Activ Plătitor TVA

LATESMOBDESIGN S.R.L.

CUI: 43190650
CIF: RO43190650
Reg. Com.: J2020001322264
CAEN: 3100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 octombrie 2020 · 5 ani
Distribuie:

Fabricarea de mobilă

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 23:22

Despre LATESMOBDESIGN S.R.L.

LATESMOBDESIGN S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Ungheni Orş. Ungheni, judetul MUREŞ, infiintata in 2020 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de mobilă" (cod CAEN 3100), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LATESMOBDESIGN S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 736.025 RON, in crestere fata de anul precedent (+37.8%). Profitul net inregistrat a fost de 34.186 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 41.378 RON in 2020 la 736.025 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
736.025 RON
Venituri totale
743.527 RON
Cheltuieli totale
703.791 RON
Profit brut
39.736 RON
Profit net
34.186 RON
Marja profit net
4,64%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
159.539 RON
Stocuri
136.663 RON
Creanțe
12.097 RON
Casa & conturi bănci
10.779 RON
Capital propriu
48.897 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Sat Ungheni Orş. Ungheni, UNGHENI nr. 72, 547605

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Sat Ungheni Orş. Ungheni, UNGHENI nr. 72, 547605
Cod poștal: 547605
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Sat Ungheni Orş. Ungheni, UNGHENI nr. 72, 547605
Cod postal
547605
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 14.10.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
736.025 RON
Rezultat net
34.186 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 736.025 RON 534.197 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 743.527 RON 534.339 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 703.791 RON 448.815 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 39.736 RON 85.524 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 34.186 RON 80.162 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 159.539 RON 88.273 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 159.539 RON 88.273 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 136.663 RON 2.121 RON
CreanțeSume de încasat 12.097 RON 30.900 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 10.779 RON 55.252 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 110.642 RON 73.562 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 48.897 RON 14.711 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active159.539RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

69,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale159.539 RON
Datorii totale110.642 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
21,4 %Profit net / active totale
ROE
69,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,44 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
30,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 736.025 +37,8% față de anul precedent 743.527 703.791 39.736 -53,5% față de anul precedent 34.186 -57,4% față de anul precedent 0 0
2023 534.197 +20,2% față de anul precedent 534.339 448.815 85.524 80.162 0 0
2022 444.296 +7,3% față de anul precedent 445.189 487.025 0 0 41.836 46.288
2021 414.196 +901,0% față de anul precedent 414.196 428.508 0 0 14.312 18.455
2020 41.378 41.378 41.920 0 0 542 908

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 159.539 159.539 136.663 12.097 10.779
2023 0 88.273 88.273 2.121 30.900 55.252
2022 0 43.606 43.606 950 12.088 30.568
2021 0 22.145 22.145 0 5.146 16.999
2020 0 8.797 8.797 931 0 7.866

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 110.642 +50,4% față de anul precedent 48.897 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 73.562 -32,6% față de anul precedent 14.711 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2022 109.057 +164,0% față de anul precedent -65.451 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2021 41.308 +334,6% față de anul precedent -19.163 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2020 9.505 -708 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

30din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare15 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
MAMIRABELA ANCUŢA LATEŞadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 11530/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, numire, revocare persoane împuternicite

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, numire, revocare persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 736.025 RON. Profit: 34.186 RON

Cifra de afaceri: 736.025 RON. Profit: 34.186 RON

Cifra de afaceri
736.025 RON +37.78% față de anul precedent
Profit net
34.186 RON -57.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
110.642 RON +50.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 534.197 RON. Profit: 80.162 RON

Cifra de afaceri: 534.197 RON. Profit: 80.162 RON

Cifra de afaceri
534.197 RON +20.23% față de anul precedent
Profit net
80.162 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
73.562 RON -32.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 444.296 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 444.296 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
444.296 RON +7.27% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
46.288 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
109.057 RON +164.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 414.196 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 414.196 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
414.196 RON +901.01% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
18.455 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
41.308 RON +334.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 41.378 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 41.378 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
41.378 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
908 RON
Angajati
2
Datorii
9.505 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLATESMOBDESIGN S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3100 in Sat Ungheni Orş. Ungheni (MUREŞ)

LATESMOBDESIGN S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3100 in Sat Ungheni Orş. Ungheni (MUREŞ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

25.032026Mentiune · Buletin 11530/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, numire, revocare persoane împuternicite

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; retragere, adăugare asociaţi persoane fizice; numire, revocare persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 16.03.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
LATESMOBDESIGN S.R.L.
CUI
43190650
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
25.03.2026
Registrul Comerțului
J26/1322/2020
EUID
ROONRC.J26/1322/2020
Sediu
Jud. Mureş, Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Nr. 72
Județ
Mureş
Număr încheiere
249909
Data încheierii
25.03.2026
Număr dosar
1211685
Data dosarului
19.03.2026
Tribunal
Mures
Registrator
Cristina Feier

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, numire, revocare persoane împuternicite

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 1 din 16.03.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1211685 din 19.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 11530/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 3100, Mureş

X-TEND MOB SRL
CUI: 31974115CAEN: 3100
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2013-07-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
749.278 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
TINAMAR SRL
CUI: 13777026CAEN: 3100
Activ
MUREŞ, Sat Vânători Com. Vânători2001-03-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
719.799 RON
Profit
0 RON
Angajati
9
INFINITY MOB DESIGN S.R.L.
CUI: 44652847CAEN: 3100
Activ
MUREŞ, Sat Corunca Com. Corunca2021-07-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
753.952 RON
Profit
12.324 RON
Angajati
3
MAHAGON SRL
CUI: 1220608CAEN: 3100
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
600.172 RON
Profit
12.411 RON
Angajati
3
AGASY SRL
CUI: 18918550CAEN: 3100
Activ
MUREŞ, Sat Vălureni Com. Cristeşti2006-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
372.573 RON
Profit
11.694 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 3100, Mureş

HANGAROUND S.R.L.
CUI: 43565858CAEN: 3100
Activ
MUREŞ, Sat Corunca Com. Corunca2021-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
209.412 RON
Profit
6.994 RON
Angajati
1
NWA WOOD PRESTSERV S.R.L.
CUI: 41350976CAEN: 3100
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2019-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
573.011 RON
Profit
0 RON
Angajati
4

Alte firme din Mureş

ONLYLUVIAN S.R.L.
CUI: 43183912CAEN: 4791
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2020-10-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.564.525 RON
Profit
30.411 RON
Angajati
1
ADRIANA LAPADAT S.R.L.
CUI: 43176745CAEN: 7120
Activ
MUREŞ, Sat Albeşti Com. Albeşti2020-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
STELIAN WORKS S.R.L.
CUI: 43204551CAEN: 9020
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2020-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.237 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
STEFAN VOIAGE TRANS S.R.L.
CUI: 41842324CAEN: 4933
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2019-10-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.597 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
FITNESS SELECTION S.R.L.
CUI: 44645068CAEN: 9313
Activ
MUREŞ, Sat Găneşti Com. Găneşti2021-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.554 RON
Profit
36.295 RON
Angajati
0
MONOSUISSE RO SRL
CUI: 21760076CAEN: 1310
Activ
MUREŞ, Mun. Sighişoara2007-05-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
111.654.272 RON
Profit
0 RON
Angajati
178

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LATESMOBDESIGN S.R.L.?

CUI-ul LATESMOBDESIGN S.R.L. este 43190650.

Unde este sediul LATESMOBDESIGN S.R.L.?

LATESMOBDESIGN S.R.L. are sediul in Romania, MUREŞ, Sat Ungheni Orş. Ungheni, UNGHENI nr. 72, 547605, Sat Ungheni Orş. Ungheni, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata LATESMOBDESIGN S.R.L.?

LATESMOBDESIGN S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LATESMOBDESIGN S.R.L. in 2024?

In 2024, LATESMOBDESIGN S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 736.025 RON.

Cati angajati are LATESMOBDESIGN S.R.L.?

LATESMOBDESIGN S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are LATESMOBDESIGN S.R.L.?

LATESMOBDESIGN S.R.L. are codul CAEN principal 3100 (Fabricarea de mobilă).

Ce profit a inregistrat LATESMOBDESIGN S.R.L. in 2024?

LATESMOBDESIGN S.R.L. a inregistrat un profit net de 34.186 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.