Activ Plătitor TVAe‑Factură

MOTANU COMPFOREST S.R.L.

CUI: 42998055
CIF: RO42998055
Reg. Com.: J12/2708/2020
CAEN: 1610
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 2 septembrie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:11

Despre MOTANU COMPFOREST S.R.L.

MOTANU COMPFOREST S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Someşu Rece Com. Gilău, judetul CLUJ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activeaza in sectorul industria prelucratoare (cod CAEN 1610). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MOTANU COMPFOREST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 391.324 RON, in crestere fata de anul precedent (+30.9%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut de la 263.681 RON in 2020 la 391.324 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din martie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
391.324 RON
Venituri totale
418.864 RON
Cheltuieli totale
450.309 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
45.639 RON
Active circulante
157.926 RON
Stocuri
85.311 RON
Creanțe
61.422 RON
Casa & conturi bănci
11.193 RON
Capital propriu
-96.512 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Sat Someşu Rece Com. Gilău, Str. LACULUI nr. 10, 407312

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Sat Someşu Rece Com. Gilău, Str. LACULUI nr. 10, 407312
Cod poștal: 407312
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Sat Someşu Rece Com. Gilău, Str. LACULUI nr. 10, 407312
Cod postal
407312
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 02.09.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 martie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
391.324 RON
Rezultat net
-37.962 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 391.324 RON 298.912 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 418.864 RON 310.869 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 450.309 RON 373.864 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 31.445 RON 62.995 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 37.962 RON 66.179 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 45.639 RON 59.779 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 157.926 RON 74.221 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 203.565 RON 134.000 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 85.311 RON 23.840 RON
CreanțeSume de încasat 61.422 RON 49.519 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 11.193 RON 862 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 300.889 RON 173.028 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -96.512 RON -58.550 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active203.565RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

147,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale203.565 RON
Datorii totale300.889 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,52 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-47,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 391.324 +30,9% față de anul precedent 418.864 450.309 0 0 31.445 37.962
2023 298.912 -28,1% față de anul precedent 310.869 373.864 0 0 62.995 66.179
2022 415.437 -52,0% față de anul precedent 403.674 467.227 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 63.553 67.084
2021 865.794 +228,4% față de anul precedent 870.969 799.022 71.947 -3,4% față de anul precedent 63.637 -11,5% față de anul precedent 0 0
2020 263.681 286.745 212.254 74.491 71.876 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 45.639 157.926 203.565 85.311 61.422 11.193
2023 59.779 74.221 134.000 23.840 49.519 862
2022 33.531 75.880 109.411 22.373 18.510 34.997
2021 8.125 162.256 170.381 73.922 8.252 80.082
2020 0 88.291 88.291 23.064 516 64.711

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 300.889 +73,9% față de anul precedent -96.512 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 173.028 +70,0% față de anul precedent -58.550 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 101.782 +57,7% față de anul precedent 7.629 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 64.546 +298,1% față de anul precedent 106.713 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 16.215 72.076 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

65din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 391.324 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 391.324 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
391.324 RON +30.92% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
37.962 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
300.889 RON +73.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 298.912 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 298.912 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
298.912 RON -28.05% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
66.179 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
173.028 RON +70% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 415.437 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 415.437 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
415.437 RON -52.02% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
67.084 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
101.782 RON +57.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 865.794 RON. Profit: 63.637 RON

Cifra de afaceri: 865.794 RON. Profit: 63.637 RON

Cifra de afaceri
865.794 RON +228.35% față de anul precedent
Profit net
63.637 RON -11.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
64.546 RON +298.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 263.681 RON. Profit: 71.876 RON

Cifra de afaceri: 263.681 RON. Profit: 71.876 RON

Cifra de afaceri
263.681 RON
Profit net
71.876 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
16.215 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMOTANU COMPFOREST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1610 in Sat Someşu Rece Com. Gilău (CLUJ)

MOTANU COMPFOREST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1610 in Sat Someşu Rece Com. Gilău (CLUJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 1610, Cluj

FORCRIS IMPEX S.R.L.
CUI: 14554510CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Sat Săcel Com. Băişoara2002-04-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
397.424 RON
Profit
105.598 RON
Angajati
1
NICU MARTA LEMN S.R.L.
CUI: 40758854CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Sat Someşu Rece Com. Gilău2019-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
372.841 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ABO LEMN DESIGN S.R.L.
CUI: 46638423CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Mun. Dej2022-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
442.134 RON
Profit
131.720 RON
Angajati
2
WOODKNOT TREE SRL
CUI: 37972580CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Orş. Huedin2017-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
350.513 RON
Profit
9.272 RON
Angajati
4
BREXIM SRL
CUI: 13514747CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Sat Sic Com. Sic2000-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.204.082 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
DAC.WOOD S.R.L.
CUI: 46407569CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Sat Mărişel Com. Mărişel2022-07-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.020 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1610, Cluj

PROD CARY & ANIS S.R.L.
CUI: 42938924CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Sat Valea Ierii Com. Valea Ierii2020-08-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.062 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NAY IANYS FOREST S.R.L.
CUI: 43700253CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Sat Poiana Horea Com. Beliş2021-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.024 RON
Profit
11.661 RON
Angajati
0
DODEA FOREST FERSA S.R.L.
CUI: 42938614CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Sat Plopi Com. Valea Ierii2020-08-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.792 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BDA WOOD FOREST S.R.L.
CUI: 43788310CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Sat Someşu Rece Com. Gilău2021-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
51.276 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

PRIMERO VLN TAXI S.R.L.
CUI: 42991197CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Câmpia Turzii2020-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
100.234 RON
Profit
21.505 RON
Angajati
1
COOB FINANCE S.R.L.
CUI: 42946390CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-08-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
123.887 RON
Profit
79.182 RON
Angajati
0
HDV ENTERTAINMENT S.R.L.
CUI: 43049989CAEN: 9329
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-09-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
46.481 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
RESILIO S.R.L.
CUI: 47311887CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
269.131 RON
Profit
178.584 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MOTANU COMPFOREST S.R.L.?

CUI-ul MOTANU COMPFOREST S.R.L. este 42998055.

Unde este sediul MOTANU COMPFOREST S.R.L.?

MOTANU COMPFOREST S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Sat Someşu Rece Com. Gilău, Str. LACULUI nr. 10, 407312, Sat Someşu Rece Com. Gilău, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata MOTANU COMPFOREST S.R.L.?

MOTANU COMPFOREST S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MOTANU COMPFOREST S.R.L. in 2024?

In 2024, MOTANU COMPFOREST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 391.324 RON.

Cati angajati are MOTANU COMPFOREST S.R.L.?

MOTANU COMPFOREST S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are MOTANU COMPFOREST S.R.L.?

MOTANU COMPFOREST S.R.L. are codul CAEN principal 1610.

Ce profit a inregistrat MOTANU COMPFOREST S.R.L. in 2024?

MOTANU COMPFOREST S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 37.962 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.