Activ e‑Factură

MARCOFABI BROTHERS S.R.L.

CUI: 42906167
CIF: 42906167
Reg. Com.: J2020000379119
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 12 august 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:52

Despre MARCOFABI BROTHERS S.R.L.

MARCOFABI BROTHERS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Mehadia Com. Mehadia, judetul CARAŞ-SEVERIN, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MARCOFABI BROTHERS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 294.533 RON, in crestere fata de anul precedent (+9.0%). Profitul net inregistrat a fost de 53.656 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
294.533 RON
Venituri totale
297.745 RON
Cheltuieli totale
241.380 RON
Profit brut
56.365 RON
Profit net
53.656 RON
Marja profit net
18,22%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
157.959 RON
Stocuri
117.036 RON
Creanțe
3.375 RON
Casa & conturi bănci
37.548 RON
Capital propriu
69.581 RON

Contact

AdresaRomania, CARAŞ-SEVERIN, Sat Mehadia Com. Mehadia, G MEHADIA, 327270

Adresă sediu social

Romania, CARAŞ-SEVERIN, Sat Mehadia Com. Mehadia, G MEHADIA, 327270
Cod poștal: 327270
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CARAŞ-SEVERIN, Sat Mehadia Com. Mehadia, G MEHADIA, 327270
Cod postal
327270
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 12.08.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Băile Herculane
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
294.533 RON
Rezultat net
53.656 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 294.533 RON 270.242 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 297.745 RON 307.931 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 241.380 RON 303.784 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 56.365 RON 4.147 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 53.656 RON 1.608 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 1.425 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 157.959 RON 233.779 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 157.959 RON 235.204 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 117.036 RON 221.388 RON
CreanțeSume de încasat 3.375 RON 147 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 37.548 RON 12.244 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 88.378 RON 219.278 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 69.581 RON 15.926 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active157.959RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

55,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale157.959 RON
Datorii totale88.378 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
34,0 %Profit net / active totale
ROE
77,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,79 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
44,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 294.533 +9,0% față de anul precedent 297.745 241.380 56.365 +1.259,2% față de anul precedent 53.656 +3.236,8% față de anul precedent 0 0
2023 270.242 -9,2% față de anul precedent 307.931 303.784 4.147 -42,3% față de anul precedent 1.608 +89,2% față de anul precedent 0 0
2022 297.635 +1,5% față de anul precedent 317.760 310.577 7.183 -67,5% față de anul precedent 850 -93,6% față de anul precedent 0 0
2021 293.311 293.311 271.221 22.090 13.240 0 0
2020 0 0 697 0 0 697 697

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 157.959 157.959 117.036 3.375 37.548
2023 1.425 233.779 235.204 221.388 147 12.244
2022 5.698 180.215 185.913 179.281 160 774
2021 167 118.575 118.742 104.354 0 14.221
2020 267 4.768 5.035 0 0 4.768

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 88.378 -59,7% față de anul precedent 69.581 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2023 219.278 +27,8% față de anul precedent 15.926 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 171.595 +61,9% față de anul precedent 14.318 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 105.999 +1.816,1% față de anul precedent 12.743 Neraportat 1
2020 5.532 -497 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

21din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 294.533 RON. Profit: 53.656 RON

Cifra de afaceri: 294.533 RON. Profit: 53.656 RON

Cifra de afaceri
294.533 RON +8.99% față de anul precedent
Profit net
53.656 RON +3236.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
88.378 RON -59.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 270.242 RON. Profit: 1.608 RON

Cifra de afaceri: 270.242 RON. Profit: 1.608 RON

Cifra de afaceri
270.242 RON -9.2% față de anul precedent
Profit net
1.608 RON +89.18% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
219.278 RON +27.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 297.635 RON. Profit: 850 RON

Cifra de afaceri: 297.635 RON. Profit: 850 RON

Cifra de afaceri
297.635 RON +1.47% față de anul precedent
Profit net
850 RON -93.58% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
171.595 RON +61.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 293.311 RON. Profit: 13.240 RON

Cifra de afaceri: 293.311 RON. Profit: 13.240 RON

Cifra de afaceri
293.311 RON
Profit net
13.240 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
105.999 RON +1816.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
697 RON
Angajati
0
Datorii
5.532 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMARCOFABI BROTHERS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Mehadia Com. Mehadia (CARAŞ-SEVERIN)

MARCOFABI BROTHERS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Mehadia Com. Mehadia (CARAŞ-SEVERIN)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Caraş-Severin

VALENCOR TURISM SRL
CUI: 22196383CAEN: 4711
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Sasca Montană Com. Sasca Montană2007-08-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.193 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ROXI & GENŢI S.R.L.
CUI: 49298008CAEN: 4711
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Vărădia Com. Vărădia2023-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.354 RON
Profit
26.171 RON
Angajati
1
IUCU NCB SRL
CUI: 33675519CAEN: 4711
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Greoni Com. Grădinari2014-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.403 RON
Profit
16.425 RON
Angajati
2
JEORDAN COM SRL
CUI: 8434145CAEN: 4711
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Orş. Moldova Nouă1996-05-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
293.893 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CONSTANTIN & MARIODAR S.R.L.
CUI: 40158094CAEN: 4711
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Prilipeţ Com. Bozovici2018-11-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
324.827 RON
Profit
5.718 RON
Angajati
2
LA ILIE NOVAC SRL
CUI: 37984606CAEN: 4711
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2017-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
279.840 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Caraş-Severin

LA TREI PAŞI ÎN CENTRU S.R.L.
CUI: 42900202CAEN: 4711
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Rusca Com. Teregova2020-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
222.134 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PROSPER CLIP CONSUM S.R.L.
CUI: 43168076CAEN: 4711
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Domaşnea Com. Domaşnea2020-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.937 RON
Profit
4.011 RON
Angajati
0
H.P.C. MIX BETTING S.R.L.
CUI: 42811172CAEN: 4711
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Eftimie Murgu Com. Eftimie Murgu2020-07-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
885.539 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Alte firme din Caraş-Severin

MARIAN-IVAN VULC S.R.L.
CUI: 42900210CAEN: 4520
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Cornuţel Com. Păltiniş2020-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.230 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ARG MARKETING & DESIGN S.R.L.
CUI: 42912940CAEN: 6210
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2020-08-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
43.741 RON
Profit
6.165 RON
Angajati
1
CARMANGERIA LA ROBERT S.R.L.
CUI: 42962590CAEN: 1013
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Topleţ Com. Topleţ2020-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
386.087 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DST OBSEBATIN ADMINST S.R.L.
CUI: 43317062CAEN: 6832
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2020-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
256.007 RON
Profit
85.122 RON
Angajati
1
ROBERT & RAUL RUSTIC S.R.L.
CUI: 39248703CAEN: 5610
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Văliug Com. Văliug2018-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
209.946 RON
Profit
2.072 RON
Angajati
2
BEAUTY GEORGIIB STUDIO S.R.L.
CUI: 46707795CAEN: 9622
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Valea Bolvaşniţa Com. Mehadia2022-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
70.700 RON
Profit
1.826 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MARCOFABI BROTHERS S.R.L.?

CUI-ul MARCOFABI BROTHERS S.R.L. este 42906167.

Unde este sediul MARCOFABI BROTHERS S.R.L.?

MARCOFABI BROTHERS S.R.L. are sediul in Romania, CARAŞ-SEVERIN, Sat Mehadia Com. Mehadia, G MEHADIA, 327270, Sat Mehadia Com. Mehadia, judetul CARAŞ-SEVERIN.

Cand a fost infiintata MARCOFABI BROTHERS S.R.L.?

MARCOFABI BROTHERS S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MARCOFABI BROTHERS S.R.L. in 2024?

In 2024, MARCOFABI BROTHERS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 294.533 RON.

Cati angajati are MARCOFABI BROTHERS S.R.L.?

MARCOFABI BROTHERS S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are MARCOFABI BROTHERS S.R.L.?

MARCOFABI BROTHERS S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat MARCOFABI BROTHERS S.R.L. in 2024?

MARCOFABI BROTHERS S.R.L. a inregistrat un profit net de 53.656 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.