Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 18:06
Despre ARTEMIS OIL S.R.L.
ARTEMIS OIL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Râmnicu Vâlcea, judetul VÂLCEA, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule" (cod CAEN 4730), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ARTEMIS OIL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.418.056 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-0.9%). Profitul net inregistrat a fost de 565.910 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 28, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 249.390 RON in 2020 la 2.418.056 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 2.418.056 RON
- Venituri totale
- 2.418.056 RON
- Cheltuieli totale
- 1.756.985 RON
- Profit brut
- 661.071 RON
- Profit net
- 565.910 RON
- Marja profit net
- 23,40%
- Active imobilizate
- 6.632 RON
- Active circulante
- 756.982 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 446.034 RON
- Casa & conturi bănci
- 310.948 RON
- Capital propriu
- 572.120 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. Lucian Blaga nr. 10
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 23.09.2020
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2020 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 2.418.056 RON
- Rezultat net
- 565.910 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 2.418.056 RON | 2.440.867 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 2.418.056 RON | 2.440.867 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 1.756.985 RON | 1.570.442 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 661.071 RON | 870.425 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 565.910 RON | 850.699 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 6.632 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 756.982 RON | 1.009.983 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 763.614 RON | 1.009.983 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 446.034 RON | 653.560 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 310.948 RON | 356.423 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 191.494 RON | 153.772 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 572.120 RON | 856.211 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 28 persoane | 30 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 74,1 %Profit net / active totale
- ROE
- 98,9 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 3,95 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 74,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.418.056 -0,9% față de anul precedent | 2.418.056 | 1.756.985 | 661.071 -24,1% față de anul precedent | 565.910 -33,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 2.440.867 +23,4% față de anul precedent | 2.440.867 | 1.570.442 | 870.425 +34,6% față de anul precedent | 850.699 +34,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 1.978.753 +15,6% față de anul precedent | 1.980.947 | 1.334.407 | 646.540 +22,7% față de anul precedent | 630.531 +23,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 1.712.151 +586,5% față de anul precedent | 1.713.260 | 1.186.497 | 526.763 +571,3% față de anul precedent | 512.830 +571,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 249.390 | 249.390 | 170.920 | 78.470 | 76.376 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.632 | 756.982 | 763.614 | 0 | 446.034 | 310.948 |
| 2023 | 0 | 1.009.983 | 1.009.983 | 0 | 653.560 | 356.423 |
| 2022 | 0 | 873.920 | 873.920 | 0 | 661.792 | 212.128 |
| 2021 | 0 | 768.023 | 768.023 | 0 | 560.406 | 207.617 |
| 2020 | 0 | 254.347 | 254.347 | 0 | 136.767 | 117.580 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 191.494 +24,5% față de anul precedent | 572.120 | Neraportat | 28 -6,7% față de anul precedent |
| 2023 | 153.772 -35,4% față de anul precedent | 856.211 | Neraportat | 30 -9,1% față de anul precedent |
| 2022 | 237.878 -5,6% față de anul precedent | 636.042 | Neraportat | 33 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 251.986 +41,8% față de anul precedent | 516.037 | Neraportat | 33 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 177.771 | 76.576 | Neraportat | 33 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| EPELENA PÎRVULESCU-LĂCULEANU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
8 repere. O singură cronologie.
Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 5206/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.418.056 RON. Profit: 565.910 RON
Cifra de afaceri: 2.418.056 RON. Profit: 565.910 RON
- Cifra de afaceri
- 2.418.056 RON -0.93% față de anul precedent
- Profit net
- 565.910 RON -33.48% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 28 -6.67% față de anul precedent
- Datorii
- 191.494 RON +24.53% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.440.867 RON. Profit: 850.699 RON
Cifra de afaceri: 2.440.867 RON. Profit: 850.699 RON
- Cifra de afaceri
- 2.440.867 RON +23.35% față de anul precedent
- Profit net
- 850.699 RON +34.92% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 30 -9.09% față de anul precedent
- Datorii
- 153.772 RON -35.36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 37823/2023sedii secundare, solicitant declaraţii, înregistrarea datelor din declarația pe propria rspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfșurarea a activitții
sedii secundare, solicitant declaraţii, înregistrarea datelor din declarația pe propria rspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfșurarea a activitții
Deschide înregistrarea completă2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.978.753 RON. Profit: 630.531 RON
Cifra de afaceri: 1.978.753 RON. Profit: 630.531 RON
- Cifra de afaceri
- 1.978.753 RON +15.57% față de anul precedent
- Profit net
- 630.531 RON +22.95% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 33 0% față de anul precedent
- Datorii
- 237.878 RON -5.6% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.712.151 RON. Profit: 512.830 RON
Cifra de afaceri: 1.712.151 RON. Profit: 512.830 RON
- Cifra de afaceri
- 1.712.151 RON +586.54% față de anul precedent
- Profit net
- 512.830 RON +571.45% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 33 0% față de anul precedent
- Datorii
- 251.986 RON +41.75% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 249.390 RON. Profit: 76.376 RON
Cifra de afaceri: 249.390 RON. Profit: 76.376 RON
- Cifra de afaceri
- 249.390 RON
- Profit net
- 76.376 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 33
- Datorii
- 177.771 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataARTEMIS OIL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4730 in Mun. Râmnicu Vâlcea (VÂLCEA)
ARTEMIS OIL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4730 in Mun. Râmnicu Vâlcea (VÂLCEA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
10.022026Mentiune · Buletin 5206/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- ARTEMIS OIL S.R.L.
- CUI
- 43089843
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 10.02.2026
- Registrul Comerțului
- J38/725/2020
- EUID
- ROONRC.J38/725/2020
- Sediu
- Jud. Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Strada LUCIAN BLAGA, Nr. 10, Bl. A32/2, Scara
- Județ
- Vâlcea
- Număr încheiere
- 104524
- Data încheierii
- 09.02.2026
- Număr dosar
- 562110
- Data dosarului
- 06.02.2026
- Tribunal
- Vâlcea
- Registrator
- Maria Geamanu
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 562110 din 06.02.2026
26.092023Mentiune · Buletin 37823/2023sedii secundare, solicitant declaraţii, înregistrarea datelor din declarația pe propria rspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfșurarea a activitții
sedii secundare; solicitant declaraţii, înregistrarea datelor din declarația pe propria rspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfșurarea a activitții
- Companie
- ARTEMIS OIL S.R.L.
- CUI
- 43089843
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 26.09.2023
- EUID
- ROONRC.J38/725/2020
- Sediu
- Municipiul Râmnicu Vâlcea, Strada LUCIAN BLAGA, Nr. 10, Bloc A32/2, Scara B, Ap. 7, Judet
- Număr încheiere
- 7137
- Număr dosar
- 30079
- Data dosarului
- 22.09.2023
- Tribunal
- Vâlcea
Subiecte
sedii secundare, solicitant declaraţii, înregistrarea datelor din declarația pe propria rspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfșurarea a activitții
Documente menționate
- Declarație pe proprie rspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționare/desfșurare a activitții nr. 30079 din 22.09.2023
- Act adiţional nr. 8/34382 din 08.09.2023, Act adiţional nr. 6/34245 din 08.09.2023, Act adiţional nr. 7/34304 din 08.09.2023, Act adiţional nr. 6/34244 din 08.09.2023
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4730, Vâlcea
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4730, Vâlcea
Alte firme din Vâlcea
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ARTEMIS OIL S.R.L.?
CUI-ul ARTEMIS OIL S.R.L. este 43089843.
Unde este sediul ARTEMIS OIL S.R.L.?
ARTEMIS OIL S.R.L. are sediul in Romania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. Lucian Blaga nr. 10, Mun. Râmnicu Vâlcea, judetul VÂLCEA.
Cand a fost infiintata ARTEMIS OIL S.R.L.?
ARTEMIS OIL S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ARTEMIS OIL S.R.L. in 2024?
In 2024, ARTEMIS OIL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.418.056 RON.
Cati angajati are ARTEMIS OIL S.R.L.?
ARTEMIS OIL S.R.L. a raportat un numar mediu de 28 salariati in 2024.
Ce activitate are ARTEMIS OIL S.R.L.?
ARTEMIS OIL S.R.L. are codul CAEN principal 4730 (Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule).
Ce profit a inregistrat ARTEMIS OIL S.R.L. in 2024?
ARTEMIS OIL S.R.L. a inregistrat un profit net de 565.910 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 2 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.