Activ Plătitor TVA

PROVIDENTA INVESTA S.R.L.

CUI: 43147308
CIF: RO43147308
Reg. Com.: J2020001209246
CAEN: 6831
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 6 octombrie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 00:59

Despre PROVIDENTA INVESTA S.R.L.

PROVIDENTA INVESTA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Loc. Băiţa Orş. Tăuţii-Măgherăuş, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare" (cod CAEN 6831), in sectorul intermedieri financiare si asigurari. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2023, PROVIDENTA INVESTA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 422.794 RON, in crestere fata de anul precedent (+14.4%). Profitul net inregistrat a fost de 195.075 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut de la 314.937 RON in 2021 la 422.794 RON in 2023.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
422.794 RON
Venituri totale
422.794 RON
Cheltuieli totale
223.491 RON
Profit brut
199.303 RON
Profit net
195.075 RON
Marja profit net
46,14%
Active imobilizate
214.462 RON
Active circulante
200.955 RON
Stocuri
45.841 RON
Creanțe
132.602 RON
Casa & conturi bănci
22.512 RON
Capital propriu
405.892 RON

Contact

AdresaRomania, MARAMUREŞ, Loc. Băiţa Orş. Tăuţii-Măgherăuş, Str. 73 nr. 28, 437346

Adresă sediu social

Romania, MARAMUREŞ, Loc. Băiţa Orş. Tăuţii-Măgherăuş, Str. 73 nr. 28, 437346
Cod poștal: 437346
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MARAMUREŞ, Loc. Băiţa Orş. Tăuţii-Măgherăuş, Str. 73 nr. 28, 437346
Cod postal
437346
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 06.10.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
422.794 RON
Rezultat net
195.075 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 422.794 RON 369.418 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 422.794 RON 369.418 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 223.491 RON 155.107 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 199.303 RON 214.311 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 195.075 RON 210.617 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 214.462 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 200.955 RON 216.580 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 415.417 RON 216.580 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 45.841 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 132.602 RON 154.810 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 22.512 RON 61.770 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 9.525 RON 5.763 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 405.892 RON 210.817 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active415.417RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

2,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale415.417 RON
Datorii totale9.525 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
47,0 %Profit net / active totale
ROE
48,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
21,10 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
97,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 422.794 +14,5% față de anul precedent 422.794 223.491 199.303 -7,0% față de anul precedent 195.075 -7,4% față de anul precedent 0 0
2022 369.418 +17,3% față de anul precedent 369.418 155.107 214.311 +195,6% față de anul precedent 210.617 +207,9% față de anul precedent 0 0
2021 314.937 314.937 242.434 72.503 68.402 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 214.462 200.955 415.417 45.841 132.602 22.512
2022 0 216.580 216.580 0 154.810 61.770
2021 98.523 60.535 159.058 0 34.594 25.941

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 9.525 +65,3% față de anul precedent 405.892 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 5.763 -93,6% față de anul precedent 210.817 Neraportat 1
2021 90.456 68.602 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2023 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2023
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 422.794 RON. Profit: 195.075 RON

Cifra de afaceri: 422.794 RON. Profit: 195.075 RON

Cifra de afaceri
422.794 RON +14.45% față de anul precedent
Profit net
195.075 RON -7.38% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
9.525 RON +65.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 369.418 RON. Profit: 210.617 RON

Cifra de afaceri: 369.418 RON. Profit: 210.617 RON

Cifra de afaceri
369.418 RON +17.3% față de anul precedent
Profit net
210.617 RON +207.91% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
5.763 RON -93.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 314.937 RON. Profit: 68.402 RON

Cifra de afaceri: 314.937 RON. Profit: 68.402 RON

Cifra de afaceri
314.937 RON
Profit net
68.402 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
90.456 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPROVIDENTA INVESTA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6831 in Loc. Băiţa Orş. Tăuţii-Măgherăuş (MARAMUREŞ)

PROVIDENTA INVESTA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6831 in Loc. Băiţa Orş. Tăuţii-Măgherăuş (MARAMUREŞ)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6831, Maramureş

IMORUS S.R.L.
CUI: 47616873CAEN: 6831
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2023-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.085.446 RON
Profit
157.719 RON
Angajati
0
VAF DOMUM S.R.L.
CUI: 45988234CAEN: 6831
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei2022-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
363.135 RON
Profit
33.032 RON
Angajati
2
VBE MOVEOUT S.R.L.
CUI: 43208707CAEN: 6831
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2020-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
128.853 RON
Profit
50.895 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6831, Maramureş

VIUU PANORAMIC IMOB S.R.L.
CUI: 43108961CAEN: 6831
Activ
MARAMUREŞ, Sat Ariniş Com. Ariniş2020-09-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.872 RON
Profit
11.704 RON
Angajati
0
ARK TAFTA S.R.L.
CUI: 43088155CAEN: 6831
Activ
MARAMUREŞ, Sat Săsar Com. Recea2020-09-23
fara e-Factura
MARA NORD INVEST S.R.L.
CUI: 43278940CAEN: 6831
Activ
MARAMUREŞ, Sat Săcel Com. Săcel2020-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.408 RON
Profit
11.333 RON
Angajati
1

Alte firme din Maramureş

VASO SPEDITION S.R.L.
CUI: 43147294CAEN: 4941
Activ
MARAMUREŞ, Sat Tulghieş Com. Mireşu Mare2020-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
783.729 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
ALE DENTIN S.R.L.
CUI: 43147340CAEN: 3250
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2020-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
117.180 RON
Profit
6.825 RON
Angajati
2
AAP CIOCIU TRANS S.R.L.
CUI: 43128217CAEN: 5320
Activ
MARAMUREŞ, Sat Rozavlea Com. Rozavlea2020-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.880 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MOV SOFTWARE S.R.L.
CUI: 43015439CAEN: 6220
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Baia Sprie2020-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
621.239 RON
Profit
442.202 RON
Angajati
2
KRISDAV SYSTEM S.R.L.
CUI: 41577422CAEN: 1629
Activ
MARAMUREŞ, Sat Coltău Com. Coltău2019-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TAXI-DAN SIGHET S.R.L.
CUI: 44527453CAEN: 4932
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei2021-07-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.870 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ANTIQUE FURNITURE SRL
CUI: 16245023CAEN: 6820
Activ
MARAMUREŞ, Sat Mocira Com. Recea2004-03-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
42.758 RON
Profit
3.058 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PROVIDENTA INVESTA S.R.L.?

CUI-ul PROVIDENTA INVESTA S.R.L. este 43147308.

Unde este sediul PROVIDENTA INVESTA S.R.L.?

PROVIDENTA INVESTA S.R.L. are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Loc. Băiţa Orş. Tăuţii-Măgherăuş, Str. 73 nr. 28, 437346, Loc. Băiţa Orş. Tăuţii-Măgherăuş, judetul MARAMUREŞ.

Cand a fost infiintata PROVIDENTA INVESTA S.R.L.?

PROVIDENTA INVESTA S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PROVIDENTA INVESTA S.R.L. in 2023?

In 2023, PROVIDENTA INVESTA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 422.794 RON.

Cati angajati are PROVIDENTA INVESTA S.R.L.?

PROVIDENTA INVESTA S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2023.

Ce activitate are PROVIDENTA INVESTA S.R.L.?

PROVIDENTA INVESTA S.R.L. are codul CAEN principal 6831 (Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare).

Ce profit a inregistrat PROVIDENTA INVESTA S.R.L. in 2023?

PROVIDENTA INVESTA S.R.L. a inregistrat un profit net de 195.075 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.