN: 9621
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2020-07-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.822 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ARISEN STUDIO S.R.L.
CUI: 42674865CAEN: 9602
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-06-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
292.918 RON
Profit
12.079 RON
Angajati
2
LULLI MANAGEMENT SERVICES S.R.L.
CUI: 43009097CAEN: 8210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
101.242 RON
Profit
40.809 RON
Angajati
1
EDITURA ZBOR S.R.L.
CUI: 40913800CAEN: 5811
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
142.358 RON
Profit
118.619 RON
Angajati
0
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2021-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
79.526 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DB TEAM SUPPORT S.R.L.?

CUI-ul DB TEAM SUPPORT S.R.L. este 42854416.

Unde este sediul DB TEAM SUPPORT S.R.L.?

DB TEAM SUPPORT S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Str. Ion Urdăreanu nr. 3, 50688, Sector 5 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata DB TEAM SUPPORT S.R.L.?

DB TEAM SUPPORT S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DB TEAM SUPPORT S.R.L. in 2024?

In 2024, DB TEAM SUPPORT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 219.157 RON.

Cati angajati are DB TEAM SUPPORT S.R.L.?

DB TEAM SUPPORT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are DB TEAM SUPPORT S.R.L.?

DB TEAM SUPPORT S.R.L. are codul CAEN principal 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.).

Ce profit a inregistrat DB TEAM SUPPORT S.R.L. in 2024?

DB TEAM SUPPORT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 23.875 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.