Activ Plătitor TVAe‑Factură

METHOD TOOLS S.R.L.

CUI: 43100445
CIF: RO43100445
Reg. Com.: J35/2778/2020
CAEN: 4690
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 25 septembrie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata nespecializat

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:35

Despre METHOD TOOLS S.R.L.

METHOD TOOLS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata nespecializat" (cod CAEN 4690), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, METHOD TOOLS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 488.661 RON, in crestere fata de anul precedent (+15.3%). Profitul net inregistrat a fost de 4.063 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 71.158 RON in 2020 la 488.661 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
488.661 RON
Venituri totale
488.661 RON
Cheltuieli totale
478.889 RON
Profit brut
9.772 RON
Profit net
4.063 RON
Marja profit net
0,83%
Active imobilizate
29.438 RON
Active circulante
121.975 RON
Stocuri
28.473 RON
Creanțe
74.235 RON
Casa & conturi bănci
19.267 RON
Capital propriu
93.260 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Martir Herman Sporer, 300446
Telefon0765463030

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Martir Herman Sporer, 300446
Cod poștal: 300446
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Martir Herman Sporer, 300446
Cod postal
300446
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 25.09.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
488.661 RON
Rezultat net
4.063 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 488.661 RON 423.766 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 488.661 RON 423.917 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 478.889 RON 431.797 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 9.772 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 4.063 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 7.880 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 12.119 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 29.438 RON 44.141 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 121.975 RON 75.654 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 151.413 RON 119.795 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 28.473 RON 16.092 RON
CreanțeSume de încasat 74.235 RON 44.195 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 19.267 RON 15.367 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 62.628 RON 30.598 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 93.260 RON 89.197 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active151.413RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

41,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale151.413 RON
Datorii totale62.628 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
2,7 %Profit net / active totale
ROE
4,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,95 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
61,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 488.661 +15,3% față de anul precedent 488.661 478.889 9.772 4.063 0 0
2023 423.766 -55,8% față de anul precedent 423.917 431.797 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 7.880 12.119
2022 957.602 +66,3% față de anul precedent 958.303 737.986 220.317 +477,5% față de anul precedent 210.741 +544,2% față de anul precedent 0 0
2021 575.877 +709,3% față de anul precedent 575.877 537.728 38.149 +53,7% față de anul precedent 32.716 +35,7% față de anul precedent 0 0
2020 71.158 71.158 46.330 24.828 24.116 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 29.438 121.975 151.413 28.473 74.235 19.267
2023 44.141 75.654 119.795 16.092 44.195 15.367
2022 2.698 284.449 287.147 23.947 166.063 94.439
2021 0 146.216 146.216 6.842 105.659 33.715
2020 0 45.612 45.612 437 19.656 25.519

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 62.628 +104,7% față de anul precedent 93.260 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 30.598 -55,9% față de anul precedent 89.197 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2022 69.374 -22,2% față de anul precedent 217.773 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2021 89.184 +318,8% față de anul precedent 57.032 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2020 21.296 24.316 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare5 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 488.661 RON. Profit: 4.063 RON

Cifra de afaceri: 488.661 RON. Profit: 4.063 RON

Cifra de afaceri
488.661 RON +15.31% față de anul precedent
Profit net
4.063 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
62.628 RON +104.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 423.766 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 423.766 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
423.766 RON -55.75% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
12.119 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
30.598 RON -55.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 957.602 RON. Profit: 210.741 RON

Cifra de afaceri: 957.602 RON. Profit: 210.741 RON

Cifra de afaceri
957.602 RON +66.29% față de anul precedent
Profit net
210.741 RON +544.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
69.374 RON -22.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 575.877 RON. Profit: 32.716 RON

Cifra de afaceri: 575.877 RON. Profit: 32.716 RON

Cifra de afaceri
575.877 RON +709.29% față de anul precedent
Profit net
32.716 RON +35.66% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
89.184 RON +318.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 71.158 RON. Profit: 24.116 RON

Cifra de afaceri: 71.158 RON. Profit: 24.116 RON

Cifra de afaceri
71.158 RON
Profit net
24.116 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
21.296 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMETHOD TOOLS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4690 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

METHOD TOOLS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4690 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4690, Timiş

WEST STUDIO S.R.L.
CUI: 15955529CAEN: 4690
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2003-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
486.346 RON
Profit
123.543 RON
Angajati
0
REHM SUDARE SRL
CUI: 8934795CAEN: 4690
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1996-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
536.608 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
LINEAFLEX R PRODIMPEX SRL
CUI: 10556837CAEN: 4690
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1998-05-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
476.119 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
SIMBOL SRL
CUI: 1808234CAEN: 4690
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
661.595 RON
Profit
91.864 RON
Angajati
3
ECO FILTRATION S.R.L.
CUI: 25481686CAEN: 4690
Activ
TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc2009-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
419.892 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4690, Timiş

TCOMMERCE RETAIL S.R.L.
CUI: 43025076CAEN: 4690
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-09-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
841.911 RON
Profit
22.938 RON
Angajati
1
PROFIMOB&PVC S.R.L.
CUI: 43100488CAEN: 4690
Activ
TIMIŞ, Sat Sânandrei Com. Sânandrei2020-09-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
429.474 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
ZEEA BIOCIDES S.R.L.
CUI: 43025017CAEN: 4690
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-09-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
687.050 RON
Profit
21.399 RON
Angajati
1

Alte firme din Timiş

ONDINA CONCEPT S.R.L.
CUI: 43100453CAEN: 4791
Activ
TIMIŞ, Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă2020-09-25
fara e-Factura
NEW MARSIM CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 43105310CAEN: 4120
Activ
TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz2020-09-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PARAGRAPH STUDIO S.R.L.
CUI: 43151252CAEN: 7430
Activ
TIMIŞ, Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă2020-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
178.409 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALLBIOREE TECH S.R.L.
CUI: 42546742CAEN: 6190
Activ
TIMIŞ, Sat Utvin Com. Sânmihaiu Român2020-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.933 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ANGELS OF ADELINA S.R.L.
CUI: 48561385CAEN: 9630
Activ
TIMIŞ, Orş. Sânnicolau Mare2023-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
191.661 RON
Profit
17.505 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul METHOD TOOLS S.R.L.?

CUI-ul METHOD TOOLS S.R.L. este 43100445.

Unde este sediul METHOD TOOLS S.R.L.?

METHOD TOOLS S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Martir Herman Sporer, 300446, Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata METHOD TOOLS S.R.L.?

METHOD TOOLS S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a METHOD TOOLS S.R.L. in 2024?

In 2024, METHOD TOOLS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 488.661 RON.

Cati angajati are METHOD TOOLS S.R.L.?

METHOD TOOLS S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are METHOD TOOLS S.R.L.?

METHOD TOOLS S.R.L. are codul CAEN principal 4690 (Comerţ cu ridicata nespecializat).

Ce profit a inregistrat METHOD TOOLS S.R.L. in 2024?

METHOD TOOLS S.R.L. a inregistrat un profit net de 4.063 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.