Activ Plătitor TVA

MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 43300125
CIF: RO43300125
Reg. Com.: J26/1445/2020
CAEN: 4120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 noiembrie 2020 · 5 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 13:17

Despre MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L.

MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Bogata Com. Bogata, judetul MUREŞ, infiintata in 2020 (5 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 598.420 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+200.5%). Profitul net inregistrat a fost de 508.845 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 15.000 RON in 2020 la 598.420 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
598.420 RON
Venituri totale
600.289 RON
Cheltuieli totale
75.318 RON
Profit brut
524.971 RON
Profit net
508.845 RON
Marja profit net
85,03%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
584.288 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
434.774 RON
Casa & conturi bănci
149.514 RON
Capital propriu
509.135 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Sat Bogata Com. Bogata, BOGATA nr. 37H, 547125

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Sat Bogata Com. Bogata, BOGATA nr. 37H, 547125
Cod poștal: 547125
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Sat Bogata Com. Bogata, BOGATA nr. 37H, 547125
Cod postal
547125
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.11.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Luduş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
598.420 RON
Rezultat net
508.845 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 598.420 RON 199.170 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 600.289 RON 199.170 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 75.318 RON 59.859 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 524.971 RON 139.311 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 508.845 RON 137.319 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 584.288 RON 200.093 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 584.288 RON 200.093 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 434.774 RON 150.103 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 149.514 RON 49.990 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 75.153 RON 62.520 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 509.135 RON 137.573 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active584.288RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

12,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale584.288 RON
Datorii totale75.153 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
87,1 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
7,77 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
87,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 598.420 +200,5% față de anul precedent 600.289 75.318 524.971 +276,8% față de anul precedent 508.845 +270,6% față de anul precedent 0 0
2023 199.170 +59,3% față de anul precedent 199.170 59.859 139.311 +3.860,0% față de anul precedent 137.319 +5.954,6% față de anul precedent 0 0
2022 125.000 +13,6% față de anul precedent 125.021 121.503 3.518 -79,8% față de anul precedent 2.268 -86,1% față de anul precedent 0 0
2021 110.000 +633,3% față de anul precedent 110.000 92.578 17.422 +133,4% față de anul precedent 16.322 +123,2% față de anul precedent 0 0
2020 15.000 15.000 7.536 7.464 7.314 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 584.288 584.288 0 434.774 149.514
2023 0 200.093 200.093 0 150.103 49.990
2022 0 53.897 53.897 0 0 53.897
2021 0 44.575 44.575 0 0 44.575
2020 309 14.861 15.170 0 0 14.861

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 75.153 +20,2% față de anul precedent 509.135 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 62.520 +78,3% față de anul precedent 137.573 Neraportat 1 -66,7% față de anul precedent
2022 35.056 +25,2% față de anul precedent 18.841 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2021 28.002 +265,8% față de anul precedent 16.573 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2020 7.656 7.514 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 598.420 RON. Profit: 508.845 RON

Cifra de afaceri: 598.420 RON. Profit: 508.845 RON

Cifra de afaceri
598.420 RON +200.46% față de anul precedent
Profit net
508.845 RON +270.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
75.153 RON +20.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 199.170 RON. Profit: 137.319 RON

Cifra de afaceri: 199.170 RON. Profit: 137.319 RON

Cifra de afaceri
199.170 RON +59.34% față de anul precedent
Profit net
137.319 RON +5954.63% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -66.67% față de anul precedent
Datorii
62.520 RON +78.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 125.000 RON. Profit: 2.268 RON

Cifra de afaceri: 125.000 RON. Profit: 2.268 RON

Cifra de afaceri
125.000 RON +13.64% față de anul precedent
Profit net
2.268 RON -86.1% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
35.056 RON +25.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 110.000 RON. Profit: 16.322 RON

Cifra de afaceri: 110.000 RON. Profit: 16.322 RON

Cifra de afaceri
110.000 RON +633.33% față de anul precedent
Profit net
16.322 RON +123.16% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
28.002 RON +265.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 15.000 RON. Profit: 7.314 RON

Cifra de afaceri: 15.000 RON. Profit: 7.314 RON

Cifra de afaceri
15.000 RON
Profit net
7.314 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
7.656 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sat Bogata Com. Bogata (MUREŞ)

MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sat Bogata Com. Bogata (MUREŞ)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4120, Mureş

LYAKOM PLUS CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 46386474CAEN: 4120
Activ
MUREŞ, Sat Râciu Com. Râciu2022-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
608.329 RON
Profit
152.178 RON
Angajati
4
ILDGAB CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 48417070CAEN: 4120
Activ
MUREŞ, Sat Glodeni Com. Glodeni2023-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
582.216 RON
Profit
275.298 RON
Angajati
4
IANIS RAPID CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47134599CAEN: 4120
Activ
MUREŞ, Sat Cristeşti Com. Cristeşti2022-11-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
618.902 RON
Profit
459.129 RON
Angajati
1
MINADI CITY IMOBILIARE SRL
CUI: 34316947CAEN: 4120
Activ
MUREŞ, Mun. Sighişoara2015-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
581.387 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BALIEMA CONSTRUCT SRL
CUI: 36132460CAEN: 4120
Activ
MUREŞ, Sat Zau de Câmpie Com. Zau de Câmpie2016-05-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
671.196 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
DANHORCONS INVEST S.R.L.
CUI: 39308350CAEN: 4120
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2018-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
550.634 RON
Profit
91.913 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Mureş

ALFA STORAGE CONST S.R.L.
CUI: 43267495CAEN: 4120
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2020-10-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
260.940 RON
Profit
74.707 RON
Angajati
4
PREMIUMHOUSE CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 43261603CAEN: 4120
Activ
MUREŞ, Sat Sâncraiu de Mureş Com. Sâncraiu de Mureş2020-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.065.731 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
GRES ART SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 43406402CAEN: 4120
Activ
MUREŞ, Sat Lechinţa Orş. Iernut2020-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
198.605 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Alte firme din Mureş

FRANCISC ROBERT S.R.L.
CUI: 43300095CAEN: 4711
Activ
MUREŞ, Sat Viişoara Com. Viişoara2020-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.738 RON
Profit
3.111 RON
Angajati
1
TRIMENSION HAIR STUDIO S.R.L.
CUI: 43300133CAEN: 9621
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2020-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.903 RON
Profit
10.723 RON
Angajati
0
RAUL KAN AUTO TOP S.R.L.
CUI: 43286438CAEN: 7711
Activ
MUREŞ, Sat Cheţani Com. Cheţani2020-11-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.850 RON
Profit
40.204 RON
Angajati
0
TIMGYOP HENAG S.R.L.
CUI: 43319560CAEN: 6622
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2020-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
40.471 RON
Profit
24.824 RON
Angajati
0
BANEASA RAPID CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 43162359CAEN: 4100
Activ
MUREŞ, Sat Cristeşti Com. Cristeşti2020-10-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.150 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
POLI PRODART DESIGN S.R.L.
CUI: 43455960CAEN: 7311
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin2020-12-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
35.151 RON
Profit
590 RON
Angajati
1
REBELIXIR HOUSE S.R.L.
CUI: 41944308CAEN: 4321
Activ
MUREŞ, Sat Corunca Com. Corunca2019-11-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
130.556 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MAGAZIN MAISTOR S.R.L.
CUI: 44745563CAEN: 4752
Activ
MUREŞ, Sat Nazna Com. Sâncraiu de Mureş2021-08-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
242.434 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
SANATIS CO S.R.L.
CUI: 22076107CAEN: 4646
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2007-07-09
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. este 43300125.

Unde este sediul MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L.?

MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, MUREŞ, Sat Bogata Com. Bogata, BOGATA nr. 37H, 547125, Sat Bogata Com. Bogata, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L.?

MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 598.420 RON.

Cati angajati are MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L.?

MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L.?

MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4120.

Ce profit a inregistrat MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

MARIA&SONIA CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat un profit net de 508.845 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.