Activ Plătitor TVA

ARCAS INVEST S.R.L.

CUI: 43204705
CIF: RO43204705
Reg. Com.: J2020002160085
CAEN: 6831
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 octombrie 2020 · 5 ani
Distribuie:

Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 12:57

Despre ARCAS INVEST S.R.L.

ARCAS INVEST S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2020 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare" (cod CAEN 6831), in sectorul intermedieri financiare si asigurari. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ARCAS INVEST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 464.651 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+84.1%). Profitul net inregistrat a fost de 146.957 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 609 RON in 2020 la 464.651 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
464.651 RON
Venituri totale
464.661 RON
Cheltuieli totale
306.881 RON
Profit brut
157.780 RON
Profit net
146.957 RON
Marja profit net
31,63%
Active imobilizate
23.441 RON
Active circulante
210.794 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
20.000 RON
Casa & conturi bănci
190.794 RON
Capital propriu
147.197 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Soarelui nr. 5, 500427

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Soarelui nr. 5, 500427
Cod poștal: 500427
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Soarelui nr. 5, 500427
Cod postal
500427
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 16.10.2020
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Platitor TVA
Da

Stare inactivitate

Data inactivare
20 aprilie 2023
Data reactivare
3 iulie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
464.651 RON
Rezultat net
146.957 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 464.651 RON 252.392 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 464.661 RON 252.392 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 306.881 RON 118.111 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 157.780 RON 134.281 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 146.957 RON 131.884 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 23.441 RON 35.924 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 210.794 RON 115.385 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 234.235 RON 151.309 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 20.000 RON 63.690 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 190.794 RON 51.695 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 87.038 RON 19.225 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 147.197 RON 132.084 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active234.235RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

37,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale234.235 RON
Datorii totale87.038 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
62,7 %Profit net / active totale
ROE
99,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,42 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
62,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 464.651 +84,1% față de anul precedent 464.661 306.881 157.780 +17,5% față de anul precedent 146.957 +11,4% față de anul precedent 0 0
2023 252.392 +76,8% față de anul precedent 252.392 118.111 134.281 +198,5% față de anul precedent 131.884 +215,0% față de anul precedent 0 0
2022 142.751 +76,4% față de anul precedent 142.751 97.767 44.984 -4,9% față de anul precedent 41.874 -6,8% față de anul precedent 0 0
2021 80.919 +13.187,2% față de anul precedent 80.919 33.614 47.305 44.927 0 0
2020 609 609 1.696 0 0 1.087 1.105

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 23.441 210.794 234.235 0 20.000 190.794
2023 35.924 115.385 151.309 0 63.690 51.695
2022 37.447 27.119 64.566 0 562 26.557
2021 49.930 6.624 56.554 0 139 6.485
2020 0 3.613 3.613 0 609 3.004

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 87.038 +352,7% față de anul precedent 147.197 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 19.225 +121,7% față de anul precedent 132.084 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 8.670 -30,8% față de anul precedent 55.896 Neraportat 1
2021 12.532 +177,4% față de anul precedent 44.022 Neraportat 0
2020 4.518 -905 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

4din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare4 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
SGSorina-Daniela GociuadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 30687/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 464.651 RON. Profit: 146.957 RON

Cifra de afaceri: 464.651 RON. Profit: 146.957 RON

Cifra de afaceri
464.651 RON +84.1% față de anul precedent
Profit net
146.957 RON +11.43% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
87.038 RON +352.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 252.392 RON. Profit: 131.884 RON

Cifra de afaceri: 252.392 RON. Profit: 131.884 RON

Cifra de afaceri
252.392 RON +76.81% față de anul precedent
Profit net
131.884 RON +214.95% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
19.225 RON +121.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 142.751 RON. Profit: 41.874 RON

Cifra de afaceri: 142.751 RON. Profit: 41.874 RON

Cifra de afaceri
142.751 RON +76.41% față de anul precedent
Profit net
41.874 RON -6.8% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
8.670 RON -30.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 80.919 RON. Profit: 44.927 RON

Cifra de afaceri: 80.919 RON. Profit: 44.927 RON

Cifra de afaceri
80.919 RON +13187.19% față de anul precedent
Profit net
44.927 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
12.532 RON +177.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 609 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 609 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
609 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.105 RON
Angajati
0
Datorii
4.518 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataARCAS INVEST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6831 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

ARCAS INVEST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6831 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

17.082026Mentiune · Buletin 30687/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 12.08.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
ARCAS INVEST S.R.L.
CUI
43204705
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
17.08.2026
Registrul Comerțului
J8/2160/2020
EUID
ROONRC.J8/2160/2020
Sediu
Municipiul Braşov, Jud. Braşov, Strada SOARELUI, Nr. 5, Scara B, Ap. 4
Județ
Braşov
Număr încheiere
644300
Data încheierii
14.08.2026
Număr dosar
3051569
Data dosarului
03.08.2026
Tribunal
Brasov
Registrator
Mihaela Bolintiru

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

Documente menționate

  • Hotărâre asociat unic nr. 1 din 12.08.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3051569 din 03.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 30687/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6831, Braşov

UNITY PLACE S.R.L.
CUI: 45047127CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
451.873 RON
Profit
48.092 RON
Angajati
1
NEXT LEVEL HOUSE S.R.L.
CUI: 46730100CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru2022-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
506.543 RON
Profit
322.073 RON
Angajati
1
BLAJ PRIME INVEST S.R.L.
CUI: 34687325CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2015-06-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
449.192 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DORIAN IMPEX SRL
CUI: 19001880CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Sat Predeluţ Com. Bran2006-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
633.035 RON
Profit
7.193 RON
Angajati
5

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6831, Braşov

CXA FARAWELL S.R.L.
CUI: 43157867CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Orş. Predeal2020-10-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
61.891 RON
Profit
9.806 RON
Angajati
0
STAR GOLLENT S.R.L.
CUI: 43234226CAEN: 6831
Activ
BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru2020-10-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.574 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Braşov

DOUBLEQUOTES S.R.L.
CUI: 43204691CAEN: 6210
Activ
BRAŞOV, Sat Tărlungeni Com. Tărlungeni2020-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.133.890 RON
Profit
836.726 RON
Angajati
1
BRAINMAP S.R.L.
CUI: 43204713CAEN: 7020
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2020-10-19
fara e-Factura
INSPIRING TIMES S.R.L.
CUI: 43189486CAEN: 3109
Activ
BRAŞOV, Orş. Zărneşti2020-10-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
28.740 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DAYLIGHT CONCEPT S.R.L.
CUI: 43210944CAEN: 9699
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2020-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.612 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ALTERSPACE CONCEPTS S.R.L.
CUI: 43115640CAEN: 7410
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2020-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.944 RON
Profit
8.919 RON
Angajati
0
MAGNIFIK INVEST S.R.L.
CUI: 43278150CAEN: 6820
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2020-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
364.318 RON
Profit
232.344 RON
Angajati
1
HVA CITY DRIVE S.R.L.
CUI: 42359078CAEN: 4932
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2020-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
37.425 RON
Profit
14.591 RON
Angajati
0
DEGECKO S.R.L.
CUI: 44020352CAEN: 6210
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-03-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
967.427 RON
Profit
863.484 RON
Angajati
0
ROBIAN TRANSMOB SRL
CUI: 33468335CAEN: 9610
Activ
BRAŞOV, Sat Cărpiniş Com. Tărlungeni2014-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
625.037 RON
Profit
133.074 RON
Angajati
4
FLORIN TAXI DRIVE S.R.L.
CUI: 50770057CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2024-10-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.243 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ARCAS INVEST S.R.L.?

CUI-ul ARCAS INVEST S.R.L. este 43204705.

Unde este sediul ARCAS INVEST S.R.L.?

ARCAS INVEST S.R.L. are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Soarelui nr. 5, 500427, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata ARCAS INVEST S.R.L.?

ARCAS INVEST S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ARCAS INVEST S.R.L. in 2024?

In 2024, ARCAS INVEST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 464.651 RON.

Cati angajati are ARCAS INVEST S.R.L.?

ARCAS INVEST S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ARCAS INVEST S.R.L.?

ARCAS INVEST S.R.L. are codul CAEN principal 6831 (Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare).

Ce profit a inregistrat ARCAS INVEST S.R.L. in 2024?

ARCAS INVEST S.R.L. a inregistrat un profit net de 146.957 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.