Activ Plătitor TVA

QENOCONCEPT S.R.L.

CUI: 43063045
CIF: RO43063045
Reg. Com.: J2020004198235
CAEN: 4740
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 17 septembrie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:20

Despre QENOCONCEPT S.R.L.

QENOCONCEPT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Pantelimon, judetul ILFOV, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii" (cod CAEN 4740), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, QENOCONCEPT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.981.676 RON, in crestere fata de anul precedent (+41.1%). Profitul net inregistrat a fost de 460.776 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 210.344 RON in 2020 la 2.981.676 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.981.676 RON
Venituri totale
3.109.491 RON
Cheltuieli totale
2.547.231 RON
Profit brut
562.260 RON
Profit net
460.776 RON
Marja profit net
15,45%
Active imobilizate
54.668 RON
Active circulante
1.489.394 RON
Stocuri
559.955 RON
Creanțe
905.855 RON
Casa & conturi bănci
23.584 RON
Capital propriu
762.156 RON

Contact

AdresaRomania, ILFOV, Orş. Pantelimon, Str. Cireşilor nr. 5, 77145

Adresă sediu social

Romania, ILFOV, Orş. Pantelimon, Str. Cireşilor nr. 5, 77145
Cod poștal: 77145
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ILFOV, Orş. Pantelimon, Str. Cireşilor nr. 5, 77145
Cod postal
77145
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 17.09.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.981.676 RON
Rezultat net
460.776 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.981.676 RON 2.112.947 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 3.109.491 RON 2.134.488 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.547.231 RON 1.459.295 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 562.260 RON 675.193 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 460.776 RON 653.991 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 54.668 RON 152 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.489.394 RON 1.111.746 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.544.062 RON 1.111.898 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 559.955 RON 683.621 RON
CreanțeSume de încasat 905.855 RON 354.612 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 23.584 RON 73.513 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 781.906 RON 318.536 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 762.156 RON 793.362 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.544.062RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

50,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.544.062 RON
Datorii totale781.906 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
29,8 %Profit net / active totale
ROE
60,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,90 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
49,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.981.676 +41,1% față de anul precedent 3.109.491 2.547.231 562.260 -16,7% față de anul precedent 460.776 -29,5% față de anul precedent 0 0
2023 2.112.947 +45,1% față de anul precedent 2.134.488 1.459.295 675.193 +62,3% față de anul precedent 653.991 +62,1% față de anul precedent 0 0
2022 1.455.757 +67,4% față de anul precedent 1.490.754 1.074.834 415.920 +54,7% față de anul precedent 403.367 +55,4% față de anul precedent 0 0
2021 869.718 +313,5% față de anul precedent 880.420 611.587 268.833 +139,2% față de anul precedent 259.579 +144,7% față de anul precedent 0 0
2020 210.344 210.477 98.064 112.413 106.099 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 54.668 1.489.394 1.544.062 559.955 905.855 23.584
2023 152 1.111.746 1.111.898 683.621 354.612 73.513
2022 0 819.181 819.181 290.218 492.188 36.775
2021 0 523.469 523.469 99.628 159.872 263.969
2020 0 189.796 189.796 72.055 85.413 32.328

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 781.906 +145,5% față de anul precedent 762.156 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 318.536 -23,2% față de anul precedent 793.362 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 414.942 +57,4% față de anul precedent 404.239 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 263.650 +211,0% față de anul precedent 259.819 Neraportat 1
2020 84.764 106.299 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare10 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.981.676 RON. Profit: 460.776 RON

Cifra de afaceri: 2.981.676 RON. Profit: 460.776 RON

Cifra de afaceri
2.981.676 RON +41.11% față de anul precedent
Profit net
460.776 RON -29.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
781.906 RON +145.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.112.947 RON. Profit: 653.991 RON

Cifra de afaceri: 2.112.947 RON. Profit: 653.991 RON

Cifra de afaceri
2.112.947 RON +45.14% față de anul precedent
Profit net
653.991 RON +62.13% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
318.536 RON -23.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.455.757 RON. Profit: 403.367 RON

Cifra de afaceri: 1.455.757 RON. Profit: 403.367 RON

Cifra de afaceri
1.455.757 RON +67.38% față de anul precedent
Profit net
403.367 RON +55.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
414.942 RON +57.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 869.718 RON. Profit: 259.579 RON

Cifra de afaceri: 869.718 RON. Profit: 259.579 RON

Cifra de afaceri
869.718 RON +313.47% față de anul precedent
Profit net
259.579 RON +144.66% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
263.650 RON +211.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 210.344 RON. Profit: 106.099 RON

Cifra de afaceri: 210.344 RON. Profit: 106.099 RON

Cifra de afaceri
210.344 RON
Profit net
106.099 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
84.764 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataQENOCONCEPT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4740 in Orş. Pantelimon (ILFOV)

QENOCONCEPT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4740 in Orş. Pantelimon (ILFOV)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4740, Ilfov

FIBY SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 42020917CAEN: 4740
Activ
ILFOV, Sat Glina Com. Glina2019-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.048.675 RON
Profit
18.805 RON
Angajati
1
CYBERTEAM SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 42453295CAEN: 4740
Activ
ILFOV, Sat Dudu Com. Chiajna2020-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.474.572 RON
Profit
992.794 RON
Angajati
1
RAPID CONNECTION 2021 S.R.L.
CUI: 44049065CAEN: 4740
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2021-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.180.011 RON
Profit
537.640 RON
Angajati
9
MOBINO ENTERPRISE S.R.L.
CUI: 43619664CAEN: 4740
Activ
ILFOV, Sat Petreşti Com. Corbeanca2021-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.198.838 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
LUKA FISCAL SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 38501025CAEN: 4740
Activ
ILFOV, Orş. Buftea2017-11-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
908.994 RON
Profit
6.771 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4740, Ilfov

ZIXXAR TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI: 43118795CAEN: 4740
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2020-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.905.881 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
MYDIETSPORT S.R.L.
CUI: 43259409CAEN: 4740
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2020-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
389.300 RON
Profit
111.868 RON
Angajati
1

Alte firme din Ilfov

ADELAND MARKET S.R.L.
CUI: 43063096CAEN: 4791
Activ
ILFOV, Sat Roşu Com. Chiajna2020-09-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.138 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
VAR GROUP DESPAGUBIRI S.R.L.
CUI: 43056170CAEN: 7021
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2020-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.980 RON
Profit
22.703 RON
Angajati
0
VISION CONSTRUCT GLOBAL S.R.L.
CUI: 43018583CAEN: 4120
Activ
ILFOV, Sat Creţeşti Com. Vidra2020-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
312.949 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
THINK ACCOUNTING S.R.L.
CUI: 42620571CAEN: 6920
Activ
ILFOV, Sat Mogoşoaia Com. Mogoşoaia2020-06-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
199.164 RON
Profit
143.140 RON
Angajati
1
AIXELA FASHION S.R.L.
CUI: 43461636CAEN: 1421
Activ
ILFOV, Sat Brăneşti Com. Brăneşti2020-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
601.383 RON
Profit
130.513 RON
Angajati
6
DIMENSIUNEA UMANA SRL
CUI: 37580586CAEN: 7490
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2017-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
362.773 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ATTRACTION CONCEPT S.R.L.
CUI: 47396743CAEN: 9621
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2023-01-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.071 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul QENOCONCEPT S.R.L.?

CUI-ul QENOCONCEPT S.R.L. este 43063045.

Unde este sediul QENOCONCEPT S.R.L.?

QENOCONCEPT S.R.L. are sediul in Romania, ILFOV, Orş. Pantelimon, Str. Cireşilor nr. 5, 77145, Orş. Pantelimon, judetul ILFOV.

Cand a fost infiintata QENOCONCEPT S.R.L.?

QENOCONCEPT S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a QENOCONCEPT S.R.L. in 2024?

In 2024, QENOCONCEPT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.981.676 RON.

Cati angajati are QENOCONCEPT S.R.L.?

QENOCONCEPT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are QENOCONCEPT S.R.L.?

QENOCONCEPT S.R.L. are codul CAEN principal 4740 (Comerţ cu amănuntul al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii).

Ce profit a inregistrat QENOCONCEPT S.R.L. in 2024?

QENOCONCEPT S.R.L. a inregistrat un profit net de 460.776 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.