Activ

HELPCARE SHOP S.R.L.

CUI: 43142017
CIF: 43142017
Reg. Com.: J2020001310328
CAEN: 4774
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 6 octombrie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 00:36

Despre HELPCARE SHOP S.R.L.

HELPCARE SHOP S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sibiu, judetul SIBIU, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice" (cod CAEN 4774), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, HELPCARE SHOP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 158.192 RON, in scadere fata de anul precedent (-25.4%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 500 RON in 2020 la 158.192 RON in 2024. Datoriile raportate (161.789 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
158.192 RON
Venituri totale
158.192 RON
Cheltuieli totale
165.638 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
3 RON
Active circulante
110.732 RON
Stocuri
25.255 RON
Creanțe
71.221 RON
Casa & conturi bănci
14.256 RON
Capital propriu
-51.054 RON

Contact

AdresaRomania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Plugarilor nr. 4, 550393

Adresă sediu social

Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Plugarilor nr. 4, 550393
Cod poștal: 550393
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Plugarilor nr. 4, 550393
Cod postal
550393
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 05.10.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
158.192 RON
Rezultat net
-9.028 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 158.192 RON 212.146 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 158.192 RON 212.146 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 165.638 RON 226.100 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 7.446 RON 13.954 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 9.028 RON 16.076 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 3 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 110.732 RON 110.593 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 110.735 RON 110.593 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 25.255 RON 37.476 RON
CreanțeSume de încasat 71.221 RON 63.147 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 14.256 RON 9.970 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 161.789 RON 152.618 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -51.054 RON -42.025 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active110.735RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

146,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale110.735 RON
Datorii totale161.789 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,68 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-46,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 158.192 -25,4% față de anul precedent 158.192 165.638 0 0 7.446 9.028
2023 212.146 +37,4% față de anul precedent 212.146 226.100 0 0 13.954 16.076
2022 154.414 +20,1% față de anul precedent 154.414 165.977 0 0 11.563 13.107
2021 128.608 +25.621,6% față de anul precedent 128.608 140.549 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 11.941 13.421
2020 500 500 106 394 379 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 3 110.732 110.735 25.255 71.221 14.256
2023 0 110.593 110.593 37.476 63.147 9.970
2022 0 52.229 52.229 32.250 514 19.465
2021 0 31.574 31.574 17.987 0 13.587
2020 0 794 794 0 200 594

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 161.789 +6,0% față de anul precedent -51.054 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2023 152.618 +95,2% față de anul precedent -42.025 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 78.178 +76,0% față de anul precedent -25.949 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 44.416 +20.558,6% față de anul precedent -12.842 Neraportat 1
2020 215 579 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

85din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
SDSERGIU DANCIUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 33610/2026sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 158.192 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 158.192 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
158.192 RON -25.43% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
9.028 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
161.789 RON +6.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 212.146 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 212.146 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
212.146 RON +37.39% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
16.076 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
152.618 RON +95.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 154.414 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 154.414 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
154.414 RON +20.07% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
13.107 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
78.178 RON +76.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 128.608 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 128.608 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
128.608 RON +25621.6% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
13.421 RON
Angajati
1
Datorii
44.416 RON +20558.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 500 RON. Profit: 379 RON

Cifra de afaceri: 500 RON. Profit: 379 RON

Cifra de afaceri
500 RON
Profit net
379 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
215 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataHELPCARE SHOP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4774 in Mun. Sibiu (SIBIU)

HELPCARE SHOP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4774 in Mun. Sibiu (SIBIU)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

10.092026Mentiune · Buletin 33610/2026sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

sedii secundare; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 14.08.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
HELPCARE SHOP S.R.L.
CUI
43142017
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
10.09.2026
Registrul Comerțului
J2020001310328
EUID
ROONRC.J2020001310328
Sediu
Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, Strada PLUGARILOR, Nr. 4, Scara A, Etaj 3, Ap. 15
Județ
Sibiu
Număr încheiere
710511
Data încheierii
10.09.2026
Număr dosar
3228844
Data dosarului
17.08.2026
Tribunal
Sibiu
Registrator
Mihaela Ileana Radu

Subiecte

sedii secundare, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Decizie asociat unic din 14.08.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 17.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 33610/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4774, Sibiu

FAMILY EYES OPTIK S.R.L.
CUI: 46088982CAEN: 4774
Activ
SIBIU, Orş. Cisnădie2022-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
193.604 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CROMATIC OPTICA S.R.L.
CUI: 46960533CAEN: 4774
Activ
SIBIU, Orş. Cisnădie2022-10-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
47.789 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
EYE-DEAL OPTIC SRL
CUI: 38059714CAEN: 4774
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2017-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
244.654 RON
Profit
25.040 RON
Angajati
1
DENTSIB SRL
CUI: 34994931CAEN: 4774
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2015-09-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
42.155 RON
Profit
7.026 RON
Angajati
0
ANDOMED SRL
CUI: 14307065CAEN: 4774
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2001-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
622.828 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4774, Sibiu

SONOSIB AUDIOLOGIE S.R.L.
CUI: 42139587CAEN: 4774
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2020-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
478.560 RON
Profit
78.660 RON
Angajati
1
ERMIS KINETIC SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 40554471CAEN: 4774
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2019-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
422.642 RON
Profit
100.331 RON
Angajati
1
TVT LUXGROUP S.R.L.
CUI: 45938929CAEN: 4774
Activ
SIBIU, Sat Mârşa Orş. Avrig2022-04-11
fara e-Factura

Alte firme din Sibiu

AIRSTHETIC DESIGN S.R.L.
CUI: 43142009CAEN: 7111
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2020-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
103.723 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ARTHA INVEST S.R.L.
CUI: 43156772CAEN: 4120
Activ
SIBIU, Orş. Avrig2020-10-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.189.967 RON
Profit
49.188 RON
Angajati
3
ARIUS & MIDAS S.R.L.
CUI: 42993660CAEN: 2370
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2020-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
104.300 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
JURCAN YOUR DRIVER S.R.L.
CUI: 43263299CAEN: 4932
Activ
SIBIU, Mun. Mediaş2020-10-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.046 RON
Profit
38.016 RON
Angajati
1
WOLF SERVICE SIB S.R.L.
CUI: 41776816CAEN: 4322
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2019-10-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
387.880 RON
Profit
467 RON
Angajati
3
CHE SOFT CONSULTING S.R.L.
CUI: 44388045CAEN: 6210
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2021-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
333.184 RON
Profit
230.999 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul HELPCARE SHOP S.R.L.?

CUI-ul HELPCARE SHOP S.R.L. este 43142017.

Unde este sediul HELPCARE SHOP S.R.L.?

HELPCARE SHOP S.R.L. are sediul in Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Plugarilor nr. 4, 550393, Mun. Sibiu, judetul SIBIU.

Cand a fost infiintata HELPCARE SHOP S.R.L.?

HELPCARE SHOP S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a HELPCARE SHOP S.R.L. in 2024?

In 2024, HELPCARE SHOP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 158.192 RON.

Cati angajati are HELPCARE SHOP S.R.L.?

HELPCARE SHOP S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are HELPCARE SHOP S.R.L.?

HELPCARE SHOP S.R.L. are codul CAEN principal 4774 (Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice).

Ce profit a inregistrat HELPCARE SHOP S.R.L. in 2024?

HELPCARE SHOP S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 9.028 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.