Activ Plătitor TVA

LOGSHIELD S.R.L.

CUI: 42935693
CIF: RO42935693
Reg. Com.: J01/815/2020
CAEN: 4690
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 august 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata nespecializat

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 01:58

Despre LOGSHIELD S.R.L.

LOGSHIELD S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sebeş, judetul ALBA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata nespecializat" (cod CAEN 4690), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LOGSHIELD S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.891.192 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-53.5%). Profitul net inregistrat a fost de 577.398 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 680.382 RON in 2021 la 2.891.192 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.891.192 RON
Venituri totale
2.904.100 RON
Cheltuieli totale
2.281.818 RON
Profit brut
622.282 RON
Profit net
577.398 RON
Marja profit net
19,97%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
2.700.629 RON
Stocuri
72.638 RON
Creanțe
2.536.715 RON
Casa & conturi bănci
91.276 RON
Capital propriu
1.416.025 RON

Contact

AdresaRomania, ALBA, Mun. Sebeş, Str. Toporaşilor nr. 18, 515800

Adresă sediu social

Romania, ALBA, Mun. Sebeş, Str. Toporaşilor nr. 18, 515800
Cod poștal: 515800
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ALBA, Mun. Sebeş, Str. Toporaşilor nr. 18, 515800
Cod postal
515800
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.08.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sebeş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.891.192 RON
Rezultat net
577.398 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.891.192 RON 6.212.479 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.904.100 RON 6.279.270 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.281.818 RON 6.606.982 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 622.282 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 577.398 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 327.712 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 327.712 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 2.700.629 RON 2.974.814 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 2.700.629 RON 2.974.814 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 72.638 RON 53.582 RON
CreanțeSume de încasat 2.536.715 RON 2.813.953 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 91.276 RON 107.279 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.284.604 RON 2.136.187 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.416.025 RON 838.627 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active2.700.629RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

47,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale2.700.629 RON
Datorii totale1.284.604 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
21,4 %Profit net / active totale
ROE
40,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,10 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
52,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.891.192 -53,5% față de anul precedent 2.904.100 2.281.818 622.282 577.398 0 0
2023 6.212.479 -1,8% față de anul precedent 6.279.270 6.606.982 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 327.712 327.712
2022 6.326.873 +829,9% față de anul precedent 6.359.283 5.381.377 977.906 +250,2% față de anul precedent 906.084 +249,5% față de anul precedent 0 0
2021 680.382 681.124 401.858 279.266 259.255 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 2.700.629 2.700.629 72.638 2.536.715 91.276
2023 0 2.974.814 2.974.814 53.582 2.813.953 107.279
2022 0 1.649.003 1.649.003 35.233 1.516.555 97.215
2021 0 412.848 412.848 0 362.193 50.655

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.284.604 -39,9% față de anul precedent 1.416.025 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 2.136.187 +342,6% față de anul precedent 838.627 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2022 482.664 +216,3% față de anul precedent 1.166.339 Neraportat 2
2021 152.593 260.255 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

29din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare9 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.891.192 RON. Profit: 577.398 RON

Cifra de afaceri: 2.891.192 RON. Profit: 577.398 RON

Cifra de afaceri
2.891.192 RON -53.46% față de anul precedent
Profit net
577.398 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
1.284.604 RON -39.86% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 6.212.479 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 6.212.479 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
6.212.479 RON -1.81% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
327.712 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
2.136.187 RON +342.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 6.326.873 RON. Profit: 906.084 RON

Cifra de afaceri: 6.326.873 RON. Profit: 906.084 RON

Cifra de afaceri
6.326.873 RON +829.9% față de anul precedent
Profit net
906.084 RON +249.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
482.664 RON +216.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 680.382 RON. Profit: 259.255 RON

Cifra de afaceri: 680.382 RON. Profit: 259.255 RON

Cifra de afaceri
680.382 RON
Profit net
259.255 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
152.593 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLOGSHIELD S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4690 in Mun. Sebeş (ALBA)

LOGSHIELD S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4690 in Mun. Sebeş (ALBA)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4690, Alba

ALDARO TOTAL PACK S.R.L.
CUI: 30130487CAEN: 4690
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2012-04-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.545.218 RON
Profit
6.256 RON
Angajati
11
DIAMAR DISTRIBUTION SRL
CUI: 25249857CAEN: 4690
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2009-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.268.935 RON
Profit
28.741 RON
Angajati
5
MIROPA ARM SRL
CUI: 14657400CAEN: 4690
Activ
ALBA, Loc. Lancrăm Mun. Sebeş2002-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.666.904 RON
Profit
286.994 RON
Angajati
10
ALBA TECHNIK S.R.L.
CUI: 40464085CAEN: 4690
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2019-01-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.133.048 RON
Profit
998.960 RON
Angajati
4
GRUP TICO ROMANIA IMPEX SRL
CUI: 10116453CAEN: 4690
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia1998-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.706.021 RON
Profit
651.697 RON
Angajati
21
TERAL ALBA SRL
CUI: 32334602CAEN: 4690
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2013-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.321.031 RON
Profit
7.452 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4690, Alba

FENSTER PLAST DESIGNER S.R.L.
CUI: 44527798CAEN: 4690
Activ
ALBA, Sat Unirea Com. Unirea2021-07-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.405 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
AMBRA SAR S.R.L.
CUI: 44628199CAEN: 4690
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2021-07-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
317.694 RON
Profit
99.453 RON
Angajati
5

Alte firme din Alba

FRANCISCA FOREST S.R.L.
CUI: 42935677CAEN: 5590
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2020-08-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
56.043 RON
Profit
4.094 RON
Angajati
1
MARTA GLOBAL CONSULTING S.R.L.
CUI: 42942321CAEN: 4619
Activ
ALBA, Sat Galda de Sus Com. Galda de Jos2020-08-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.300 RON
Profit
1.964 RON
Angajati
0
MARY CRISS STYLE S.R.L.
CUI: 42918641CAEN: 9622
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2020-08-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.667 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NIKOMAR & ELY S.R.L.
CUI: 42959650CAEN: 4683
Activ
ALBA, Sat Cărpiniş Com. Roşia Montană2020-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.545.053 RON
Profit
709.191 RON
Angajati
6
EL PISCINERO S.R.L.
CUI: 42736852CAEN: 4399
Activ
ALBA, Sat Teleac Com. Ciugud2020-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
760.376 RON
Profit
132.908 RON
Angajati
2
BEST CREATIVE UNICORN S.R.L.
CUI: 43181555CAEN: 8559
Activ
ALBA, Sat Rimetea Com. Rimetea2020-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
131.965 RON
Profit
6.197 RON
Angajati
0
CLEVER ARCHITECTURE S.R.L.
CUI: 41140850CAEN: 6202
Activ
ALBA, Mun. Alba Iulia2019-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.012.720 RON
Profit
32.133 RON
Angajati
0
CONTA IULI S.R.L.
CUI: 44746909CAEN: 6310
Activ
ALBA, Sat Loman Com. Săsciori2021-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
135.400 RON
Profit
40.358 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LOGSHIELD S.R.L.?

CUI-ul LOGSHIELD S.R.L. este 42935693.

Unde este sediul LOGSHIELD S.R.L.?

LOGSHIELD S.R.L. are sediul in Romania, ALBA, Mun. Sebeş, Str. Toporaşilor nr. 18, 515800, Mun. Sebeş, judetul ALBA.

Cand a fost infiintata LOGSHIELD S.R.L.?

LOGSHIELD S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LOGSHIELD S.R.L. in 2024?

In 2024, LOGSHIELD S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.891.192 RON.

Cati angajati are LOGSHIELD S.R.L.?

LOGSHIELD S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are LOGSHIELD S.R.L.?

LOGSHIELD S.R.L. are codul CAEN principal 4690 (Comerţ cu ridicata nespecializat).

Ce profit a inregistrat LOGSHIELD S.R.L. in 2024?

LOGSHIELD S.R.L. a inregistrat un profit net de 577.398 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.