Activ Plătitor TVA

ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L.

CUI: 42939776
CIF: RO42939776
Reg. Com.: J23/3645/2020
CAEN: 6202
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 august 2020 · 6 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 17:46

Despre ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L.

ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Tunari Com. Tunari, judetul ILFOV, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6202). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 420.873 RON, in scadere fata de anul precedent (-32.1%). Profitul net inregistrat a fost de 286.908 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 25.741 RON in 2020 la 420.873 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
420.873 RON
Venituri totale
420.988 RON
Cheltuieli totale
121.681 RON
Profit brut
299.307 RON
Profit net
286.908 RON
Marja profit net
68,17%
Active imobilizate
324.070 RON
Active circulante
288.631 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
275.418 RON
Casa & conturi bănci
13.213 RON
Capital propriu
287.108 RON

Contact

AdresaRomania, ILFOV, Sat Tunari Com. Tunari, Str. 1 Decembrie nr. 144-148, 77180
Detalii adresavila 52 A

Adresă sediu social

Romania, ILFOV, Sat Tunari Com. Tunari, Str. 1 Decembrie nr. 144-148, 77180
Cod poștal: 77180
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ILFOV, Sat Tunari Com. Tunari, Str. 1 Decembrie nr. 144-148, 77180
Detalii
vila 52 A
Cod postal
77180
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.08.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
420.873 RON
Rezultat net
286.908 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 420.873 RON 620.156 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 420.988 RON 622.896 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 121.681 RON 200.331 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 299.307 RON 422.565 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 286.908 RON 416.526 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 324.070 RON 76.853 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 288.631 RON 356.426 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 612.701 RON 433.279 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 275.418 RON 348.599 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 13.213 RON 7.827 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 328.718 RON 16.553 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 287.108 RON 416.726 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active612.701RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

53,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale612.701 RON
Datorii totale328.718 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
46,8 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,88 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
46,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 420.873 -32,1% față de anul precedent 420.988 121.681 299.307 -29,2% față de anul precedent 286.908 -31,1% față de anul precedent 0 0
2023 620.156 +144,0% față de anul precedent 622.896 200.331 422.565 +222,9% față de anul precedent 416.526 +238,0% față de anul precedent 0 0
2022 254.217 +655,0% față de anul precedent 254.494 123.625 130.869 +1.527,1% față de anul precedent 123.242 +1.652,3% față de anul precedent 0 0
2021 33.670 +30,8% față de anul precedent 33.670 25.627 8.043 -62,3% față de anul precedent 7.033 -65,8% față de anul precedent 0 0
2020 25.741 25.741 4.437 21.304 20.532 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 324.070 288.631 612.701 0 275.418 13.213
2023 76.853 356.426 433.279 0 348.599 7.827
2022 0 146.133 146.133 0 66.182 79.951
2021 0 7.515 7.515 0 5.609 1.906
2020 0 21.858 21.858 0 0 21.858

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 328.718 +1.885,9% față de anul precedent 287.108 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 16.553 -28,5% față de anul precedent 416.726 Neraportat 1
2022 23.151 +8.109,6% față de anul precedent 123.442 Neraportat 0
2021 282 -75,0% față de anul precedent 7.233 Neraportat 0
2020 1.126 20.732 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

41din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 420.873 RON. Profit: 286.908 RON

Cifra de afaceri: 420.873 RON. Profit: 286.908 RON

Cifra de afaceri
420.873 RON -32.13% față de anul precedent
Profit net
286.908 RON -31.12% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
328.718 RON +1885.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 620.156 RON. Profit: 416.526 RON

Cifra de afaceri: 620.156 RON. Profit: 416.526 RON

Cifra de afaceri
620.156 RON +143.95% față de anul precedent
Profit net
416.526 RON +237.97% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
16.553 RON -28.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 254.217 RON. Profit: 123.242 RON

Cifra de afaceri: 254.217 RON. Profit: 123.242 RON

Cifra de afaceri
254.217 RON +655.03% față de anul precedent
Profit net
123.242 RON +1652.34% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
23.151 RON +8109.57% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 33.670 RON. Profit: 7.033 RON

Cifra de afaceri: 33.670 RON. Profit: 7.033 RON

Cifra de afaceri
33.670 RON +30.8% față de anul precedent
Profit net
7.033 RON -65.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
282 RON -74.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 25.741 RON. Profit: 20.532 RON

Cifra de afaceri: 25.741 RON. Profit: 20.532 RON

Cifra de afaceri
25.741 RON
Profit net
20.532 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.126 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6202 in Sat Tunari Com. Tunari (ILFOV)

ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6202 in Sat Tunari Com. Tunari (ILFOV)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6202, Ilfov

GRID FOCUS SOLUTION S.R.L.
CUI: 42437621CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Orş. Pantelimon2020-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
423.636 RON
Profit
289.178 RON
Angajati
0
MINDCOOKIE S.R.L.
CUI: 40015655CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Orş. Otopeni2018-10-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
417.644 RON
Profit
247.668 RON
Angajati
1
ALGORITMA CONSULTING S.R.L.
CUI: 47262776CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Orş. Pantelimon2022-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
449.851 RON
Profit
82.916 RON
Angajati
0
PANDA EUROSAP CONSULT S.R.L.
CUI: 39970780CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2018-10-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
395.957 RON
Profit
324.202 RON
Angajati
0
PUNCH CONSULTING S.R.L.
CUI: 27160453CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Sat Mogoşoaia Com. Mogoşoaia2010-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
568.066 RON
Profit
241.302 RON
Angajati
2
DRUNAB CONSULTING S.R.L.
CUI: 47170664CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Sat Domneşti Com. Domneşti2022-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
323.144 RON
Profit
251.438 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6202, Ilfov

ARI MATRIX S.R.L.
CUI: 42946714CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Sat Corbeanca Com. Corbeanca2020-08-20
fara e-Factura
BIO RIOT S.R.L.
CUI: 42952490CAEN: 6202
Activ
ILFOV, Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos2020-08-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
623.230 RON
Profit
199.731 RON
Angajati
1

Alte firme din Ilfov

YELLOW STORE FACILITY S.R.L.
CUI: 42939768CAEN: 4712
Activ
ILFOV, Orş. Măgurele2020-08-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
968.575 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BONSRO S.R.L.
CUI: 42939784CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Orş. Buftea2020-08-19
fara e-Factura
ACTRO DESIGN S.R.L.
CUI: 42939083CAEN: 7311
Activ
ILFOV, Sat Berceni Com. Berceni2020-08-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.504 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ATLAS IT CONTENT S.R.L.
CUI: 42944187CAEN: 7312
Activ
ILFOV, Sat Roşu Com. Chiajna2020-08-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
80.849 RON
Profit
37.133 RON
Angajati
1
BEES EVENTS S.R.L.
CUI: 42895165CAEN: 9001
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2020-08-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
102.827 RON
Profit
23.845 RON
Angajati
1
RBA PREMIUM TRANS S.R.L.
CUI: 42982091CAEN: 5320
Activ
ILFOV, Orş. Bragadiru2020-08-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.283.281 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
6 COPII ONLINE S.R.L.
CUI: 42466554CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Orş. Pantelimon2020-04-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.215 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
GWS ORGANIC CONCEPT S.R.L.
CUI: 43358445CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2020-11-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
557.052 RON
Profit
100.407 RON
Angajati
3
SABUKI DEVELOPMENTS S.R.L.
CUI: 37416266CAEN: 7020
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2017-04-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
132.555 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L.?

CUI-ul ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. este 42939776.

Unde este sediul ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L.?

ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. are sediul in Romania, ILFOV, Sat Tunari Com. Tunari, Str. 1 Decembrie nr. 144-148, 77180, Sat Tunari Com. Tunari, judetul ILFOV.

Cand a fost infiintata ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L.?

ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. in 2024?

In 2024, ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 420.873 RON.

Cati angajati are ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L.?

ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L.?

ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. are codul CAEN principal 6202.

Ce profit a inregistrat ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. in 2024?

ELOGISS SOLUTIONS & SYSTEMS S.R.L. a inregistrat un profit net de 286.908 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.