Activ Plătitor TVA

POSH BABY BRANDS S.R.L.

CUI: 42861286
CIF: RO42861286
Reg. Com.: J2020001888137
CAEN: 4778
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 3 august 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 09:48

Despre POSH BABY BRANDS S.R.L.

POSH BABY BRANDS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi" (cod CAEN 4778), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, POSH BABY BRANDS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.896.463 RON, in scadere fata de anul precedent (-9.9%). Profitul net inregistrat a fost de 643 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 148.777 RON in 2020 la 1.896.463 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.896.463 RON
Venituri totale
1.976.756 RON
Cheltuieli totale
1.916.810 RON
Profit brut
59.946 RON
Profit net
643 RON
Marja profit net
0,03%
Active imobilizate
191.124 RON
Active circulante
504.983 RON
Stocuri
268.230 RON
Creanțe
131.307 RON
Casa & conturi bănci
93.722 RON
Capital propriu
107.487 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Mamaia nr. 213, 900565

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Mamaia nr. 213, 900565
Cod poștal: 900565
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Mamaia nr. 213, 900565
Cod postal
900565
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 03.08.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.896.463 RON
Rezultat net
643 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.896.463 RON 2.105.257 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.976.756 RON 2.106.916 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.916.810 RON 1.987.428 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 59.946 RON 119.488 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 643 RON 98.419 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 191.124 RON 7.868 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 504.983 RON 553.687 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 696.107 RON 561.555 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 268.230 RON 267.012 RON
CreanțeSume de încasat 131.307 RON 195.721 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 93.722 RON 79.230 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 588.620 RON 383.711 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 107.487 RON 177.844 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active696.107RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

84,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale696.107 RON
Datorii totale588.620 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,1 %Profit net / active totale
ROE
0,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,86 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
15,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.896.463 -9,9% față de anul precedent 1.976.756 1.916.810 59.946 -49,8% față de anul precedent 643 -99,4% față de anul precedent 0 0
2023 2.105.257 +61,2% față de anul precedent 2.106.916 1.987.428 119.488 +32,2% față de anul precedent 98.419 +26,7% față de anul precedent 0 0
2022 1.305.782 +30,1% față de anul precedent 1.271.621 1.181.243 90.378 +57,4% față de anul precedent 77.661 +63,6% față de anul precedent 0 0
2021 1.003.817 +574,7% față de anul precedent 1.005.301 947.870 57.431 47.468 0 0
2020 148.777 150.731 195.264 0 0 44.533 45.904

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 191.124 504.983 696.107 268.230 131.307 93.722
2023 7.868 553.687 561.555 267.012 195.721 79.230
2022 6.300 405.114 411.414 239.732 154.573 10.809
2021 7.900 231.393 239.293 132.998 54.395 44.000
2020 0 148.517 148.517 136.014 4.311 8.192

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 588.620 +53,4% față de anul precedent 107.487 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 383.711 +15,6% față de anul precedent 177.844 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 331.989 +39,8% față de anul precedent 79.425 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 237.529 +22,3% față de anul precedent 1.764 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 194.221 -45.704 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

47din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
RERoxana Elena SotreanuadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 27635/2026Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.896.463 RON. Profit: 643 RON

Cifra de afaceri: 1.896.463 RON. Profit: 643 RON

Cifra de afaceri
1.896.463 RON -9.92% față de anul precedent
Profit net
643 RON -99.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
588.620 RON +53.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.105.257 RON. Profit: 98.419 RON

Cifra de afaceri: 2.105.257 RON. Profit: 98.419 RON

Cifra de afaceri
2.105.257 RON +61.23% față de anul precedent
Profit net
98.419 RON +26.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
383.711 RON +15.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.305.782 RON. Profit: 77.661 RON

Cifra de afaceri: 1.305.782 RON. Profit: 77.661 RON

Cifra de afaceri
1.305.782 RON +30.08% față de anul precedent
Profit net
77.661 RON +63.61% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
331.989 RON +39.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.003.817 RON. Profit: 47.468 RON

Cifra de afaceri: 1.003.817 RON. Profit: 47.468 RON

Cifra de afaceri
1.003.817 RON +574.71% față de anul precedent
Profit net
47.468 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
237.529 RON +22.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 148.777 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 148.777 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
148.777 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
45.904 RON
Angajati
1
Datorii
194.221 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPOSH BABY BRANDS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4778 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

POSH BABY BRANDS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4778 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

22.072026Mentiune · Buletin 27635/2026Detalii în înregistrarea disponibilă.
Companie
POSH BABY BRANDS S.R.L.
CUI
42861286
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
22.07.2026
Registrul Comerțului
J13/1888/2020
EUID
ROONRC.J13/1888/2020
Sediu
Municipiul Constanţa, Jud. Constanţa, Bulevardul MAMAIA, Nr. 213, Etaj PARTER
Județ
Constanţa
Număr încheiere
580560
Data încheierii
21.07.2026
Număr dosar
2796380
Data dosarului
14.07.2026
Tribunal
Constanta
Registrator
Ioana Roxana Micle
Vezi Buletinul ONRC nr. 27635/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4778, Constanţa

VERTIROLL INTERNAŢIONAL SRL
CUI: 9929550CAEN: 4778
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa1997-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.904.896 RON
Profit
0 RON
Angajati
14
LUIGI OSTONI SRL
CUI: 17904718CAEN: 4778
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2005-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.829.046 RON
Profit
25.841 RON
Angajati
3
ENERGY GAZ S.R.L.
CUI: 48014604CAEN: 4778
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.426.948 RON
Profit
427.045 RON
Angajati
6
ELHAJ OPTIC S.R.L.
CUI: 42768960CAEN: 4778
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.490.701 RON
Profit
637.099 RON
Angajati
4
SNS.GROUP.RO S.R.L.
CUI: 38515918CAEN: 4778
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2017-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.776.716 RON
Profit
325.322 RON
Angajati
5
AMMIO VISION SRL
CUI: 32338035CAEN: 4778
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2013-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
919.246 RON
Profit
3.030 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4778, Constanţa

SUNPROTECT S.R.L.
CUI: 42876759CAEN: 4778
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2020-08-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
108.965 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
IANIS VIRGIL S.R.L.
CUI: 42536048CAEN: 4778
Activ
CONSTANŢA, Orş. Ovidiu2020-05-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.216 RON
Profit
1.402 RON
Angajati
1
BLANCHE-FLOWERS & EVENTS S.R.L.
CUI: 43057957CAEN: 4778
Activ
CONSTANŢA, Sat Lumina Com. Lumina2020-09-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.655 RON
Profit
7.251 RON
Angajati
0

Alte firme din Constanţa

D&S ELEKTRIC TEHNICAL S.R.L.
CUI: 42861243CAEN: 4782
Activ
CONSTANŢA, Sat Albeşti Com. Albeşti2020-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
233.736 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
LA VECINA MIDI S.R.L.
CUI: 42861294CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Sat Cuza Vodă Com. Cuza Vodă2020-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
99.402 RON
Profit
12.357 RON
Angajati
0
AUTO DUISBURG S.R.L.
CUI: 42850341CAEN: 4511
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2020-07-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.160 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
LA MAISON AMI S.R.L.
CUI: 42763148CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.476 RON
Profit
11.448 RON
Angajati
0
BIO AGRI PROD S.R.L.
CUI: 42074429CAEN: 0111
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-01-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
235.312 RON
Profit
85.111 RON
Angajati
1
BENEA GLOBAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 43662060CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2021-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
281.589 RON
Profit
26.033 RON
Angajati
1
DYA STEFY FAMILY S.R.L.
CUI: 50256740CAEN: 5520
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2024-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.049 RON
Profit
815 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul POSH BABY BRANDS S.R.L.?

CUI-ul POSH BABY BRANDS S.R.L. este 42861286.

Unde este sediul POSH BABY BRANDS S.R.L.?

POSH BABY BRANDS S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Mamaia nr. 213, 900565, Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata POSH BABY BRANDS S.R.L.?

POSH BABY BRANDS S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a POSH BABY BRANDS S.R.L. in 2024?

In 2024, POSH BABY BRANDS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.896.463 RON.

Cati angajati are POSH BABY BRANDS S.R.L.?

POSH BABY BRANDS S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are POSH BABY BRANDS S.R.L.?

POSH BABY BRANDS S.R.L. are codul CAEN principal 4778 (Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi).

Ce profit a inregistrat POSH BABY BRANDS S.R.L. in 2024?

POSH BABY BRANDS S.R.L. a inregistrat un profit net de 643 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.