Activ e‑Factură

ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 42911449
CIF: 42911449
Reg. Com.: J29/1411/2020
CAEN: 4120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 13 august 2020 · 6 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:08

Despre ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L.

ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Măneciu-Pământeni Com. Măneciu, judetul PRAHOVA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 928.438 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-70.3%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 29.500 RON in 2020 la 928.438 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
928.438 RON
Venituri totale
928.898 RON
Cheltuieli totale
1.079.322 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
155.175 RON
Active circulante
1.353.009 RON
Stocuri
68.547 RON
Creanțe
251.425 RON
Casa & conturi bănci
1.033.037 RON
Capital propriu
767.421 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Sat Măneciu-Pământeni Com. Măneciu, MĂNECIU-PĂMÎNTENI nr. 1132, 107362

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Sat Măneciu-Pământeni Com. Măneciu, MĂNECIU-PĂMÎNTENI nr. 1132, 107362
Cod poștal: 107362
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Sat Măneciu-Pământeni Com. Măneciu, MĂNECIU-PĂMÎNTENI nr. 1132, 107362
Cod postal
107362
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 13.08.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
928.438 RON
Rezultat net
-150.424 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 928.438 RON 3.130.684 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 928.898 RON 3.148.825 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.079.322 RON 2.858.612 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 290.213 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 259.409 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 150.424 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 150.424 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 155.175 RON 21.798 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.353.009 RON 1.172.840 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.508.184 RON 1.194.638 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 68.547 RON 61.320 RON
CreanțeSume de încasat 251.425 RON 68.122 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.033.037 RON 1.043.398 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 740.763 RON 276.793 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 767.421 RON 917.845 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 15 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.508.184RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

49,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.508.184 RON
Datorii totale740.763 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,83 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
50,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 928.438 -70,3% față de anul precedent 928.898 1.079.322 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 150.424 150.424
2023 3.130.684 +72,1% față de anul precedent 3.148.825 2.858.612 290.213 -43,2% față de anul precedent 259.409 -47,7% față de anul precedent 0 0
2022 1.819.292 +118,1% față de anul precedent 1.822.939 1.311.926 511.013 +264,6% față de anul precedent 495.541 +276,0% față de anul precedent 0 0
2021 834.159 +2.727,7% față de anul precedent 834.267 694.124 140.143 +379,8% față de anul precedent 131.803 +355,9% față de anul precedent 0 0
2020 29.500 29.500 293 29.207 28.912 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 155.175 1.353.009 1.508.184 68.547 251.425 1.033.037
2023 21.798 1.172.840 1.194.638 61.320 68.122 1.043.398
2022 0 692.147 692.147 114 135.909 556.124
2021 0 184.862 184.862 0 5.957 178.905
2020 0 29.489 29.489 0 0 29.489

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 740.763 +167,6% față de anul precedent 767.421 Neraportat 5 -66,7% față de anul precedent
2023 276.793 +721,1% față de anul precedent 917.845 Neraportat 15 +66,7% față de anul precedent
2022 33.711 +40,8% față de anul precedent 658.436 Neraportat 9 +50,0% față de anul precedent
2021 23.947 +6.252,0% față de anul precedent 160.915 Neraportat 6 +500,0% față de anul precedent
2020 377 29.112 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

60din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare10 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 928.438 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 928.438 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
928.438 RON -70.34% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
150.424 RON
Angajati
5 -66.67% față de anul precedent
Datorii
740.763 RON +167.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 3.130.684 RON. Profit: 259.409 RON

Cifra de afaceri: 3.130.684 RON. Profit: 259.409 RON

Cifra de afaceri
3.130.684 RON +72.08% față de anul precedent
Profit net
259.409 RON -47.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
15 +66.67% față de anul precedent
Datorii
276.793 RON +721.08% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.819.292 RON. Profit: 495.541 RON

Cifra de afaceri: 1.819.292 RON. Profit: 495.541 RON

Cifra de afaceri
1.819.292 RON +118.1% față de anul precedent
Profit net
495.541 RON +275.97% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 +50% față de anul precedent
Datorii
33.711 RON +40.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 834.159 RON. Profit: 131.803 RON

Cifra de afaceri: 834.159 RON. Profit: 131.803 RON

Cifra de afaceri
834.159 RON +2727.66% față de anul precedent
Profit net
131.803 RON +355.88% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +500% față de anul precedent
Datorii
23.947 RON +6251.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 29.500 RON. Profit: 28.912 RON

Cifra de afaceri: 29.500 RON. Profit: 28.912 RON

Cifra de afaceri
29.500 RON
Profit net
28.912 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
377 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sat Măneciu-Pământeni Com. Măneciu (PRAHOVA)

ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sat Măneciu-Pământeni Com. Măneciu (PRAHOVA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4120, Prahova

CCD DANCONST 2013 S.R.L.
CUI: 41215538CAEN: 4120
Activ
PRAHOVA, Orş. Breaza2019-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
941.044 RON
Profit
568.320 RON
Angajati
2
MADA PARCHET INT S.R.L.
CUI: 44729819CAEN: 4120
Activ
PRAHOVA, Sat Gorgota Com. Gorgota2021-08-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
922.493 RON
Profit
197.916 RON
Angajati
8
RAVEDIA CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 26930040CAEN: 4120
Activ
PRAHOVA, Orş. Breaza2010-05-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
950.167 RON
Profit
0 RON
Angajati
17
KALIM IMOB CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 49381757CAEN: 4120
Activ
PRAHOVA, Sat Mărginenii de Jos Com. Filipeştii de Târg2024-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
912.477 RON
Profit
442.202 RON
Angajati
4
MARIO & MIMI PREST CONSTRUCT SRL
CUI: 35080053CAEN: 4120
Activ
PRAHOVA, Sat Mărginenii de Jos Com. Filipeştii de Târg2015-10-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.002.512 RON
Profit
416.168 RON
Angajati
7
ANADOB DISTRIBUTION S.R.L.
CUI: 45421972CAEN: 4120
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2022-01-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
883.778 RON
Profit
168.990 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Prahova

MYCALY DESIGN CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 42889155CAEN: 4120
Activ
PRAHOVA, Sat Păuleşti Com. Păuleşti2020-08-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.894.460 RON
Profit
241.347 RON
Angajati
22
SAMTECH TRADING S.R.L.
CUI: 42937147CAEN: 4120
Activ
PRAHOVA, Sat Filipeştii de Târg Com. Filipeştii de Târg2020-08-19
fara e-Factura

Alte firme din Prahova

NITIVAL HH TRANSTRACK S.R.L.
CUI: 42911406CAEN: 4941
Activ
PRAHOVA, Sat Târgşoru Nou Com. Ariceştii Rahtivani2020-08-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
694.865 RON
Profit
237.726 RON
Angajati
2
EDYALV REFORMAS S.R.L.
CUI: 42911457CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Sat Teşila Com. Valea Doftanei2020-08-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
315.632 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
MUNGABI DESIGN CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 42905153CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Sat Cheia Com. Măneciu2020-08-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
483.011 RON
Profit
51.500 RON
Angajati
2
KIKIS FRITKOT S.R.L.
CUI: 42920315CAEN: 6220
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2020-08-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
661.730 RON
Profit
176.349 RON
Angajati
2
HORIANIS ALEX S.R.L.
CUI: 42822368CAEN: 5630
Activ
PRAHOVA, Sat Coada Izvorului Com. Măneşti2020-07-24
fara e-Factura
FLOR INSTAL ACTIV S.R.L.
CUI: 43019856CAEN: 9622
Activ
PRAHOVA, Orş. Breaza2020-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.713 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
Activ
PRAHOVA, Sat Strejnicu Com. Târgşoru Vechi2019-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
162.065 RON
Profit
16.792 RON
Angajati
3
FANION PREST CONSTRUCT SRL
CUI: 29894960CAEN: 4120
Activ
PRAHOVA, Sat Trenu Com. Chiojdeanca2012-03-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
604.233 RON
Profit
383.659 RON
Angajati
4
THEOLA IAT S.R.L.
CUI: 51930520CAEN: 5611
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2025-06-06
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. este 42911449.

Unde este sediul ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L.?

ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Sat Măneciu-Pământeni Com. Măneciu, MĂNECIU-PĂMÎNTENI nr. 1132, 107362, Sat Măneciu-Pământeni Com. Măneciu, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L.?

ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 928.438 RON.

Cati angajati are ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L.?

ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L.?

ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4120.

Ce profit a inregistrat ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

ADEVLAD DESIGN CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 150.424 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.