Activ

SCHASSBURG XRAY S.R.L.

CUI: 43364064
CIF: 43364064
Reg. Com.: J2020001501263
CAEN: 8691
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 20 noiembrie 2020 · 5 ani
Distribuie:

Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 15:54

Despre SCHASSBURG XRAY S.R.L.

SCHASSBURG XRAY S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sighişoara, judetul MUREŞ, infiintata in 2020 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale" (cod CAEN 8691), in sectorul invatamant. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SCHASSBURG XRAY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 227.600 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+103.5%). Profitul net inregistrat a fost de 4.109 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Datoriile raportate (423.031 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
227.600 RON
Venituri totale
284.769 RON
Cheltuieli totale
274.584 RON
Profit brut
10.185 RON
Profit net
4.109 RON
Marja profit net
1,81%
Active imobilizate
567.449 RON
Active circulante
61.148 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
1.150 RON
Casa & conturi bănci
59.998 RON
Capital propriu
40.998 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Mun. Sighişoara, Str. Nicolae Titulescu nr. 1, 545400

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Mun. Sighişoara, Str. Nicolae Titulescu nr. 1, 545400
Cod poștal: 545400
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Mun. Sighişoara, Str. Nicolae Titulescu nr. 1, 545400
Cod postal
545400
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 20.11.2020
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
227.600 RON
Rezultat net
4.109 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 227.600 RON 111.840 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 284.769 RON 156.807 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 274.584 RON 138.262 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 10.185 RON 18.545 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 4.109 RON 18.436 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 567.449 RON 208.235 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 61.148 RON 44.188 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 628.597 RON 252.423 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 1.150 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 59.998 RON 44.188 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 423.031 RON 15.439 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 40.998 RON 36.889 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active628.597RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

67,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale628.597 RON
Datorii totale423.031 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,7 %Profit net / active totale
ROE
10,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,14 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
6,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 227.600 +103,5% față de anul precedent 284.769 274.584 10.185 -45,1% față de anul precedent 4.109 -77,7% față de anul precedent 0 0
2023 111.840 +34,0% față de anul precedent 156.807 138.262 18.545 +6,8% față de anul precedent 18.436 +10,8% față de anul precedent 0 0
2022 83.480 173.064 155.692 17.372 +979,0% față de anul precedent 16.643 +933,7% față de anul precedent 0 0
2021 0 151.173 149.563 1.610 1.610 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 567.449 61.148 628.597 0 1.150 59.998
2023 208.235 44.188 252.423 0 0 44.188
2022 246.391 26.931 273.322 745 0 26.186
2021 286.425 50.728 337.153 375 0 50.353

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 423.031 +2.640,0% față de anul precedent 40.998 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 15.439 -19,8% față de anul precedent 36.889 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2022 19.247 +89,9% față de anul precedent 18.452 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2021 10.136 1.810 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

49din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare19 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
CNCĂLIN NEAMŢUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2020 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2020 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 2675/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date, adăugare asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date, adăugare asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 227.600 RON. Profit: 4.109 RON

Cifra de afaceri: 227.600 RON. Profit: 4.109 RON

Cifra de afaceri
227.600 RON +103.51% față de anul precedent
Profit net
4.109 RON -77.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
423.031 RON +2640.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 111.840 RON. Profit: 18.436 RON

Cifra de afaceri: 111.840 RON. Profit: 18.436 RON

Cifra de afaceri
111.840 RON +33.97% față de anul precedent
Profit net
18.436 RON +10.77% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
15.439 RON -19.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 83.480 RON. Profit: 16.643 RON

Cifra de afaceri: 83.480 RON. Profit: 16.643 RON

Cifra de afaceri
83.480 RON
Profit net
16.643 RON +933.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
19.247 RON +89.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 1.610 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 1.610 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
1.610 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
10.136 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSCHASSBURG XRAY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8691 in Mun. Sighişoara (MUREŞ)

SCHASSBURG XRAY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8691 in Mun. Sighişoara (MUREŞ)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

26.012026Mentiune · Buletin 2675/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date, adăugare asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date, adăugare asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 19.01.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
SCHASSBURG XRAY S.R.L.
CUI
43364064
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
26.01.2026
Registrul Comerțului
J26/1501/2020
EUID
ROONRC.J26/1501/2020
Sediu
Jud. Mureş, Municipiul Sighişoara, Strada NICOLAE TITULESCU, Nr. 1
Județ
Mureş
Număr încheiere
59038
Data încheierii
26.01.2026
Număr dosar
299677
Data dosarului
23.01.2026
Tribunal
Mures
Registrator
Nicolae Octavian Rusu

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date, adăugare asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 1 din 19.01.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 299677 din 23.01.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 2675/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8691, Mureş

HAPPY DENT RADIOLOGY S.R.L.
CUI: 46264574CAEN: 8691
Activ
MUREŞ, Sat Cristeşti Com. Cristeşti2022-06-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
240.218 RON
Profit
58.283 RON
Angajati
2
MUR MARKET SRL
CUI: 8333256CAEN: 8691
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1996-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.656 RON
Profit
19.885 RON
Angajati
0
XRAY FULOP S.R.L.
CUI: 50291496CAEN: 8691
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2024-06-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.272 RON
Profit
268.585 RON
Angajati
1
RAYHUB S.R.L.
CUI: 49576740CAEN: 8691
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2024-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
43.000 RON
Profit
1.150 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8691, Mureş

MCA HEALTH CARE SRL
CUI: 31762724CAEN: 8691
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2013-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.485.681 RON
Profit
228.972 RON
Angajati
10
BTH MEDICALS MS S.R.L.
CUI: 44420308CAEN: 8691
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2021-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.035.458 RON
Profit
538.749 RON
Angajati
1
DR X-RAY SRL
CUI: 26444600CAEN: 8691
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2010-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.075.512 RON
Profit
157.093 RON
Angajati
6

Alte firme din Mureş

BUNATATI DE PRIN LIVEZI S.R.L.
CUI: 43375691CAEN: 1039
Activ
MUREŞ, Sat Herghelia Com. Ceuaşu de Câmpie2020-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
350 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
WOLF BISTRO PUB S.R.L.
CUI: 43204594CAEN: 5611
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2020-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
300.752 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MARIUS GELU URS S.R.L.
CUI: 43503057CAEN: 7022
Activ
MUREŞ, Mun. Sighişoara2020-12-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.703 RON
Profit
403 RON
Angajati
0
NONO OUTLET CLOTHES S.R.L.
CUI: 44803419CAEN: 4791
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2021-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.202 RON
Profit
1.627 RON
Angajati
0
EXPERT TITAN CONSTRUCT SRL
CUI: 22188844CAEN: 4120
Activ
MUREŞ, Sat Leordeni Com. Gheorghe Doja2007-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
115.210 RON
Profit
36.740 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SCHASSBURG XRAY S.R.L.?

CUI-ul SCHASSBURG XRAY S.R.L. este 43364064.

Unde este sediul SCHASSBURG XRAY S.R.L.?

SCHASSBURG XRAY S.R.L. are sediul in Romania, MUREŞ, Mun. Sighişoara, Str. Nicolae Titulescu nr. 1, 545400, Mun. Sighişoara, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata SCHASSBURG XRAY S.R.L.?

SCHASSBURG XRAY S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SCHASSBURG XRAY S.R.L. in 2024?

In 2024, SCHASSBURG XRAY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 227.600 RON.

Cati angajati are SCHASSBURG XRAY S.R.L.?

SCHASSBURG XRAY S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are SCHASSBURG XRAY S.R.L.?

SCHASSBURG XRAY S.R.L. are codul CAEN principal 8691 (Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale).

Ce profit a inregistrat SCHASSBURG XRAY S.R.L. in 2024?

SCHASSBURG XRAY S.R.L. a inregistrat un profit net de 4.109 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.