Repararea și întreținerea mașinilor
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 17:45
Despre GEO MECANO SERV S.R.L.
GEO MECANO SERV S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Dărmăneşti, judetul BACĂU, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Repararea și întreținerea mașinilor" (cod CAEN 3312), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, GEO MECANO SERV S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 4.984.460 RON, in crestere fata de anul precedent (+6.3%). Profitul net inregistrat a fost de 1.738.019 RON (relativ stabila). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 20. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 2.373.713 RON in 2021 la 4.984.460 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din ianuarie 2024. In ultimele 12 luni au fost publicate 2 modificari in Monitorul Oficial pentru aceasta firma. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 4.984.460 RON
- Venituri totale
- 4.988.427 RON
- Cheltuieli totale
- 2.968.363 RON
- Profit brut
- 2.020.064 RON
- Profit net
- 1.738.019 RON
- Marja profit net
- 34,87%
- Active imobilizate
- 184.962 RON
- Active circulante
- 3.105.632 RON
- Stocuri
- 10.700 RON
- Creanțe
- 2.431.361 RON
- Casa & conturi bănci
- 663.571 RON
- Capital propriu
- 1.744.019 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BACĂU, Orş. Dărmăneşti, Str. Valea Uzului nr. 26, 605300
- Cod postal
- 605300
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 11.08.2020
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 ianuarie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2021 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 4.984.460 RON
- Rezultat net
- 1.738.019 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 4.984.460 RON | 4.686.873 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 4.988.427 RON | 4.715.277 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 2.968.363 RON | 2.764.564 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 2.020.064 RON | 1.950.713 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 1.738.019 RON | 1.667.661 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 184.962 RON | 183.478 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 3.105.632 RON | 1.829.885 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 3.290.594 RON | 2.013.363 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 10.700 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 2.431.361 RON | 1.537.111 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 663.571 RON | 292.774 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 1.546.575 RON | 339.702 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 1.744.019 RON | 1.673.661 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 20 persoane | 21 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 52,8 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,7 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 2,01 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 53,0 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.984.460 +6,4% față de anul precedent | 4.988.427 | 2.968.363 | 2.020.064 +3,6% față de anul precedent | 1.738.019 +4,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 4.686.873 -2,8% față de anul precedent | 4.715.277 | 2.764.564 | 1.950.713 +15,5% față de anul precedent | 1.667.661 +1,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 4.819.957 +103,1% față de anul precedent | 4.872.030 | 3.183.200 | 1.688.830 +65,5% față de anul precedent | 1.648.584 +65,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 2.373.713 | 2.374.859 | 1.354.465 | 1.020.394 | 996.657 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 184.962 | 3.105.632 | 3.290.594 | 10.700 | 2.431.361 | 663.571 |
| 2023 | 183.478 | 1.829.885 | 2.013.363 | 0 | 1.537.111 | 292.774 |
| 2022 | 232.433 | 2.239.704 | 2.472.137 | 0 | 2.058.139 | 181.565 |
| 2021 | 62.286 | 1.061.975 | 1.124.261 | 106.365 | 497.290 | 458.320 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.546.575 +355,3% față de anul precedent | 1.744.019 | Neraportat | 20 -4,8% față de anul precedent |
| 2023 | 339.702 -58,5% față de anul precedent | 1.673.661 | Neraportat | 21 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 817.553 +566,8% față de anul precedent | 1.654.584 | Neraportat | 21 +10,5% față de anul precedent |
| 2021 | 122.604 | 1.001.657 | Neraportat | 19 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| GGGEORGEL GÎRŢU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
8 repere. O singură cronologie.
Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 2 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 28972/2026cod obiect de activitate
cod obiect de activitate
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 21660/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 4.984.460 RON. Profit: 1.738.019 RON
Cifra de afaceri: 4.984.460 RON. Profit: 1.738.019 RON
- Cifra de afaceri
- 4.984.460 RON +6.35% față de anul precedent
- Profit net
- 1.738.019 RON +4.22% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 20 -4.76% față de anul precedent
- Datorii
- 1.546.575 RON +355.27% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 4.686.873 RON. Profit: 1.667.661 RON
Cifra de afaceri: 4.686.873 RON. Profit: 1.667.661 RON
- Cifra de afaceri
- 4.686.873 RON -2.76% față de anul precedent
- Profit net
- 1.667.661 RON +1.16% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 21 0% față de anul precedent
- Datorii
- 339.702 RON -58.45% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.819.957 RON. Profit: 1.648.584 RON
Cifra de afaceri: 4.819.957 RON. Profit: 1.648.584 RON
- Cifra de afaceri
- 4.819.957 RON +103.06% față de anul precedent
- Profit net
- 1.648.584 RON +65.41% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 21 +10.53% față de anul precedent
- Datorii
- 817.553 RON +566.82% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.373.713 RON. Profit: 996.657 RON
Cifra de afaceri: 2.373.713 RON. Profit: 996.657 RON
- Cifra de afaceri
- 2.373.713 RON
- Profit net
- 996.657 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 19
- Datorii
- 122.604 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGEO MECANO SERV S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3312 in Orş. Dărmăneşti (BACĂU)
GEO MECANO SERV S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3312 in Orş. Dărmăneşti (BACĂU)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
03.082026Mentiune · Buletin 28972/2026cod obiect de activitate
cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 1 din data: 24.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- GEO MECANO SERV S.R.L.
- CUI
- 42901062
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 03.08.2026
- Registrul Comerțului
- J2020001015049
- EUID
- ROONRC.J2020001015049
- Sediu
- Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Jud. Bacău, Strada VALEA UZULUI, Nr. 26
- Județ
- Bacău
- Număr încheiere
- 610539
- Data încheierii
- 31.07.2026
- Număr dosar
- 2936697
- Data dosarului
- 24.07.2026
- Tribunal
- Bacău
- Registrator
- Cristina Feier
Subiecte
cod obiect de activitate
Documente menționate
- Hotărâre nr. 2 din 24.07.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 24.07.2026
08.062026Mentiune · Buletin 21660/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 21.05.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- GEO MECANO SERV S.R.L.
- CUI
- 42901062
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 08.06.2026
- Registrul Comerțului
- J4/1015/2020
- EUID
- ROONRC.J4/1015/2020
- Sediu
- Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Jud. Bacău, Strada VALEA UZULUI, Nr. 26
- Județ
- Bacău
- Număr încheiere
- 453698
- Data încheierii
- 05.06.2026
- Număr dosar
- 2080101
- Data dosarului
- 22.05.2026
- Tribunal
- Bacău
- Registrator
- Marilena Ortansa Popescu
Subiecte
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
Documente menționate
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 22.05.2026
- Hotărâre nr. 1 din 18.05.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 3312, Bacău
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 3312, Bacău
Alte firme din Bacău
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul GEO MECANO SERV S.R.L.?
CUI-ul GEO MECANO SERV S.R.L. este 42901062.
Unde este sediul GEO MECANO SERV S.R.L.?
GEO MECANO SERV S.R.L. are sediul in Romania, BACĂU, Orş. Dărmăneşti, Str. Valea Uzului nr. 26, 605300, Orş. Dărmăneşti, judetul BACĂU.
Cand a fost infiintata GEO MECANO SERV S.R.L.?
GEO MECANO SERV S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a GEO MECANO SERV S.R.L. in 2024?
In 2024, GEO MECANO SERV S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 4.984.460 RON.
Cati angajati are GEO MECANO SERV S.R.L.?
GEO MECANO SERV S.R.L. a raportat un numar mediu de 20 salariati in 2024.
Ce activitate are GEO MECANO SERV S.R.L.?
GEO MECANO SERV S.R.L. are codul CAEN principal 3312 (Repararea și întreținerea mașinilor).
Ce profit a inregistrat GEO MECANO SERV S.R.L. in 2024?
GEO MECANO SERV S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.738.019 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 2 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.