Activ Plătitor TVA

LA CHICI INVEST S.R.L.

CUI: 42909384
CIF: RO42909384
Reg. Com.: J13/2024/2020
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 13 august 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:12

Despre LA CHICI INVEST S.R.L.

LA CHICI INVEST S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Hârşova, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LA CHICI INVEST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 341.669 RON, in crestere fata de anul precedent (+30.7%). Profitul net inregistrat a fost de 4.665 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 32.972 RON in 2020 la 341.669 RON in 2024. Datoriile raportate (405.813 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
341.669 RON
Venituri totale
341.669 RON
Cheltuieli totale
331.857 RON
Profit brut
9.812 RON
Profit net
4.665 RON
Marja profit net
1,37%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
350.946 RON
Stocuri
219.081 RON
Creanțe
82.126 RON
Casa & conturi bănci
49.739 RON
Capital propriu
-54.867 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Orş. Hârşova, Str. Plantelor nr. 70, 905400
Detalii adresaSPATIU COMERCIAL

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Orş. Hârşova, Str. Plantelor nr. 70, 905400
Cod poștal: 905400
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Orş. Hârşova, Str. Plantelor nr. 70, 905400
Detalii
SPATIU COMERCIAL
Cod postal
905400
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 13.08.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Hârşova
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
341.669 RON
Rezultat net
4.665 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 341.669 RON 261.331 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 341.669 RON 261.461 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 331.857 RON 302.608 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 9.812 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 4.665 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 41.147 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 43.779 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 350.946 RON 311.669 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 350.946 RON 311.669 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 219.081 RON 247.085 RON
CreanțeSume de încasat 82.126 RON 45.662 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 49.739 RON 18.922 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 405.813 RON 371.201 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -54.867 RON -59.532 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active350.946RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

115,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale350.946 RON
Datorii totale405.813 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
1,3 %Profit net / active totale
ROE
-8,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,86 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-15,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 341.669 +30,7% față de anul precedent 341.669 331.857 9.812 4.665 0 0
2023 261.331 -24,5% față de anul precedent 261.461 302.608 0 0 41.147 43.779
2022 346.291 +66,4% față de anul precedent 346.291 370.909 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 24.618 28.124
2021 208.070 +531,1% față de anul precedent 248.070 235.480 12.590 +467,9% față de anul precedent 10.393 +450,8% față de anul precedent 0 0
2020 32.972 32.972 30.755 2.217 1.887 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 350.946 350.946 219.081 82.126 49.739
2023 0 311.669 311.669 247.085 45.662 18.922
2022 0 366.511 366.511 365.873 105 533
2021 0 374.168 374.168 369.126 0 5.042
2020 0 132.892 132.892 128.857 0 4.035

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 405.813 +9,3% față de anul precedent -54.867 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 371.201 -2,9% față de anul precedent -59.532 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2022 382.155 +5,7% față de anul precedent -15.644 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2021 361.688 +176,5% față de anul precedent 12.480 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2020 130.805 2.087 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

40din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 341.669 RON. Profit: 4.665 RON

Cifra de afaceri: 341.669 RON. Profit: 4.665 RON

Cifra de afaceri
341.669 RON +30.74% față de anul precedent
Profit net
4.665 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
405.813 RON +9.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 261.331 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 261.331 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
261.331 RON -24.53% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
43.779 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
371.201 RON -2.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 346.291 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 346.291 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
346.291 RON +66.43% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
28.124 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
382.155 RON +5.66% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 208.070 RON. Profit: 10.393 RON

Cifra de afaceri: 208.070 RON. Profit: 10.393 RON

Cifra de afaceri
208.070 RON +531.05% față de anul precedent
Profit net
10.393 RON +450.77% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
361.688 RON +176.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 32.972 RON. Profit: 1.887 RON

Cifra de afaceri: 32.972 RON. Profit: 1.887 RON

Cifra de afaceri
32.972 RON
Profit net
1.887 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
130.805 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLA CHICI INVEST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Orş. Hârşova (CONSTANŢA)

LA CHICI INVEST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Orş. Hârşova (CONSTANŢA)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Constanţa

OZAN SERVICE SRL
CUI: 2430462CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Sat Lumina Com. Lumina1992-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
343.097 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
STELUTA SRL
CUI: 9206854CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa1997-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
340.381 RON
Profit
10.964 RON
Angajati
1
EXIGENT ALIMENT S.R.L.
CUI: 48824368CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
344.542 RON
Profit
71 RON
Angajati
1
CASY PROD SRL
CUI: 13155040CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2000-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
338.944 RON
Profit
168.185 RON
Angajati
1
OTTOMAN BAZAAR S.R.L.
CUI: 49701118CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Sat 23 August Com. 23 August2024-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
349.892 RON
Profit
93.322 RON
Angajati
1
GABRIEL MAGALIM S.R.L.
CUI: 44402310CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Sat Stupina Com. Crucea2021-06-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
333.498 RON
Profit
34.707 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Constanţa

EMIȘTEF GEOLOR S.R.L.
CUI: 42861332CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Sat Cuza Vodă Com. Cuza Vodă2020-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
25.085 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
GLOBAL MARKET ALEX S.R.L.
CUI: 42965180CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Orş. Ovidiu2020-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
81.968 RON
Profit
13.857 RON
Angajati
0
LA VECINA MIDI S.R.L.
CUI: 42861294CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Sat Cuza Vodă Com. Cuza Vodă2020-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
99.402 RON
Profit
12.357 RON
Angajati
0
RAL ATRACTIV GURI MARKET S.R.L.
CUI: 42969629CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Sat Cuza Vodă Com. Cuza Vodă2020-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.381 RON
Profit
401 RON
Angajati
0

Alte firme din Constanţa

IRENE ADVERTISING S.R.L.
CUI: 42909406CAEN: 7311
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-08-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
257.554 RON
Profit
209.975 RON
Angajati
0
M.P. VIEW AP S.R.L.
CUI: 42901232CAEN: 4110
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
272.033 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
LIFE FAMILY S.R.L.
CUI: 42912304CAEN: 9699
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2020-08-13
fara e-Factura
CCD HOUSE COMPLEX S.R.L.
CUI: 42993015CAEN: 6812
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2020-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.322.931 RON
Profit
1.321.929 RON
Angajati
1
CORRETTO ROASTERY S.R.L.
CUI: 42139463CAEN: 4637
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.888 RON
Profit
10.409 RON
Angajati
0
MIRARY CHRIS ANN S.R.L.
CUI: 43738410CAEN: 5320
Activ
CONSTANŢA, Mun. Mangalia2021-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
40.655 RON
Profit
26.668 RON
Angajati
0
THE RING PLACE S.R.L.
CUI: 33030636CAEN: 6820
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2014-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.028.980 RON
Profit
233.926 RON
Angajati
1
MAGVISION EMPORIUM S.R.L.
CUI: 50301727CAEN: 4681
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2024-07-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.277 RON
Profit
270.657 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LA CHICI INVEST S.R.L.?

CUI-ul LA CHICI INVEST S.R.L. este 42909384.

Unde este sediul LA CHICI INVEST S.R.L.?

LA CHICI INVEST S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Orş. Hârşova, Str. Plantelor nr. 70, 905400, Orş. Hârşova, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata LA CHICI INVEST S.R.L.?

LA CHICI INVEST S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LA CHICI INVEST S.R.L. in 2024?

In 2024, LA CHICI INVEST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 341.669 RON.

Cati angajati are LA CHICI INVEST S.R.L.?

LA CHICI INVEST S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are LA CHICI INVEST S.R.L.?

LA CHICI INVEST S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat LA CHICI INVEST S.R.L. in 2024?

LA CHICI INVEST S.R.L. a inregistrat un profit net de 4.665 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.