Activ Plătitor TVA

IANIS TRANS SPEDITION S.R.L.

CUI: 43167577
CIF: RO43167577
Reg. Com.: J2020002991357
CAEN: 5221
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 octombrie 2020 · 6 ani
Distribuie:

Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 23:52

Despre IANIS TRANS SPEDITION S.R.L.

IANIS TRANS SPEDITION S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Recaş, judetul TIMIŞ, infiintata in 2020 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre" (cod CAEN 5221), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, IANIS TRANS SPEDITION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 90.636 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-4.6%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Datoriile raportate (160.451 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
90.636 RON
Venituri totale
90.636 RON
Cheltuieli totale
139.753 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
13.265 RON
Active circulante
41.468 RON
Stocuri
19.360 RON
Creanțe
9.659 RON
Casa & conturi bănci
12.449 RON
Capital propriu
-105.718 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Orş. Recaş, Str. Înfrăţirii nr. 1, 307340
Detalii adresaCAMERA 3

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Orş. Recaş, Str. Înfrăţirii nr. 1, 307340
Cod poștal: 307340
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Orş. Recaş, Str. Înfrăţirii nr. 1, 307340
Detalii
CAMERA 3
Cod postal
307340
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.10.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 mai 2021

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
90.636 RON
Rezultat net
-50.023 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 90.636 RON 94.963 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 90.636 RON 101.419 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 139.753 RON 149.781 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 49.117 RON 48.362 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 50.023 RON 49.376 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 13.265 RON 7.764 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 41.468 RON 17.627 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 54.733 RON 25.391 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 19.360 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 9.659 RON 2.656 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 12.449 RON 14.971 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 160.451 RON 81.086 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -105.718 RON -55.695 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active54.733RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

293,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale54.733 RON
Datorii totale160.451 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,26 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-193,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 90.636 -4,6% față de anul precedent 90.636 139.753 0 0 49.117 50.023
2023 94.963 +21,8% față de anul precedent 101.419 149.781 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 48.362 49.376
2022 77.958 +196,9% față de anul precedent 83.549 61.017 22.532 20.787 0 0
2021 26.255 26.282 50.362 0 0 24.080 24.869
2020 0 0 3.237 0 0 3.237 3.237

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 13.265 41.468 54.733 19.360 9.659 12.449
2023 7.764 17.627 25.391 0 2.656 14.971
2022 6.716 9.838 16.554 0 1.649 8.189
2021 16.500 4.341 20.841 0 2.149 2.192
2020 389 1.945 2.334 0 0 1.945

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 160.451 +97,9% față de anul precedent -105.718 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2023 81.086 +254,5% față de anul precedent -55.695 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 22.873 -52,3% față de anul precedent -6.319 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 47.947 +948,9% față de anul precedent -27.106 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 4.571 -2.237 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

80din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
IAIONELA ANDREEA OLARU CAIAadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 11902/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 90.636 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 90.636 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
90.636 RON -4.56% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
50.023 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
160.451 RON +97.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 94.963 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 94.963 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
94.963 RON +21.81% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
49.376 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
81.086 RON +254.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 77.958 RON. Profit: 20.787 RON

Cifra de afaceri: 77.958 RON. Profit: 20.787 RON

Cifra de afaceri
77.958 RON +196.93% față de anul precedent
Profit net
20.787 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
22.873 RON -52.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 26.255 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 26.255 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
26.255 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
24.869 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
47.947 RON +948.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
3.237 RON
Angajati
1
Datorii
4.571 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIANIS TRANS SPEDITION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5221 in Orş. Recaş (TIMIŞ)

IANIS TRANS SPEDITION S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5221 in Orş. Recaş (TIMIŞ)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

27.032026Mentiune · Buletin 11902/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 20.03.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
IANIS TRANS SPEDITION S.R.L.
CUI
43167577
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
27.03.2026
Registrul Comerțului
J35/2991/2020
EUID
ROONRC.J35/2991/2020
Sediu
Jud. Timiş, Oraş Recaş, Strada ÎNFRĂŢIRII, Nr. 1, CAMERA 3
Județ
Timiş
Număr încheiere
258835
Data încheierii
27.03.2026
Număr dosar
1286268
Data dosarului
25.03.2026
Tribunal
Timis
Registrator
Noel Flavius Toader

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 01 din 20.03.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1286268 din 25.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 11902/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5221, Timiş

CIPDAN - TIM SRL
CUI: 33943417CAEN: 5221
Activ
TIMIŞ, Sat Uliuc Com. Sacoşu Turcesc2015-01-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.750 RON
Profit
1.836 RON
Angajati
1
TRACTĂRI AUTO GGG - VEST S.R.L.
CUI: 43329431CAEN: 5221
Activ
TIMIŞ, Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă2020-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
83.720 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
REVOLUTION WASH ZONE S.R.L.
CUI: 39607351CAEN: 5221
Activ
TIMIŞ, Sat Ghiroda Com. Ghiroda2018-07-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.774 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TRUŢI TRAC S.R.L.
CUI: 41655300CAEN: 5221
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2019-09-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
79.808 RON
Profit
47.485 RON
Angajati
0
MAYER TRACTĂRI AUTO S.R.L.
CUI: 38653481CAEN: 5221
Activ
TIMIŞ, Sat Remetea Mare Com. Remetea Mare2018-01-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
214.650 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MARMOTA ALBA S.R.L.
CUI: 42997092CAEN: 5221
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
25.491 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5221, Timiş

CRYSTIALEXASYMO S.R.L.
CUI: 42511337CAEN: 5221
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
740.468 RON
Profit
2.462 RON
Angajati
7

Alte firme din Timiş

TENUTA MONTEBELLO S.R.L.
CUI: 43167569CAEN: 0111
Activ
TIMIŞ, Orş. Ciacova2020-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.455.809 RON
Profit
457.890 RON
Angajati
6
PRESTIGE AS CONSULTING S.R.L.
CUI: 43167607CAEN: 6619
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
134.344 RON
Profit
21.379 RON
Angajati
1
APYFLOR NATURA S.R.L.
CUI: 43174035CAEN: 4729
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
108.274 RON
Profit
4.190 RON
Angajati
0
DEDASI ELECTRONIC S.R.L.
CUI: 43239029CAEN: 8009
Activ
TIMIŞ, Sat Cărpiniş Com. Cărpiniş2020-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
140.791 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DALIACEEA FARMA MED S.R.L.
CUI: 42569150CAEN: 6831
Activ
TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc2020-06-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
73.169 RON
Profit
39.814 RON
Angajati
0
LUBE TRADING S.R.L.
CUI: 35972532CAEN: 4612
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2016-04-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.462.817 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
PURAVITA THERAPY S.R.L.
CUI: 49100304CAEN: 9623
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2023-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.865 RON
Profit
1.716 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul IANIS TRANS SPEDITION S.R.L.?

CUI-ul IANIS TRANS SPEDITION S.R.L. este 43167577.

Unde este sediul IANIS TRANS SPEDITION S.R.L.?

IANIS TRANS SPEDITION S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Orş. Recaş, Str. Înfrăţirii nr. 1, 307340, Orş. Recaş, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata IANIS TRANS SPEDITION S.R.L.?

IANIS TRANS SPEDITION S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a IANIS TRANS SPEDITION S.R.L. in 2024?

In 2024, IANIS TRANS SPEDITION S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 90.636 RON.

Cati angajati are IANIS TRANS SPEDITION S.R.L.?

IANIS TRANS SPEDITION S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are IANIS TRANS SPEDITION S.R.L.?

IANIS TRANS SPEDITION S.R.L. are codul CAEN principal 5221 (Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre).

Ce profit a inregistrat IANIS TRANS SPEDITION S.R.L. in 2024?

IANIS TRANS SPEDITION S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 50.023 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.